Zaskakujące przemówienie Leppera. Giertych: to jego testament

Według Romana Giertycha, który razem z Andrzejem Lepperem był członkiem koalicyjnego rządu Jarosława Kaczyńskiego, Lepper do ostatnich dni swojego życia nie zmienił poglądów. Dowodzić ma temu zaskakujące przemówienie byłego ministra rolnictwa wygłoszone przed sądem 19 lipca br., które Giertych publikuje na jednym z portali społecznościowych. – Można to (przemówienie – red.) uznać za jego polityczny testament – pisze Giertych.

Andrzej Lepper, podczas swojego wystąpienia w sądzie miał zdradzić kulisy spotkań, które odbywał razem z ówczesnym premierem Jarosławem Kaczyńskim, a także m.in. Romanem Giertychem i Przemysławem Gosiewskim. Podczas spotkań, jak zeznał Lepper, Kaczyński często poruszał kwestię „kompromitacji przedstawicieli innych partii politycznych”. Według zeznania opublikowanego przez Giertycha, Kaczyński miał wielokrotnie pytać o powiązania Donalda Tuska ze światem biznesu, jego „konflikty rodzinne”, a także informacje o żonie Schetyny, która „wykonywała usługi dla spółek Skarbu Państwa”.

Według Leppera, Jarosław Kaczyński przekazywał swoim wicepremierom informacje gromadzone na temat innych polityków. – Informacje te dotyczyły pana Tuska, Schetyny, Szmajdzińskiego. Były też omawiane sprawy pana Oleksego, pana Millera, i biznesmenów, którymi według premiera trzeba się zainteresować. Były wymieniane nazwiska pana Stokłosy, Kulczyka, Solorza i Krauze – miał powiedzieć przed sądem Lepper. Z przemówienia opublikowanego przez Giertycha wynika, że Kaczyńskiego interesowało to „w jaki sposób doszli do majątków” i czy było to zgodne z prawem.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/andrzej-lepper-nie-zyje/zaskakujace-przemowienie-leppera-giertych-to-jego-,1,4815751,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *