Piętka: Obrady XI plenum naszej partii

Weszliśmy w kolejną fazę dobrej zmiany. Jesteśmy winni naszym dzieciom i wnukom stworzenie warunków do tego, by Polska doścignęła pod względem poziomu życia najzamożniejsze państwa Europy” – napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” w Spale.

Kilka cytatów: „Dziś, po upływie roku, z satysfakcją mogę przyznać, że tak jest w istocie. Weszliśmy bowiem w kolejną fazę dobrej zmiany, co przybliżyło nas do celu, jakim jest – mówiąc w największym skrócie – naprawa naszego państwa. Zbudowanie fundamentów pod dostatnią, sprawiedliwą, solidarną, silną i bezpieczną Rzeczpospolitą, słowem – pod Polskę naszych marzeń”.

„Musieliśmy się bowiem mierzyć z coraz bardziej totalnymi atakami, coraz bardziej totalnej opozycji, która zatraciwszy wszelką miarę i jakże często elementarną przyzwoitość, nie cofała się przed niczym i formułowała skrajnie absurdalne oskarżenia pod naszym adresem”.

„Nie próżnowały też proszone o pomoc przez polskie kompradorskie elity wrogie nam ośrodki zagraniczne, które bezprzykładnie usiłowały politycznymi naciskami zmienić bieg polskich spraw i zahamować proces dobrej zmiany”

„Nie ma też co ukrywać, że zdarzały nam się, niestety, i błędy. Ale też należy stwierdzić, iż potrafiliśmy się do nich przyznać oraz – co nie mniej ważne – zarówno je naprawić, jak i wyciągnąć z nich wnioski na przyszłość”.

„Nasz obóz polityczny musi z tych czekających nas egzaminów wyborczych wyjść zwycięsko, by móc dalej naprawiać Rzeczpospolitą, rozwijać proces dobrej zmiany, a tym samym, kontynuować dzieło naszych przodków”.

To jest język Sekretariatu KC PZPR. Równie dobrze mogliby się pod tym podpisać Bierut, Gomułka, Gierek i Jaruzelski. Dzięki pan Kaczyńskiemu powróciły klimaty przynajmniej lat 60. i 70. XX wieku. Budowanie dostatniej Polski, prześciganie Zachodu, wroga robota wiadomych sił, wrogie ośrodki zagraniczne, błędy, do których partia potrafi się przyznać, mimo trudności wchodzimy w nową fazę socjalistycznych przeobrażeń, idziemy naprzód po nowe sukcesy – to wszystko już było. Skrajni antykomuniści restytuowali karykaturę PRL. Do tego sprowadza się „dobra zmiana”.

Bohdan Piętka

za: fb

Click to rate this post!
[Total: 16 Average: 4.7]
Facebook

5 thoughts on “Piętka: Obrady XI plenum naszej partii”

 1. Panie Piętka szkopuł w tym, że identyczne cytaty można spotkać na zjazdach PSL – partii do której należy redaktor naczelny Myśli Polskiej Jan Engelgard. Tej samej MP na łamach której Pan publikuje. Źdźbło w oku PiS Pan dostrzega, belki w PSLowskim już Pan nie chce dostrzec.

  1. Aleś ty mądry! Inaczej, a właściwie pisuarowo. To paskudztwo PiS wraz z kurduplem ma żdżbło w oku, a skromny redaktor Myśli Polskiej ma belkę. Głupota polska jest jak kosmos- nieskończona.

   1. @Hedelix Kolega redakcyjny z Myśli Polskiej red. Piętki poseł Piotr Zgorzelski z PSL uczestniczył w ulicznych hucpach ramię w ramię z Michnikiem, Balcerowiczem, Petru, Blumsztajnem i innymi sorosiętami w „obronie demokracji” i „niezawisłych sądów”. Dlatego twierdzę, że redaktor Piętka nie dostrzega belki w swoim (redakcji Myśli Polskiej) oku.

 2. Propagandowe przemówienie Wodza, jak każde inne. Żadne sensacyjne odkrycie.
  Lepiej słuchać o prześciganiu Zachodu i budowaniu dostatku, niż o kompleksie polskości i „śmichy hihy” republiki bananowej nad Wisłą.
  Przy czym do pisowców nie należę, żeby była jasność.

 3. Niestety, ale ma pan racje.
  Co jeszcze powinien pan Kaczyński powiedzieć- „socjalizm tak, wypaczenia nie” –
  bo wprowadza socjalizm cala gębą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *