Kard. Martini: „Kościół pozostał 200 lat z tyłu. Czemu się nie otrząśnie?”

TVN24 donosi:

Dzień po śmierci włoskiego kardynała Carlo Marii Martiniego tamtejsze media publikują treść jego duchowego testamentu. „Kościół pozostał 200 lat z tyłu. Czemu się nie otrząśnie?”- napisał hierarcha.

Inny kwiatek-cytat z tego samego wywiadu:

„Radzę papieżowi i biskupom, by znaleźli 12 osób spoza szeregu na stanowiska kierownicze; ludzi, którzy byliby blisko najbiedniejszych, otoczeni przez młodzież i którzy próbowaliby nowych rzeczy”.

http://www.tvn24.pl/kard-martini-kosciol-pozostal-200-lat-z-tylu-czemu-sie-nie-otrzasnie,274233,s.html

Komentarz: I to jest istota pytania: Bóg się ma dostosować do poglądów ludzi czy ludzie do wymagań Boga? [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Kard. Martini: „Kościół pozostał 200 lat z tyłu. Czemu się nie otrząśnie?””

  1. Najlepsze czy to w „Angelus” na Polsat News pewien duchowny od razu ominął odpowiedź o postępowe poglądy i podkreślał inną działalność, podobnie dziennikarka TVN24 dziś ileś razy mówiła „umiarkowanie postępowe poglądy”, czy na ekai.pl też standardowe rozmywanie, że „postępowość to uproszczenie”. Że reagował na potrzeby ludzi – ja myślałem, że ludzie powinni zwalczać grzech i starać się wierzyć i żyć jak na katolika przystało, nie Kościół ma się „naginać” do grzechu. Nota bene – żydzi bodajże od razu zaczęli wychwalać tą postać i planują nazwać obiekt w pobliżu synagogi jego imieniem wskazując na wspaniały dialog z judaizmem. Jakoś nikt za bardzo nie neguje autentyczności tych tekstów i ogółu oglądów. O ile to prawda – to jest to skrajny modernizm, nie jakiś „umiarkowany postęp”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *