Engelgard: Lewica chce „zresetować” historię

Zachodnia lewica (czy jak kto woli lewactwo) w ideologicznym amoku chce doprowadzić do wykasowania ze świadomości społecznej a co za tym idzie usunąć z przestrzeni publicznej ślady niepoprawnej politycznie historii. Każdy kto nie pasuje do wzorca poprawnościowego – musi zniknąć. Ten wzorzec jest ciasny niczym gorset – praktycznie mało kto się w nim mieści. Stąd też czystka będzie musiała być na ogromną skalę.

W Charlottesville w USA doszło do zamieszek, których tłem był zamiar usunięcia z parku w tym mieście pomnika gen. Roberta Lee, legendarnego wodza armii konfederackiej w czasie wojny secesyjnej (1861-1865). Pomnik od lat nie podoba się lewicy, murzynom, feministkom i wszystkim innym „postępowcom”. Co prawda gen. Lee nie był zwolennikiem niewolnictwa, ale walczył po „złej” stronie. W kilka dni po zajściach w Charlottesville media obiegły zdjęcia rozwścieczonych lewaków niszczących pomnik szeregowego żołnierza Konfederacji. Co ciekawe, w głosach oburzenia jakie pojawiły się po tych wydarzeniach prawie nikt nie potępił niszczenia pomników, czyli pamięci o historii (jaka by ona nie była), ale winnym był wyłącznie „rasizm” i „skrajna prawica”.

Od wielu lat na Zachodzie nasila się walka z tradycją i historią, a konkretnie z cywilizacją europejską (chrześcijańską). Obecna lewica nowego typu chce zaczynać od zera, całe wieki poprzedzające narodziny jej „światłej” ideologii – to jest śmietnik nie warty pamięci. Ale to nie wystarczy, trzeba jeszcze zniszczyć ślady tych „mrocznych czasów”. Ponieważ zaś prawie nikt z wielkich postaci przeszłości nie pasuje do obecnie obowiązującego wzorca ideowego – tym gorzej dla nich. Najpierw pomniki, potem budowle (kościoły), a na końcu może i groby – kto wie? Po drodze można będzie jeszcze spalić większą część literatury, jak to ma już miejsce w Szwecji, gdzie uznano powieści dla dzieci Astrid Lindgren za „faszystowskie”. Wszystko jeszcze przed nami – przecież już raz we Francji ustanowiono Rok Zerowy.

Jan Engelgard
Myśl Polska, nr 35-36 (27.08-3.09.2017)

Click to rate this post!
[Total: 8 Average: 4.4]
Facebook

1 thought on “Engelgard: Lewica chce „zresetować” historię”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *