0 thoughts on “Papież Benedykt XIV o beatyfikacji”

  1. ad: Piotr Napierała „niestety” – czy jest Pan „tradycjonalistą katolickim”? Czy identyfikuje się Pan z pojęciem konserwatyzm? Pytam, bo Pan cały czas podkreśla swój liberalizm.

  2. Ja z kolei trafiłem na następujący fragment innej publikacji Papieża, „De servorum Dei canonisatione et beatificatione”: „Jeżeli nie jest herezją, to w każdym razie jest to zdanie nierozważne, które gorszy cały Kościół, krzywdę wyrządza Świętym, trąci herezją; i ten zasługuje na najcięższe kary, kto by śmiał twierdzić, że Papież zbłądził w tej lub owej kanonizacji”. W pełni się z nim zgadzam.

  3. Co do ujadania – dziś przed (w środku też elementy dekoracji) jedną z kaplic FSSPX (które przecież jest nurtem wewnątrz Kościoła katolickiego) wszystko było uroczyście udekorowane we flagach papieskich, maryjnych i narodowych i nie padło ani jedno słowo w kazaniu ani poza nim na temat Jana Pawła II. Bardzo elegancko zostało to przemilczane,wszelkie zastrzeżenia były wygłaszane wcześniej,nie roszczeniowo a dla zaznaczenia znacznego zerwania z Tradycją przez poprzedniego papieża (a propos – ujadanie kojarzy mi się z jakimś bezpodstawnym prymitywnym oczernianiem,a ta sytuacja nie jest bezpodstawna).

  4. jestem liberałem i jakoliberał nie lubie konkurencji chrystoliberalizmu janopawłolistycznego:)

  5. Może mam bielmo na oczach, ale według mnie zacytowany tekst jest o kanonizacji, a nie o beatyfikacji. To błąd w tłumaczeniu? Czy o co chodzi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *