Deklaracja Niepodległości 2018

Liderzy środowisk narodowych i patriotycznych podczas Kongresu Ruchu Narodowego podpisali Deklarację Niepodległości 2018. Zapraszamy do lektury!

Sto lat temu nasi przodkowie, dzięki systematycznym wysiłkom całych pokoleń, wypracowali i wywalczyli niepodległość Ojczyzny. Ich testamentem skierowanym do nas, Polaków kontynuujących narodową sztafetę, jest zadanie budowy Polski Wielkiej, opartej na chrześcijańskich fundamentach życia społecznego i realnie niepodległej.

W stulecie odzyskania niepodległości zobowiązujemy się do kontynuowania tych starań. Deklarujemy wolę pracy na rzecz budowy silnego państwa, które zapewni narodowi polskiemu bezpieczeństwo i warunki wszechstronnego rozwoju.

Dzięki wytrwałej mobilizacji Polaków musi nastąpić odrodzenie pełnej suwerenności kulturowej, gospodarczej i politycznej naszej Ojczyzny. Naród musi odzyskać pełną swobodę samostanowienia we wszystkich aspektach życia wspólnotowego.

Deklarujemy podejmowanie w tym kierunku niezbędnych działań, w tym działań zmierzających do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej, niszczącej suwerenność naszego kraju we wszystkich wyżej wymienionych aspektach.

Sto lat po zakończeniu wielkiego dzieła naszych przodków podejmujemy ich testament pod hasłem – Polska zawsze niepodległa!

Na zdjęciu: prof. Adam Wielomski przemawia na kongresie Ruchu Narodowego.

Click to rate this post!
[Total: 21 Average: 3]
Facebook

2 thoughts on “Deklaracja Niepodległości 2018”

  1. Polityczna degrengolada współczesnego Ruchu Narodowego polega na tym, że nie rozumieją geopolitycznych wyborów Dmowskiego i Popławskiego, którzy oparli się o Rosję na przełomie XIX i XX. w. TYLKO DLATEGO, że zwycięstwo Rosji, sojuszniczki Francji, nad Niemcami gwarantowało przyłączenie do Niepodległej Wielkopolski, Pomorza i Śląska (Akt 5 Listopada tego nie gwarantował, wręcz przeciwnie – utrwalał dzieło rozbiorów).

    Czy współcześni narodowcy rozumieją, że w sprawach bezpieczeństwa, ciągle DECYDUJE GEOPOLITYKA, a nie np. wartości chrześcijańskie i narodowe, i że dzisiaj Dmowski byłby – właśnie ze względów geopolitycznych – za budową silnej pozycji Polski w Unii Europejskiej uważając wyjście Polski z Unii za polityczne szaleństwo ?

    1. Niestety, ale muszę się w całości pod tym podpisać. Ruch Narodowy powinien zejść na ziemię, ponieważ pełna suwerenność Polski od UE w jego mniemaniu oznaczać będzie izolację Polski na arenie międzynarodowej. Oczywiście nie powinniśmy wchodzić do tzw. ścisłego jądra UE, z walutą euro, itd., ale w naszej sytuacji geopolitycznej POLEXIT byłby zgubny. Dmowski, jeśli już o nim wspominamy, patrzył na Rosję oczami zdroworozsądkowego realisty politycznego – sam osobiście gardził Rosjanami i ich barbarzyńską, w jego oczach, cywilizacją bizantyńsko-turańską, co wspomina chociażby w jego biografii Krzysztof Kawalec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *