Portal nacjonalista.pl o nowym numerze „Pro Fide Rege et Lege”

Portal www.nacjonalista.pl zamieścił informację o ukazaniu się nowego numeru półrocznika „Pro Fide Rege et Lege”. Poniżej przytaczamy komentarz redakcyjny:

W sprzedaży pojawił się nowy numer sztandarowego pisma polskich antysystemowych konserwatystów „Pro Fide Rege et Lege”. Przewodnim tematem numeru są relacje konserwatyzmu z nacjonalizmem. Jak ważne to zagadnienie, w obliczu toczonych dyskusji na ten temat, nie trzeba nikogo przekonywać. Na pewno tym co łączy oba nurty jest stosunek do spraw religii i moralności. W pozostałych kwestiach, lub precyzując w większości z nich,  nie ukrywamy, iż znajdujemy się dokładnie naprzeciwko konserwatystów. Pomimo tego, narodowy radykał o ugruntowanej i solidnej formacji nie powinien obawiać się „konfrontacji” z odmiennymi spojrzeniami na rzeczywistość.  Niech idee krążą.

Za: http://www.nacjonalista.pl/2013/01/09/pro-fide-rege-et-lege-nr-22012-konserwatyzm-a-nacjonalizm/

Komentarz: Dziękujemy i pomimo różnic nadal będziemy kontynuować współpracę.

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal nacjonalista.pl o nowym numerze „Pro Fide Rege et Lege”

Na portalu www.nacjonalista.pl pojawiła się następująca informacja o nowym numerze „Pro Fide Rege et Lege”

Światło dzienne ujrzał nowy numer sztandarowego pisma polskich antysystemowych konserwatystów „Pro Fide Rege et Lege”. Tym razem przewodnim tematem jest amerykański neokonserwatyzm. Zważywszy na wpływ tego nurtu ideowego na politykę zagraniczną Imperium Americanum, nie trzeba chyba nikogo przekonywać do zapoznania się  artykułami go przybliżającymi. Pasjonatów „heretyckich” nurtów w łonie włoskiego ruchu nacjonalistycznego z pewnością zainteresuje tekst przybliżający idee oraz wizje państwa m.in. Franco Giorgio Fredy, autora głośnej swego czasu „Dezintegracji Systemu”.

W wielu kwestiach nie zgadzamy się z naszymi konserwatywnymi kolegami, ale narodowy radykał o ugruntowanej i solidnej formacji nie powinien obawiać się „konfrontacji” z odmiennymi spojrzeniami na rzeczywistość.  Niech idee krążą. (WT)

Za: http://www.nacjonalista.pl/2012/07/05/%E2%80%9Epro-fide-rege-et-lege-nr-12012-amerykanski-neokonserwatyzm/

Dziękujemy redaktorowi naczelnemu portalu www.nacjonalista.pl za zamieszczenie informacji o nowym numerze „Pro Fide Rege et Lege”. Także uważamy, że „idee powinny krążyć” i należy „konfrontować się” z innymi punktami widzenia na otaczającą rzeczywistość polityczną unikając tym samym symplifikacji.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *