Piętka: Poprzez nowelizację ustawy o IPN PiS zniweczył misterny plan Putina

“Brawo Polska, brawo Izrael! Wygrała prawda historyczna, agentura Moskwy będzie wyć” – tak zaczyna swój panegiryk na część premiera Morawieckiego pan Piotr Lisiewicz na portalu “Gazety Polskiej”. Lektura tego tekstu skłania do wniosku, że w “Gazecie Polskiej” potrzebny jest dobry psychiatra. Może przynajmniej psycholog. Najlepszy fragment z felietonu Lisiewicza:

W interesie Polski jest jak najtwardsza polityka wobec Rosji, zero ustępstw i odmowa dialogu z państwem, którego celem jest zniszczenie państw z nim sąsiadujących. W tym w pierwszym rzędzie likwidacja niepodległości Polski. Racją stanu Polski jest przeciwstawianie się interesom Niemiec zawsze wtedy, gdy są one sprzeczne z naszymi interesami. Gdy Niemcy łamią europejską solidarność dogadując się z bandyckim państwem Putina. Gdy za pomocą swoich fundacji chcą ingerować w naszą politykę wewnętrzną. Gdy używając instrumentów UE chcą przeszkadzać w budowie silnego polskiego państwa.
By skutecznie przeciwstawiać się bandyckim planom Moskwy i walce z polskim interesami przez Niemcy, Polska powinna tworzyć sojusz krajów regionu oraz wiązać go z interesami amerykańskimi. Sojusznikiem Stanów Zjednoczonych od czasów zimnej wojny jest Izrael.

Dlatego zaprzeczeniem racji stanu Polski są konflikty z Izraelem i Ukrainą. Kto celowo je eskaluje, prowadzi działalność antypolską. One bywają nieuniknione. I są sytuacje, w których obóz niepodległościowy musi w nich uczestniczyć w polskim interesie. Tak było w czasie zakończonego właśnie sporu z Izraelem.
Tylko, że eskalowanie tych konfliktów jest zawsze porażką polityki niepodległościowej. Bo nawet w przypadku wygrywania tych drobnych konfliktów, szkodzi ono polskiej racji stanu, celom największym i dalekosiężnym.Zlikwidowanie konfliktu z Izraelem jest wielkim sukcesem Polski, podobnie jak skończenie z polityką uległości wobec Moskwy czy Berlina.

Celowe wywoływanie konfliktów ze wszystkimi to nie jest żadna polityka zagraniczna, to polityka idioty, który dąży do upadku własnego narodu. Porażkę rosyjskiej propagandy w Internecie i armii rosyjskich trolli odnotowują [chyba powinno być: odnotowuję – BP] z wielką radością. Zarówno tych anonimowych, jak i bardzo znanych. Setki pogadanek internetowych o Żydach i banderowcach i efekt ZEROWY. Nic nie osiągnęliście, nieudacznicy. Polska zawarła świetny kompromis z Izraelem“.

Skoro tak, to po co w ogóle PiS występował z tematyką “ochrony dobrego imienia narodu i państwa polskiego” i uchwalał nowelizację ustawy o IPN 26 stycznia 2018 roku? W czyim interesie działali wtedy parlamentarzyści PiS, rząd i prezydent? W interesie “bandyckich planów Moskwy”? Celowo prowadzili “działalność antypolską”? Kto tutaj jest “moskiewskim trollem”?

Bohdan Piętka

za: FB

[Głosów: 25   Average: 4.2/5]
Facebook

1 thought on “Piętka: Poprzez nowelizację ustawy o IPN PiS zniweczył misterny plan Putina”

  1. Najlepiej by było, aby rząd polski oficjalnie wziął odpowiedzialność za wszystkie zbrodnie hitlerowskie i poprosił Izrael o wprowadzenie swoich rządów bezpośrednich nad Polską (w miejsce rzekomego “zarządu powierniczego”, jaki mamy obecnie). Wówczas redaktor Lisiewicz dostałby orgazmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *