Palestyna pokona syjonizm! Rozmowa z red. Konradem Rękasem dla „Teheran Times”

 

 

Teheran Times: Jak Pan Redaktor sądzi, jaką intencją kierował się Wielki Imam Ajatollah Chomeini ustanawiając ten szczególny dzień pamięci – Al.-Quds Day akurat na ostatni piątek Ramadanu?

Konrad Rękas: Przywykliśmy patrzeć na sprawę palestyńską w kategoriach żałoby. Tak wiele palestyńskiej krwi przelali syjonistyczni okupanci, tak wiele zniszczeń dokonali na palestyńskiej ziemi, tak straszliwe piętno odcisnęli także na palestyńskiej stolicy – Jerozolimie. Te zbrodnie syjonistów nigdy oczywiście zapomniane być nie mogą, tak samo jak zawsze będziemy pamiętać Nakba i nigdy nie pogodzimy się z istnieniem syjonistycznego tworu okupacyjnego. Nastrój Ramadanu, jego święta atmosfera znakomicie sprzyja tej absolutnie koniecznej, historycznej refleksji.

Ale musimy myśleć o Al-Quds Day także w kategoriach nadziei. Przede wszystkim nadziei i przyszłej radości! Wielki Imam Chomeini (niech Jego imię będzie błogosławione) z właściwą sobie niezrównaną przenikliwością widział to z całą pewnością właśnie jako nieuchronne zdarzenie przyszłości: powrót wyzwolonego Al-Quds do roli palestyńskiej stolicy, miasta wiernych. Do roli, której w naszych duszach Jerozolima nigdy nie straciła. To właśnie czyni każdy Al-Quds Day wydarzeniem tak pogłębionym i ważnym, łącząc pamięć o tragicznej przeszłości, świadomości zbrodni wciąż dziejących się na naszych oczach – ze świadomością nieodwracalnego zwycięstwa, które będzie udziałem Palestyny i wszystkich jej przyjaciół.

TT: Imam Chomeini nazwał “Izrael” nowotworem Bliskiego Wschodu…

KR: Komórka rakowa jest zabójcą udającym, że przynależy do ciała, które zabija. Tak właśnie postępuje syjonistyczny reżim okupacyjny. Nie ma on żadnych praw ani żadnych podstaw do okupacji Palestyny innych niż własne zbrodnie i wsparcie służących syjonistom ośrodków amerykańskich i brytyjskich. Ludność żydowska zamieszkała na Bliskim Wschodzie przez wieki żyła w zgodzie i pokoju ze swymi arabskimi sąsiadami, a dzięki władzy Islamu – mogła swobodnie się rozwijać, inaczej niż w pełnej krwi i nietolerancji Europie. I to właśnie z Europy spadła na Palestynę inwazja obcych, napastników niewiadomego pochodzenia ogłaszających się władcami tej ziemi, ba! – całego świata, na podstawie chorej, zbrodniczej ideologii syjonistycznej i wymyślonej genealogii. Dzieci wschodnio-europejskich kramarzy, zachodnioeuropejscy doktrynerzy – wszyscy okazali się terrorystami napadającymi na pokojową, przyjaźnie nastawioną do wszystkich Palestynę. Wyszli z morza jak dżiny – i jak dżiny powinni zostać do morza wrzuceni z powrotem.

Przez lata bowiem syjoniści zniewolili nie tylko całą Palestynę, ale i próbowali narzucać swoją tyranię także sąsiadom, w tym zwłaszcza Libanowi. Za pomocą swych amerykańskich służących syjoniści próbowali także stworzyć „Wielki Izrael” na terenach Syrii i Iraku, a we współpracy z saudyjskimi zdrajcami Islamu starali się narzucić swą władzę całemu Bliskiemu Wschodowi. Nie inaczej zresztą sekta ta postępuje i w Europie, gdzie posługując się zwłaszcza mitem „holocaustu” narzuca narodom europejskim swoją dyktaturę ideologiczną i finansową. Zaprawdę, syjonizm jest rakiem, nie tylko dla Palestyny i Bliskiego Wschodu, ale dla całego świata. I dla dobra całej ludzkości musi zostać wycięty!

TT: Iran przez lata bronił Palestyńczyków przed syjonistycznym apartheidem, a jednak to Teheran jest wciąż oskarżany przez Zachód o stosowanie przemocy, pomimo jawności syjonistycznych zbrodni. To Iran jest poddany bojkotowi i sankcjom, chociaż to „Izrael” bezprawnie dysponuje ponad 200 głowicami jądrowymi zagrażającymi pokojowi nie tylko na Bliskim Wschodzie. Czego potrzeba, by zobaczyć prawdę o syjonistycznej skupacji?

KR: Najwyższy Przywódca Islamskiej Republiki Iranu, wielki Ayatollah Ali Hosseini Chamenei jako jedyny przedstawił realny i racjonalny program rozstrzygnięcia kwestii palestyńskiej w drodze głosowania wszystkich prawdziwych mieszkańców tej ziemi i ich potomków. Żaden inny rząd, żaden kraj, w tym i europejski nie zdobył się na tak głębokie i wrażliwe pochylenie się nad tragedią Palestyny. I to pomimo faktu, że przecież zbrodnie syjonistów nie są w Europie tajemnicą. Przeciwnie – w wielu krajach europejskich, na przykład w Szkocji, w której mieszkam społeczne ruchy wsparcia dla ofiar syjonistycznego terroru są więcej niż silne. Rządy jednak wolą przymykać oczy, straszone tak mitem „holocaustu”, jak i uległe naciskom amerykańskiego psa łańcuchowego syjonizmu, który zwłaszcza pod rządami Donalda Trumpa brutalnie wymuszał na swoich państwach zależnych bezwarunkowo pro-syjonistyczną linię polityczną.

Ten gwałt polityczny nie może jednak trwać wiecznie, a opór przed wspieraniem syjonizmu narasta także na Zachodzie. Pokój i sprawiedliwość są jedynymi akceptowalnymi rozwiązaniami dla Palestyny, a to oznaczać musi koniec syjonistycznego reżimu. W końcu zmuszony będzie on ugiąć się pod zwiększonym naciskiem bohaterskiego oporu Palestyńczyków, gospodarczego bojkotu ze strony reszty świata, a przede wszystkim niewzruszonej woli Islamu, prowadzonego przez Islamską Republikę Iranu i jej Najwyższego Przywódcę.

TT: Jakie znaczenie dla oporu przeciw syjonizmowi ma doświadczenie Generała Ghasema Solejmaniego?

KR: Droga do wolnej Palestyny znaczona jest grobami męczenników, a General Soleimani należy do największych z nich. Nikt nigdy całym swym życiem nie zadał tylu strat syjonizmowi, jednocześnie ocalając tylu wiernych i faktycznie cały świat. Nieprzypadkowo to właśnie Wielkiego Generała wzięli sobie na cel syjonistyczni zbrodniarze i działający na ich zlecenie amerykańscy mordercy. Jednak krew męczenników jest zasiewem wiary. Wiary w ostateczne zwycięstwo, w zepchnięcie syjonistów do morza, w wolną Palestynę i w Bliski Wschód bez imperialistycznych wojsk i ich saudyjskich sługusów.

Jednocześnie też jednak musimy pamiętać, że syjonizm nie jest bezbronny. Przeciwnie, zakładnikami syjonistycznego reżimu są miliony Palestyńczyków, zakładnikiem jest cały Bliski Wschód zagrożony syjonistyczną bronią atomową. Drogą militarną zniszczenie syjonistycznej okupacji jest oczywiście możliwe – jednak koszt byłby ogromny. Z syjonizmem czynnie walczy się więc wciąż tam, gdzie występuje on z jawną agresją – tak, jak czynił to Generał Soleimani. Samą syjonistyczną okupację musimy jednak pokonać od środka, wzmacnianiem palestyńskiego potencjału – i nasiloną blokadą zewnętrzną. Syjoniści to lud pazerny, tylko na zyski łasy. Pozbawmy tych bandytów i złodziei zysków z eksploatacji Palestyny – a sami uciekną. Okradać Marsa, wymyślać bilionowy dług Ziemi wobec Jowisza czy co tam jeszcze syjoniści wymyślą. I to zwycięstwo jest nieuchronne, właśnie dzięki przykładowi Generała Soleimaniego.

TT: Dziękujemy za rozmowę.

Tłumaczenie anglojęzycznego wywiadu dla „Teheran Times”.

Click to rate this post!
[Total: 17 Average: 3.8]
Facebook

4 thoughts on “Palestyna pokona syjonizm! Rozmowa z red. Konradem Rękasem dla „Teheran Times””

 1. SŁOWA UZNANIA dla p. Rękasa.!!!
  oraz solidarność z narodami Iranu, Palestyny, Wenezueli, Rosji, Chin, Kuby
  bo (to akurat dotyczy Iranu)>
  Fake News About Invented US Enemies
  .https://stephenlendman.org/2021/05/fake-news-about-invented-us-enemies/
  czy
  The Myth of a Sino/Russian Threat
  .https://stephenlendman.org/2021/05/the-myth-of-a-sino-russian-threat/
  i chciałbym przypomnieć, że za czasów rządów Moravera i Czaputowicza (jak Minister SZ) no i adriana aka duda w Warsiawie pimpek pompeo zarządził spotkanie 'światowe’ ws 'wyzwolenia Iranu” bo stanowi 'zagrożenie’ dla 'światowego pokoju’ (bo Izrael tak twierdzi)
  a w szerszym kontekście międzynarodowym>
  Biden Regime Hardliners Threaten World Peace
  .https://stephenlendman.org/2021/05/biden-regime-hardliners-threaten-world-peace/
  .
  Blinken Bashes Russia and China on European Trip
  .https://stephenlendman.org/2021/05/blinken-bashes-russia-and-china-on-european-trip/
  i na zakończenie hasło dla Polski, Iranu, Syrii, Rosji, Chinom>
  YANKEE GO HOME
  co Min.SZ Chin powiedział elegancko Blinkenowi w czasie spotkania w anchorage/alaska:
  „”The United States does not have the qualification to say that it wants to speak to China from a position of strength. The U.S. does not represent the world. It only represents the Government of the United States.””
  a chcecie wiedzieć więcej co sądzi Israel Shamir>żyd, prawosławny, żyje w Rosji>
  Starters or Main Course
  .https://www.unz.com/ishamir/starters-or-main-course/
  a tak na marginesie> poczytajcie sobie co się publikuje na portalu Ron’a Unz>https://www.unz.com/ i pozwolę sobie zacytować głosy starszych, uznanych co do swojej integralności osób PUBLICZNYCH
  jak
  Pat Buchanan>Where Did All Those 'Capitalist Pigs’ Go?
  .https://www.unz.com/pbuchanan/where-did-all-those-capitalist-pigs-go/
  czy
  PC Roberts
  BlogviewPaul Craig Roberts Archive
  We Were Repeatedly Told by the Presstitute Lie Machine That There Was NO Election Fraud
  .https://www.unz.com/proberts/we-were-repeatedly-told-by-the-presstitute-lie-machine-that-there-was-no-election-fraud/
  no bo musicie wiedzieć, że ze względu na tzw. election fraud >czyli wałki przy wyborach w USA sprawiają, że Bidena oskarża się, że trywialnie mówiąc>ukradł wybory Trumpowi !!
  bo te cepy amerykańskie nie mają przepisów prawa jak ORGANIZOWAĆ
  wybory w skali kraju >każdy stan (a niektóre stany mają status 'państwa” jak Kalifornia, Teksas, etc>jak w EU!!!) ma swoje 'regulacje’.
  Na jutiubie jest kanał p.Artura Kalbarczyka a o bardachu amerykańskim
  pisuje p. Adam Andrzejewski na swoim>
  .https://www.openthebooks.com/ >TOTALNIE nieznany między Bugiem a Odrą i młodzi szpece od socjocybernetyki mogliby sięgać do realnych danych a nie bawić się w…….(zapomniałem)
  czyli sumując zarówno pisanie p. Rękasa jak i moje:
  YANKEE GO HOME>

 2. Po walce o wyrwanie Szkocji z angielskiej podległości (chyba po to by mogła ona wrócić na łono Unii Europejskiej); po zajadłym kibicowaniu Aleksandrowi Ryharowiczowi w puszkowaniu Polaków na Białorusi, p. Konrad Rękas jął się owp (organizowania wyzwolenia Palestyny). Ma rozmach nasz aktywista! I wziął się na serio, gdyż, jak wynika z lektury tekstu [„Nastrój Ramadanu, jego święta atmosfera znakomicie sprzyja tej absolutnie koniecznej, historycznej refleksji.”; „Wielki Imam Chomeini (niech Jego imię będzie błogosławione) z właściwą sobie niezrównaną przenikliwością widział to z całą pewnością właśnie jako nieuchronne zdarzenie przyszłości: powrót wyzwolonego Al-Quds do roli palestyńskiej stolicy, miasta wiernych”…] konwertował na islam! Obserwujemy przy tym niesłychaną wręcz wewnętrzną przemianę! Oto p. Konrad, który onegdaj strugał pozę „chłodnego realisty” przedzierzgnął się nagle w rozhisteryzowanego imama! („Ludność żydowska zamieszkała na Bliskim Wschodzie przez wieki żyła w zgodzie i pokoju ze swymi arabskimi sąsiadami, a dzięki władzy Islamu – mogła swobodnie się rozwijać, inaczej niż w pełnej krwi i nietolerancji Europie.” ; „Dzieci wschodnio-europejskich kramarzy, zachodnioeuropejscy doktrynerzy – wszyscy okazali się terrorystami napadającymi na pokojową, przyjaźnie nastawioną do wszystkich Palestynę. Wyszli z morza jak dżiny – i jak dżiny powinni zostać do morza wrzuceni z powrotem.” ; „Zaprawdę, syjonizm jest rakiem, nie tylko dla Palestyny i Bliskiego Wschodu, ale dla całego świata. I dla dobra całej ludzkości musi zostać wycięty!” A co najbardziej zdumiewa to niepokojąca cisza, jaka zaległa w szeregach „nowocześnie myślących narodowców”. Gdzie jest p. prof. Wielomski? Gdzie prezydent Szlęzak?? Co z Nadwornym Polemistą, p. Piastą??? Takie bezprecedensowe wydarzenie, a Wy Panowie milczycie?…

 3. Ani to mój pierwszy tekst na temat Palestyny, ani jedyny. Nie każdy jednak, mam nadzieję, zawraca sobie główkę czytaniem wszystkiego co zdarza mi się pisać.

  Ten konkretny wywiad natomiast – jak łatwo przeczytać w tytule – skierowany jest do perskiego i arabskiego odbiorcy. A jeśli ktoś przebrnął przez jakąkolwiek lekturę zatrącającą choćby o Bliski Wschód, nawet i przez „W pustyni i w puszczy” – ten powinien kojarzyć jaka forma i frazeologia wypowiedzi oczekiwana jest w tym regionie świata.

  Co do treści natomiast – koncepcja Najwyższego Przywódcy Iranu, Imama Chamenei jest właśnie najbardziej REALISTYCZNYM programem rozwiązania problemu palestyńskiego. A jest nim prawo powrotu i referendum z udziałem potomków wszystkich pierwotnych mieszkańców Palestyny.

  I równie pragmatyczna jest ta część planu, która może być realizowana przez pozostałe państwa: ścisłe sankcje i co najmniej zawieszenie stosunków z „Izraelem”, a nawiązanie ich z Palestyną. Tak, by utrzymywanie okupacji przestało się opłacać i stało się poważnym obciążeniem wizerunkowym dla globalnych interesów syjonistycznych.

  Co w tym skomplikowanego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *