Piętka: Poprzez nowelizację ustawy o IPN PiS zniweczył misterny plan Putina

„Brawo Polska, brawo Izrael! Wygrała prawda historyczna, agentura Moskwy będzie wyć” – tak zaczyna swój panegiryk na część premiera Morawieckiego pan Piotr Lisiewicz na portalu „Gazety Polskiej”. Lektura tego tekstu skłania do wniosku, że w „Gazecie Polskiej” potrzebny jest dobry psychiatra. Może przynajmniej psycholog. Najlepszy fragment z felietonu Lisiewicza:

W interesie Polski jest jak najtwardsza polityka wobec Rosji, zero ustępstw i odmowa dialogu z państwem, którego celem jest zniszczenie państw z nim sąsiadujących. W tym w pierwszym rzędzie likwidacja niepodległości Polski. Racją stanu Polski jest przeciwstawianie się interesom Niemiec zawsze wtedy, gdy są one sprzeczne z naszymi interesami. Gdy Niemcy łamią europejską solidarność dogadując się z bandyckim państwem Putina. Gdy za pomocą swoich fundacji chcą ingerować w naszą politykę wewnętrzną. Gdy używając instrumentów UE chcą przeszkadzać w budowie silnego polskiego państwa.
By skutecznie przeciwstawiać się bandyckim planom Moskwy i walce z polskim interesami przez Niemcy, Polska powinna tworzyć sojusz krajów regionu oraz wiązać go z interesami amerykańskimi. Sojusznikiem Stanów Zjednoczonych od czasów zimnej wojny jest Izrael.

Dlatego zaprzeczeniem racji stanu Polski są konflikty z Izraelem i Ukrainą. Kto celowo je eskaluje, prowadzi działalność antypolską. One bywają nieuniknione. I są sytuacje, w których obóz niepodległościowy musi w nich uczestniczyć w polskim interesie. Tak było w czasie zakończonego właśnie sporu z Izraelem.
Tylko, że eskalowanie tych konfliktów jest zawsze porażką polityki niepodległościowej. Bo nawet w przypadku wygrywania tych drobnych konfliktów, szkodzi ono polskiej racji stanu, celom największym i dalekosiężnym.Zlikwidowanie konfliktu z Izraelem jest wielkim sukcesem Polski, podobnie jak skończenie z polityką uległości wobec Moskwy czy Berlina.

Celowe wywoływanie konfliktów ze wszystkimi to nie jest żadna polityka zagraniczna, to polityka idioty, który dąży do upadku własnego narodu. Porażkę rosyjskiej propagandy w Internecie i armii rosyjskich trolli odnotowują [chyba powinno być: odnotowuję – BP] z wielką radością. Zarówno tych anonimowych, jak i bardzo znanych. Setki pogadanek internetowych o Żydach i banderowcach i efekt ZEROWY. Nic nie osiągnęliście, nieudacznicy. Polska zawarła świetny kompromis z Izraelem„.

Skoro tak, to po co w ogóle PiS występował z tematyką „ochrony dobrego imienia narodu i państwa polskiego” i uchwalał nowelizację ustawy o IPN 26 stycznia 2018 roku? W czyim interesie działali wtedy parlamentarzyści PiS, rząd i prezydent? W interesie „bandyckich planów Moskwy”? Celowo prowadzili „działalność antypolską”? Kto tutaj jest „moskiewskim trollem”?

Bohdan Piętka

za: FB

Click to rate this post!
[Total: 25 Average: 4.2]
Facebook

1 thought on “Piętka: Poprzez nowelizację ustawy o IPN PiS zniweczył misterny plan Putina”

  1. Najlepiej by było, aby rząd polski oficjalnie wziął odpowiedzialność za wszystkie zbrodnie hitlerowskie i poprosił Izrael o wprowadzenie swoich rządów bezpośrednich nad Polską (w miejsce rzekomego „zarządu powierniczego”, jaki mamy obecnie). Wówczas redaktor Lisiewicz dostałby orgazmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *