Piętka: Ta niereformowalna Rosja (komentarz do wygranej Jednej Rosji w wyborach do rosyjskiej Dumy)

 

Druzgocące zwycięstwo Jednej Rosji w wyborach do Dumy Państwowej wywołało kolejny atak histerii w obozie polskiej rusofobii. Radio Zet żałobnym tonem poinformowało słuchaczy, że „putinowska” Jedna Rosja zdobyła 54 proc. głosów, a kolejne miejsca zajęli komuniści i „populistyczno-nacjonalistyczna” partia Żyrynowskiego. „Opozycja została stłamszona” – orzekło Radio Zet, sugerując sfałszowanie wyborów. Całkiem otwarcie przyznała to natomiast posłanka Małgorzata Gosiewska w „Sygnałach Dnia” 1. Programu PR: „Wynik wyborów w Rosji nie jest żadnym zaskoczeniem. One nie mają wiele wspólnego z demokracją”.

Czy jednak na pewno? Czy naprawdę nie dociera to do niektórych przedstawicieli świata polityczno-medialnego w Polsce, że Rosjanie autentycznie wolą władzę Putina od tego, co reprezentuje sobą sponsorowana przez zagranicę opozycja spod znaku Jabłoka, Parnasu, Zjednoczonego Frontu Obywatelskiego itp. tworów, które po raz kolejny znalazły się poza Dumą Państwową. Po prostu większość Rosjan jest świadoma tego, iż pod rządami tej opozycji mieliby jedynie powtórkę z jelcynowskiej wielkiej smuty, że oprócz rabunkowej „prywatyzacji” i ruiny państwa nastąpiłoby rozbicie Rosji na mniejsze organizmy państwowe – o czym od dawna marzą najbardziej skrajne siły polityczne w USA i na Zachodzie.

Takiego właśnie stanu rzeczy jest świadoma była ambasador Polski w Moskwie, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, która komentując dla Radia Zet wyniki wyborów w Rosji stwierdziła, że Rosjanie są „niereformowalni”. Jednocześnie groźnie dodała, że „zmiany w Rosji są konieczne” oraz że one „prędzej czy później i tak nastąpią”. W jaki sposób nastąpią, skoro Rosjanie są „niereformowalni”? W stwierdzeniu, że „zmiany w Rosji są konieczne” jest jasno zarysowana perspektywa odsunięcia Putina i jego obozu od władzy wszelkimi środkami, także poprzez globalną konfrontację. Ta konfrontacja już się rozpoczęła, a jej pierwszym etapem był przewrót na Ukrainie w 2014 roku, którego celem dalekosiężnym była zmiana władzy także i w Moskwie. W doprowadzeniu do „koniecznych zmian” w Rosji kluczową rolę oprócz Ukrainy ma odegrać Polska. To zadanie zostało postawione przez USA i UE przed polską „klasą polityczną” około 2004/2005 roku i ta od tamtego czasu pilnie je realizuje, cynicznie wmawiając niezorientowanym politycznie, że to jest rzekomo jej własna polityka, a nie polityka obca ubrana w miłą dla polskiej megalomanii dekorację Międzymorza (Trójmorza). Dla realizacji celów polityki amerykańskiej i niemieckiej na obszarze poradzieckim polska „klasa polityczna” poświęciła m.in. mniejszość polską na Litwie i Białorusi i – na podstawie jej zaangażowania na Ukrainie – nie mam wątpliwości, że gotowa jest poświęcić wszystko.

Bohdan Piętka

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

1 thoughts on “Piętka: Ta niereformowalna Rosja (komentarz do wygranej Jednej Rosji w wyborach do rosyjskiej Dumy)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *