Frondelek Pictures przedstawia: Gdzie był Bóg w Smoleńsku?

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Frondelek Pictures przedstawia: Gdzie był Bóg w Smoleńsku?”

  1. Nie wiem czy autor nagłówka:Nowy film mistyków smoleńskich, świadomie żongluje skojarzeniem mistyk- świrus. Jeśli tak, to bardzo to niekonserwatywne.

  2. Jeżeli ktoś wyznaje mistycyzm oparty na spektakularnej katastrofie lotniczej(nawet jeśli przyjąć margines prawdopodobieństwa tezy o zamachu) to ewidentnie jest z nim coś nie tak. Pejoratywizacja określenia „mistyk smoleński” nie jest atakiem na prawdziwy mistycyzm. Odnoszę jednak wrażenie, że bardzo nadużywa się tego pojęcia w odniesieniu do politycznego romantyzmu. Ciężko się czyta wypowiedzi gdzie słowa znaczą coś innego niż znaczą.

  3. Sekta smoleńska to ludzie nienormalni, a ich skrajny prawicowo-sanacyjny odłam to kompletne szajbusy…

  4. Marceli Pietrucha- Jeśli ktoś uważa, ze mało prawdopodobne zdarzenie miało miejsce, to prawdopodobnie jest z nim coś nie tak. A okreslenie „mistyk smoleński” jest atakiem na prawdziwy mistycyzm z tego względu, że jest pejoratywne nie przez słowo „smoleński”.

  5. Po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że używanie słowa „mistycyzm” niezgodnie z jego znaczeniem, w celu sformułowania pejoratywnego, demagogicznego zwrotu jest pejoratywizuje i wypacza słowo „mistycyzm”, a za słowem i sam mistycyzm. Tym samym przyznaje Panu rację.

  6. @Marceli Pietrucha- Jest pan pierwsza od paru lat osobą, którą do czegoś przekonałem. Dziekuję, bo juz wątpiłem w sens dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *