Oświadczenie Rzecznika Prasowego Kobiet Dla Narodu

Od rzecznik prasowej Kobiet dla Narodu otrzymaliśmy następujące oświadczenie, które zamieszczamy. Na prośbę pana Piotra Głowackiego informujemy, że nie jest on członkiem Kobiet dla Narodu.

P.S. nr 1

Do prawdy w sytuacji, w której lokalny oddział Kobiet dla Narodu twierdzi jedno, a „centrala” drugie trudno zorientować się w sytuacji panującej w Ruchu Narodowym i kto do niego należy a kto nie.

P.S. nr 2

News z 8.10.br (https://konserwatyzm.pl/artykul/11017/maria-piasecka-lopuszanska-nie-jest-juz-szefowa-kobiet-dla-n) był cytatem (co wyraźnie zostało zaznaczone) z facebookowego profilu bielskiego oddziału Kobiet dla Narodu. Sympatycy tej organizacji powinni mieć pretensje do własnej, lokalnej struktury, że nie potrafią jej utrzymać w odpowiednich ryzach dyscypliny co skutkuje wydawaniem oświadczeń niezgodnych z oficjalną linią Ruchu Narodowego.

a.me.

Warszawa, 9 X 2013 r.

Oświadczenie Rzecznika Prasowego Kobiet Dla Narodu

                 W związku z tekstem, który pojawił się na portalu „Konserwatyzm.pl” informuję, iż 14 września 2013 roku w Krakowie odbył się zjazd, podczas którego został powołany tymczasowy, kolegialny zarząd organizacji, w skład którego weszły reprezentantki oddziałów Kobiet dla Narodu z całej Polski, w tym Maria Piasecka-Łopuszańska.  

                Niniejszym pragnę zdementować nieprawdziwą informację o tym, że w zarządzie organizacji znajduje się działacz Młodzieży Wszechpolskiej. Sekretariat Ruchu Narodowego wyznaczył doradcę ds. kontaktów z Kobietami dla Narodu, który nie jest członkiem zarządu. Wynika to z faktu, że od początku swojego istnienia Kobiety dla Narodu były i są formacją kobiecą, działającą w ramach Ruchu Narodowego.

               Na obecnym etapie struktury i sprawy formalne organizacji są porządkowane. Trwają spotkania oraz przygotowania do kolejnych akcji, które będą podejmowane przez nas w najbliższym czasie.                                                                                  

Aleksandra Ceglarska                                                                                                                                    Rzecznik Prasowy KDN

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]
Facebook

0 thoughts on “Oświadczenie Rzecznika Prasowego Kobiet Dla Narodu”

  1. Ciekawe, czy przy zarządzie lub też wewnątrz zarządu MW funkcjonuje analogiczny „doradca” będący członkiem „KdN”, a wydelegowany przez Sekretariat RN? Albo czy takich „doradców” z MW wydelegowano do zarządów np. Niklota, UPR, Ruchu Wolności czy nawet ONR? Sytuacja przypomina wczesną PRL, gdy przy każdym polskim ministerstwie i ważniejszym urzędzie wojskowym lub cywilnym funkcjonował „doradca” z ZSRS, formalnie pozbawiony kompetencji, w rzeczywistości będący jednak głównym ośrodkiem decyzyjnym. To zapewne miały na myśli i z taką sytuacją się nie godziły członkinie KdN Bielsko-Biała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *