Szlęzak: Socjalizm 500 plus (o demoralizacji wyborcy)

Lewicowi politycy i publicyści pokroju Roberta Biedronia i Sławomira Sierakowskiego, uważają, że pisowski program 500+ przywraca ludziom godność. Uważam to za fałsz w podwójnym wymiarze.

Po pierwsze państwo nie jest po to żeby dawać. Państwo jest po to, żeby stworzyć warunki do tego, żeby każdy mógł godziwie zarobić.

Po drugie państwo nie stwarzając warunków do uczciwego zarabiania, a dając z tego, co zabrało innym, demoralizuje tych, którym daje. Dostają oni silny sygnał, że można dostać coś bez pracy i zasługi. Stają się roszczeniowymi klientami państwa, którzy będą oczekiwać coraz więcej bez oglądania się na sytuację ekonomiczną państwa. Dość szybko okaże się , że państwo nie może spełnić kolejnych czy to obietnic, czy to oczekiwań. Następstwem będzie bunt, a może nawet upadek państwa. Taka forma redystrybucji zwalnia z samodzielnego myślenia i odpowiedzialności. Po co zastanawiać się czy państwo działa dobrze, czy źle skoro i tak coś daje. Po co martwić się jak zarobić więcej, skoro państwo daje. Tu nie chodzi o żadną godność tylko wywołanie mniej więcej takiego łańcucha skojarzeń: masz – nie myśl – zagłosuj. Po wielu rozmowach widzę i słyszę, że to działa. PiS sprawnie tworzy socjalistyczne państwo.

A Państwo uważacie, że program 500+ przywraca godność?

Andrzej Szlęzak

za: facebook

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]
Facebook

1 thought on “Szlęzak: Socjalizm 500 plus (o demoralizacji wyborcy)”

  1. Trująca kroplówka zawsze demoralizuje. ProNatalistyczna polityka 500+ jest nie do ocenienia.
    Pytanie jaka budować struktury i gromadzić ludzi trzeźwo myślących, wolnych i kochających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *