Matusiewicz: Ranking mężów stanu 2016 roku

Przywódcy roku 2016 – mój ranking:
1. Bashar Al- Assad
Dzielnie stawił czoła rozmaitym siłom zła – ISIS, Al. Kaida czy tzw. „umiarkowani rebelianci” (też bandyci) wspierani przez USA. Z pomocą Rosji odzyskał już większość Syrii zaś symbolicznym trumfem było oswobodzenie Aleppo i tłumne świętowanie tamże świąt Bożego Narodzenia.
2. Władimir Władimirowcz Putin
Wykazuje wręcz anielską cierpliwość wobec zaczepliwej polityki USA. W sposób perfekcyjny (i aksamitny) przywrócił Krym Federacji Rosyjskiej i skutecznie wspomógł Assada w Syrii.


3. Viktor Orban
Moim zdaniem bodaj najlepszy przywódca w uniokołochozie. Dzięki dobrym relacjom z Niemcami i Rosją zdobył dla Węgier pozycję o jakiej nasza Ojczyzna może tylko marzyć. Dodam jeszcze rozsądne podejście do gospodarki


4. Abd Allah II ibn Husajn, Abdullah II (król Jordanii)
Bodaj ostatni poważny monarcha na tym globie. Jak zbrodniarze z ISIS spalili żywcem w klatce żołnierza jordańskiego Król wsiadł do samolotu i osobiście pokierował nalotem bombowym na pozycje tych dewiantów.


5. Nigel Farage
Brexit – i wszystko jasne

Wśród nominacji jest m.in. Donald Trump – za to, że z własnych pieniędzy staranował tą firmowaną przez Obamę i Clinton klikę, która chciała zarazić demokratycznym syfem pół świata. Ale póki co – tylko nominacja. Bo jeszcze nie miał okazji niczego dokonać.

Jacek Matusiewicz

za: facebook

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

1 thought on “Matusiewicz: Ranking mężów stanu 2016 roku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *