Wielomski-Pitoń: Mechanizmy władzy w partiach politycznych (na przykładzie Konfederacji)

Adam Wielomski – Sebastian Pitoń: Mechanizmy władzy w partiach politycznych (na przykładzie Konfederacji).

Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 5]
Facebook

4 thoughts on “Wielomski-Pitoń: Mechanizmy władzy w partiach politycznych (na przykładzie Konfederacji)”

  1. A oligarchia to taka współczesna wersja feudalizmu. W Rosji mamy „cara” (Putin), który próbował zdominować szlachtę (oligarchowie), ale koniec końców musiał się z nią jakoś ułożyć. Wyszło coś pomiędzy samodzierżawiem, a złotą wolnością szlachecką.

   1. Ludzie mądrzy należą do mniejszości, a demokracja to rządy większości- przynajmniej teoretycznie, a więc ludzi nie- mądrych.
    Przyszłość Polski to monarchia i przede wszystkim katolicyzm ( prof. Feliks Koneczny dowodził, że ,, Polska albo będzie katolicka, albo jej nie będzie) Polska była najsilniejsza za Jagiellonów. Im większą władzę miała szlachta, a król mniejszą, tym Rzeczpospolita była słabsza. System jest do wymiany . W szerokim znaczeniu tego słowa. Mamy, choćby ustawodawstwo , będące kontynuacją ustawodastwa z czasów sowietskiej niewoli ( albo Polska to kontynuacja PRLu albo nie , jeśli nie to należałoby uchylić przepisy z okresu PRLu i wrócić do tych sprzed okresu niewolnictwa sowietskiego , ewentualnie je znowelizować).

 1. INFANTYLIZM – to jedyne co mi się nasuwa – szczególnie w odniesieniu do Pitonia – nieodrodne dziecię konfederacji w każdym aspekcie – tyż INFANTYLIZM= ZERO wiedzy
  o tym co się dzieje na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *