Znana dotychczas głównie jako bohaterka pozowanych zdjęć i gwiazda internetu prokurator Republiki Krym, Natalia Władimirowna Pokłońska w wywiadzie udzielonym 9 lipca gazecie „Комсомольская правда” przyznała, że szczególną rewerencją otacza rodzinę carską:
„КП : Wszyscy wiedzą o pani szczególnej czci (трепетное отношение) dla rodziny ostatniego rosyjskiego cara. Czym jest ona spowodowana? Wierzy pani w powrót monarchii?
Natalia Władimirowna Pokłońska: Doszło do strasznej zbrodni, gdy pozbawiono tronu naszego władcę Mikołaja Aleksandrowicza. I doszło także do przerażającego zwierzęcego mordu na całej jego rodzinie. A co dalej i co będzie w przyszłości – monarchia, republika – to już nie jest moja sprawa. Wie pan, gdy zamordowali carską rodzinę, pewna mniszka miała widzenie, aby zeszła w podziemia chramu w Kołomieńskiem1 i znalazła tam czarną deskę, umyła ją, aż deska zrobi się czerwona, wówczas ujrzy na niej obraz Najświętszej Bogurodzicy. I w podziemiach klasztoru rzeczywiście znaleziono obraz Bogurodzicy „Królującej”. Był w tym głęboki sens. Po mordzie na rodzinie carskiej Najświętsza Bogurodzica wzięła w swoje ręce rządy nad Rosją. W czerwonej szacie, z Dzieciątkiem na rękach, chroni Ona i prowadzi naszą Rosję. I daj Boże, by wszystko się spełniło”.
Natalia Władimirowna Pokłońska urodziła się w 1980 roku w obwodzie ługańskim ówczesnej Ukraińskiej SRS, w 1990 r. osiedliła się na Krymie, od 2002 r. pracowała w miejscowej prokuraturze, od 2012 r. pracowała w prokuraturze w Kijowie, po zwycięstwie rewolucji na Majdanie w 2014 r. złożyła stanowisko i wyjechała na Krym. Od maja 2014 r. w stopniu generała-majora pełni funkcję prokuratora Republiki Krym. 20 lipca 2014 r. głowa Cesarskiego Domu Rosji, Wielka Księżna Maria Władimirowna Romanowa odznaczyła Natalię Pokłońską Cesarskim Orderem Świętej Anastazji za wkład w przywrócenie użyteczności dawnej letniej rezydencji carskiej w Pałacu w Liwadii na Krymie.
Źródło: http://www.kp.ru/daily/26404.4/3279531/
Tłumaczył z języka rosyjskiego i opracował: Ronald Lasecki.
1Chodzi o cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego w Kołomieńskiem, niedaleko Moskwy.