Piasta: Krytykom szczepionki pod rozwagę

Dużo mówi się ostatnio o ryzyku związanym ze szczepieniem przeciw COVID-19. Tak się składa, że uzyskałem ostatnio dostęp do ulotki pewnego medykamentu. Mało kto o tym wie, więc przestawiam listę potencjalnych negatywnych efektów jego stosowania. Są to między innymi:

– zaburzenia psychotyczne, depresja, bezsenność, pobudzenie,
– szumy uszne,
– wrzody trawienne, perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego,
– krwawe wymioty (czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób starszych),
– wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej,
– aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,
– ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych,
– obrzęk twarzy, języka lub krtani, duszność, spadek ciśnienia krwi (anafilaksja, obrzęk naczynioruchowy lub ciężki wstrząs)
– niewydolność serca i obrzęk,
– i wiele innych.


Na pierwszy rzut oka zabójcza trucizna. Pewnie gdybym zrobił o tym film i dorzucił do niego ładne żółte napisy, zyskałbym sporą popularność na YouTube.

Tymczasem owym tajemniczym medykamentem jest… Nurofen, popularna tabletka przeciwbólowa. Lista potencjalnych działań nieporządanych tego leku jest co prawda imponująca ale… Po pierwsze jest prawie identyczna dla wszystkich medykamentów o działaniu przeciwbólowym opartych na ibuprofenie. Po drugie szansa, że któraś z poważniejszych przypadłości przydarzy się właśnie nam jest porównywalna z szansą na wygraną w lotto.

Zanim więc wrzucicie na swoje facebookowe tablice kolejne informacje utrzymane w sensacyjnym tonie zastanówcie się kilka razy. Oczywiście macie prawo czuć niepokój i zadawać pytania. Tym bardziej, że rząd i część „ekspertów” gubiąc się we własnych matactwach napędza kolejne teorie spiskowe. Zachowajmy więc krytycyzm ale i zdrowy rozsądek. Wobec otaczającej nas pandemii głupoty najlepszym lekarstwem jest rozum.

Przemysław Piasta

za: FB

Click to rate this post!
[Total: 22 Average: 3.3]
Facebook

14 thoughts on “Piasta: Krytykom szczepionki pod rozwagę”

 1. Według niektórych specjalistów ta nowa kategoria „szczepionek” to w istocie terapie genowe, o których nauka wie bardzo mało. Przytoczone w ulotkach skutki uboczne są rzeczywiście do pominięcia. Jednak prawdziwe skutki uboczne mogą się ujawnić po kilku miesiącach a nawet latach w postaci zmiany ekspresji genów, problemów z płodnością czy chorób autoimmunologicznych.Badania nad nowymi technologiami powinny trwać latami a tymczasem łamana jest zasada ostrożności i primum non nocere. Ponadto leczenie populacji powinno się odbywać na zasadzie równoważenia kosztów i zysków. Koszty zdrowotne terapii są potencjalnie wysokie a zyski niepewne wobec masowego fałszowania kart zgonów i niedopuszczenia do obrotu wszelkich leków skutecznie zwalczających wirusa. Gdyby skuteczne leki antywirusowe stosowano powszechnie liczba zgonów byłaby bliska zeru.

 2. Bo ważne jest zarówno prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań, jak i ich skala. To tak, jak z globalnym ociepleniem – jeśli są dwa różne czynniki, które wpływają na nie, to trzeba zastanowić się, czy jeden z nich nie daje czasem efektu 100 razy większego niż drugi.

 3. Wuhan, Wietnam i kilka innych stron świata zwyciężyło COVIDa bez szczepionki. Dziwne, co nie?

  1. Wygrali, bo poszli na całość wprowadzili kwarantannę typu wojskowego… jak ona wygląda można zobaczyć w licznych filmach, w wielu zostaje zabity jakiś uciekinier.

   1. I to powinna być metoda, a nie pseudo-lockdowny co kwartał i oczekiwanie na szczepionkę i masowe szczepienia jak na Mahdiego.

    1. Żeby mieć szczepienia takie jak ma Izrael (chyba do tego pijesz) to trzeba wygrać licytację państw… o ile narodowego egoizmu nam nie brakuje to nam brakuje takich cech, których Izrael posiada: jest mały (ta licytacja jest jest jednym z rzadkich przypadków, kiedy ta cecha okazuje się korzystna), jest bogaty i ma dobry wywiad (oczywiście nawet taka elita ja Mossad nie wystarczy, aby wygrać, ale dam głowę, jako taki wywiad, nawet takie WSI, jest istotnym czynnikiem sprzyjającym.).

     Póki co mamy typowy dla bantustanu program Szczepionka dla swoich PLUS… nikt mi nie wmówi, że ci starości Dobrej Zmiany i reszta plejady polityków, którzy się wepchnęli cię przed kolejkę brali od tego samego dilera co Janda.

 4. przepraszam posługiwanie się językiem reklam
  jest sprowadza całość do języka reklam> czy mówimy o 'lekach’ (na receptę) czy 'produktach medycznych’>cała reszta.
  Każdy lek z natury swojej jest>>SZKODLIWY:lecząc jeden objaw organizmu musi szkodzić organizmowi w innych jego 'częściach’ SZCZEGÓLNIE jeżeli przedawkowane.
  Producent 'leku’ nie chce ponosić odpowiedzialności i stąd lista zastrzeżeń.
  Jeżeli ktoś się chce stosować 'produkty medyczne’ czyli 'leczyć się’ na podstawie reklam, wiedzy z internetu etc>jego brocha.
  PROBLEM jest natomiast z niedouczeniem lekarzy-ich uwikłaniem w interesy z Big Pharma -promocja czyli reklama 'kosztuje’
  i o tym trzeba pisać i np. w USA jest BB potężny problem z over-dosing PRZEPISYWANYM przez lekarzy a zupełnie kryminalną kwestią jest futrowanie dzieci-młodzież (tzw. trudnej młodzież) lekami 'uspokajającymi’ czy tzw. blockersów>bo dziecko może poczuć, że jest 'dziewczynką’ a nie 'chłopcem’ (czy vice versa) i konieczne jest wstrzymanie – blokowanie – dojrzewania w obecnej postaci>i to jest KRYMINAŁ ale np w UK czy USA >to jest standard!!
  Odpowiadając JSC>>misiu ptysiu> społeczeństwa 'zachodu’ a my razem z nimi
  jesteśmy w stanie rozkładu>DECAY w każdym aspekcie cywilizacyjnym i jest to proces intencjonalny: jeżeli uważasz, że 'strajk kobiet’ – w usa to się nazywa 'slut walk’ czy istotnym jest bycie 'zachodnią flanką NATO’ i „obrona demokracji’ w Rosji czy Iranie czy Chinach i 'walka z komunizmem’ czy na Białorusi jest standardem – podziwiam dobre samopoczucie>zamiast dbać o interes narodowy czyli ludzi żyjących 'tu i teraz”.
  Martwią cię ludzie ginący „tam” (znaczy się w Chinach, jak przypuszczam)
  ALE qrwa nie martwi ciebie fakt śmierci 500 000 dzieci w iraku dzięki sankcjom USA+alianci a co Madeleine Albright skomentowała „WORTH it”>warto było.
  A slaughter Palestyńczyków od 1948 przez Żydów i aliantów>to pikuś?
  A zamordowanie 300 000 ludzi w 3 dni w Nankinie przez Japończyków to pikuś?
  A zamordowanie 800 000 'czajników’ w Indonezji
  – bo 'komuniści’ >to pikuś. Misiu-luzuj krawat.
  Dyscyplina w ChRL!?>a jak byś ciole 'zarządzał’ miliardem ludzi hakiem (i ile ten hak wynosi to nawet oni nie wiedzą-chociaż to się poprawia)??
  Spędziłem w Chinach prawie 2 lata – i bb ich lubię a szczególnie CENIĘ to co zrobili od tamtego czasu>maseczki tam – szczególnie w zimie – ZAWSZE BYŁY bo wiały wschodnie wiatry z pyłem z pustyni Gobi i zechłbyś 'bez’
  a latem>wilgotny wiatr znad pacyfiku>koszmarna wilgoć i jeszcze prędzej byś zdechł.
  Singapur uchodzi za kraj, który 'najlepiej’ poradził sobie z 'pandemią’ zarządzoną przez grupę WHO (sprywatyzowana agenda ONZu z siedzibą w Europie czyli w Szwajcarii) bo 'państwowa służba zdrowia’ i żadna inna a dyscyplina>wyrzucenie gumy do żucia na chodni za moich czasów kosztował …..ekwiwalent 500 USD. Ordnung muss sein!!!

 5. Pan Piasta niby mądry ale trochę inaczej. Nie zauważa mianowicie, że nurofenu czy paracetamolu (ten ma ogrom działań ubocznych przy przedawkowaniu lub długotrwałym przyjmowaniu, z impotencją, niepłodnością, zanikiem jąder, trwałym uszkodzeniu wątroby )czy też innych leków nikt nie nakazuje nam przyjmować. Natomiast do przyjęcia tego preparatu zwanego szczepionką, choć wedle definicji szczepionki szczepionką nie jest chcą nas przymusić.
  Pan Piasta sprawia wrażenie, jakoby jego wiedza ograniczała się jedynie do tego co usłyszy w TVPis lub TVN. Pewnie uważa też, że w Polsce istnieje tylko dwóch specjalistów w dziedzinie chorób zakaźnych: wybitny Simon i trochę mniej wybitny Gut (ten ma czasami wątpliwości). O innych specjalistach jak prof. Cezary Pazura czy prof Krystyna Janda nie wspominam.
  O kilkudziesięciu profesorach medycyny, którzy podpisali petycję sprzeciwiającą się stosowaniu preparatu pewnie nie słyszał.

  1. (…)Nie zauważa mianowicie, że nurofenu czy paracetamolu (ten ma ogrom działań ubocznych przy przedawkowaniu lub długotrwałym przyjmowaniu, z impotencją, niepłodnością, zanikiem jąder, trwałym uszkodzeniu wątroby )czy też innych leków nikt nie nakazuje nam przyjmować.(…)
   Jeszcze tego brakowało… ale każdy kto z jakiś tam powodów (jednym z mocnych motywów to praca na śmieciówce czy wręcz praca na czarno), będzie zamaskować objawy to będzie wiedział, że trzeba brać coś z tego zestawu. Ba! Znalazłoby się też sporo chętnych na takie recepty wśród miłośników tzw. odlotu, bo wiele leków z tej kategorii (nawet tych bez recepty), zawierają substancje psychoaktywne… co przy stanie naszego nadzoru byłoby przyczynkiem do całej masy patologii (oczywiście brak nadzoru też zdrowy nie jest). W tym punkcie warto wspomnieć o pladze rabunków, których padały obiekty branży farmaucetycznej, z czasów PRL.

 6. Znani naukowcy jak prof. Cezary Pazura , prof. Krystyna Janda, prof. Cezary Żak, prof. Zenek Martyniuk mają podobne zdanie.

 7. Pan Piasta wierzy w pandemię, bo jest to kwestia wiary
  Ja nie wierzę i uznaję covidpandemię za zabobon. Rzeczywistość (pozamedialna) o potwierdza.
  Specyfik na zabobon: pól biedy kiedy zawiązana czerowna wstążeczka lub pocałunek żaby w pełni księżyca(choć lepieje tego nie robić)
  ale niezbadany specyfik od macherów z pharma na jako remedium na zabobon?
  Od tego trzeba uciekać, niezależnie co opisuje ulotka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *