„To my wyrwiemy 300 mld”, nie PiS

 Jeżeli Polacy zagłosują na PiS, to negocjować będzie Antoni Macierewicz, Beata Szydło i Anna Fotyga. Dziś Polacy mają wybór – mogą obstawić ekipę, która już dowiodła swojej skuteczności. Dziś mówimy: wybierzcie nas to wyrwiemy 300 mld – powiedział w „Kropce nad i” minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, odnosząc się do obietnicy PO, że w nowym budżecie UE uda się wynegocjować dla Polski wspomnianą kwotę. Opozycja już zapowiada – to plany nierealne.

Politycy PO od kilku dni przekonują, że w nowym budżecie UE Polska może wynegocjować nawet 300 mld zł. I zapewniają, że oni lepiej niż PiS poradzą sobie z negocjowaniem tej kwoty w Brukseli. O tym, że taka kwota jest możliwa do wynegocjowania, przekonywali szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek i unijny komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski.

 Te 300 mld zł jest zapisane w projekcie budżetu. Zapisy leżą na stole. Negocjujemy je od paru tygodni. Wszystkie państwa unijne w jakiś sposób są zainteresowane bogatym budżetem unijnym. Oczywiście te, które wpłacają więcej, a odzyskują mniej, mają pewne wątpliwości i dlatego te negocjacje są takie trudne – szczególnie w kryzysie – powiedział Buzek.

http://www.tvn24.pl/-1,1718076,0,1,to-my-wyrwiemy-300-mld–nie-pis,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “„To my wyrwiemy 300 mld”, nie PiS”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *