Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kącik romanisty

https://www.youtube.com/watch?v=wfqYL8RHSvI

Dziś inaugurujemy kącik romanisty.

Zaczynamy od prezentacji archiwalnego nagrania audycji „Apostrophes” z 1987 roku podczas której doszło do dyskusji pomiędzy neofaszystowskim pisarzem i historykiem literatury – Mauricem Bardechem (to starszy pan w okularach siedzący z tyłu), a liberalnym intelektualistą – Bernardem- Henri Lévym (młodzieniec z długimi włosami).

(a.r.)

Niniejszy dokumenty audiowizualny ma charakter informacyjny i należy go traktować jako dokument historyczny. Redakcja nie utożsamia się z poglądami Maurice  Bardèche. 

Redakcja portalu konserwatyzm.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Kącik romanisty”

  1. Zeby ogladac trzeba kliknac na linijke: Visionner sur You Tube , ktora sie pojawia po kliku na srodkowy trojkat. Jest to unikalny material zrodlowy, ktorego prezentacja ma charakter czyto informacyjny.

  2. Fajnie, że obok „kącika germanofila” powołano także i ten. Chciałbym w jego ramach poznać coś ze starych dobrych Francuskich i Frankońskich Tradycji. Chętnie bym poczytał szczegóły z życia władców z dynastii Karolingów (o których wiemy niewiele), oraz fragmenty najlepszych dzieł z gatunku „chanson de geste”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *