Chrołowska: Jak zrobić przekręt klimatyczny? (tak, żeby nikt się nie zorientował)

Jak zrobić przekręt klimatyczny, bazując na przekręcie kowidowym?

Potrzebujemy do tego kilku składników.

NIEWERYFIKOWALNY PRZEKAZ PROPAGANDOWY:

Niewidzialny wirus zabija, wyżera płuca, skraca penisy etc. Wystarczy kilka ustawek z trumnami na wzór Bergamo, karetki czekające przed zapchanymi szpitalami, płaczliwe świadectwa spod respiratora nawróconych szurów płaskoziemskich i panika ludu gotowa. Gorzej z klimatem, bo jak przekonać gościa, który ma 20 stopni za oknem w środku lata, że pół planety płonie z powodu globalnego ocieplenia? Do tego potrzeba kilku myków:

Po pierwsze – przekaz medialny: płonące lasy, katastrofy klimatyczne, powodzie etc. To wszystko można dzisiaj wyprodukować, nie ma problemu. No tak, ale przecież łatwo to też zweryfikować: wystarczy, że taki Janusz z Grażyną pojadą do Grecji i stwierdzą, że „zaraz, przecież ta Grecja to aż tak nie płonie, jak nam mówili?”. Wrzuci potem taki Janusz nieprzyjaznego klimatycznie posta na fejsa czy tłitera i problem gotowy. No bo Janusz przecież był, widział, nie spalił się, więc można mu zaufać. Zwłaszcza, gdy się Janusza zna osobiście. No bo Janusz z Grażyną w dobie moralnego upadku dziennikarstwa to tacy już właściwie dziennikarze są. Zwłaszcza, że na media głównych nurtów, które stały się zwykłą propagandową tubą, trudno już dzisiaj liczyć. Nie jest to zatem takie proste i sam zoom na katastrofę czy pożar na drugim końcu świata nie wystarczy. Trzeba zamknąć usta świadkom, którzy mogliby się wygadać i naruszyć wiarygodność propagandy. Jak to zrobić?

Po pierwsze ograniczyć swobodne przemieszczanie się, żeby Janusz z Grażyną już sobie tak bezkarnie nie podróżowali po świecie i nie wypisywali głupot w internetach. Zakusy na to są – jak wiemy, samolot i samochód nie sprzyjają klimatowi i według Agendy 2030 powinien stać się luksusem. No a 15-minutowe miasta to już w ogóle geniusz: każdy będzie siedzieć na tyłku w swojej dzielnicy/getcie i bez przepustki sanitarnej się z niego nie ruszy. Jak się okaże, że wejdziemy w dobę permanentnych pandemii, to choćbyś był i szczepanem-recydywistą, nigdzie nie pojedziesz, bo się będziesz zwyczajnie bał, albo ci nie pozwolą pod dowolnym pretekstem, choć nadal oficjalnie powinieneś móc, bo się zaszczepiłeś. Ech…. – skoro ludzie łyknęli, że mimo czterech dawek cudownej szczepionki, która miała powstrzymać wirusa, nadal muszą nosić maski i zachowywać dystans, łykną i to, że mimo wielokrotnego zaszczepienia lepiej, żeby zostali w swoim 15-minutowym mieście.

Jedziemy dalej – powiedzmy, że uda się ograniczyć globalne ruchy ludzkie, pozostaje problem komunikacji. Przecież zawsze kumpel z kraju, w którym według przekazu medialnego panuje klimatyczny armagedon może wam powiedzieć przez łocapa, że ma 20 stopni w cieniu i nie wie, o jakiej katastrofie ty mówisz. No i jak tu odebrać głos takiemu niepoprawnemu politycznie koledze?

Oczywiście cenzura. We Francji wszystkie partie polityczne z wyjątkiem Zgromadzenia narodowego i Republikanów zgłosiły propozycję ustawy ograniczającej w mediach klimatosceptycznej narracji

(https://reporterre.net/Climatoscepticisme-dans-les-medias-des-deputes-planchent-sur-une-loi).
Jeśli to przejdzie, to z mediów nie dowiesz się już, że ocieplenie klimatu to ściema, bo będzie to uregulowane prawnie. Jeśli to wejdzie we Francji, to będą zakusy na wprowadzenie podobnego prawa w całej Unii Europejskiej. Francja na chwilę obecną przoduje w upadku demokracji, warto więc patrzeć, co się na tym eksperymentalnym poletku dzieje.

Pozostają media społecznościowe i osobista komunikacja wszelkiego rodzaju.
25 sierpnia wchodzi w Unii Europejskiej zapowiedziane przez komisarza Thierrego Bretona prawo zwalczania dezinformacji. Także na tym polu wkrótce też będzie pozamiatane. A rozmowy prywatne? A jaki to problem uciąć rozmowę telefoniczną czy przez komunikator, jeśli zejdzie ona na szkodliwe tory denializmu klimatycznego?

Wygląda więc na to, że są realne zakusy na stworzenie globalnej wirtualnej rzeczywistości, trochę jak z katastroficznych filmów amerykańskich, jedynej, do której będziemy mieć poznawczy dostęp. Pozostaje kwestia, jak przymusić do ratowania planety człowieka, który ma latem 15 stopni za oknem i wcale się nie boi, że zaraz spłonie?

Tu z pomocą przychodzi kręcony w kowidzie punkt drugi, czyli SOLIDARNOŚĆ jako podkładka pod wszystko. Jak ci powiedzą, że pół planety płonie i uratuje ją tylko kolektywne działanie w imię solidarności, to co, odmówisz? Nie przesiądziesz się na rower, bo Grek czy inny Włoch umiera z gorąca? Nie ZASZCZEPISZ, bo w Kanadzie czy Australii szaleje potworna epidemia?

Szczepiliśmy się, żeby ratować babcię i dziadka przed kowidem, pal licho, że wszyscy i tak się pochorowali, nikt po fakcie nie łączył kropek, nie wyciągał pierwotnych argumentów, nie podtykał ich pod nos decydentom. Przepraszam, są tacy, co wyciągają i podtykają, jest ich jednak stanowczo za mało, a z resztą, teraz zajmujemy się już czym innym. Teraz walczymy z klimatami.

Anna Chrołowska

Click to rate this post!
[Total: 153 Average: 4.7]
Facebook

9 thoughts on “Chrołowska: Jak zrobić przekręt klimatyczny? (tak, żeby nikt się nie zorientował)”

 1. „Jak ci powiedzą, że pół planety płonie i uratuje ją tylko kolektywne działanie w imię solidarności, to co, odmówisz? Nie przesiądziesz się na rower, bo Grek czy inny Włoch umiera z gorąca? Nie ZASZCZEPISZ, bo w Kanadzie czy Australii szaleje potworna epidemia?”
  Tak, odmówię i nie przesiądę się — tudzież nie zaszczepię — bo nie wierzyłem w te brednie ani przez chwilę. I dalej nie wierzę.

  1. To ci zablokują konto i zwolnią z pracy. Tylko nie pisz że pojedziesz w Bieszczady i będziesz owce hodował.

   1. Najgorszą robotę zrobili kupujący zaświadczenia szczepień covidowych. Ci cwaniacy myśleli, że są sprytniejsi od miliarderów. Tymczasem system po nich przyjdzie wtedy, kiedy już nie da się oszukać, ponieważ skanery wykryją czy masz to świństwo w sobie.

 2. Mało nas, mało nas…było. Teraz jest o niebo więcej. Nawet wśród zaszczypanych. Chociaż ci niezbyt chętnie się do tego przyznają. Uważam, że kiedy dbędzie druga fala oduraczenia, to też się ruszą we właściwym kierunku.

 3. Zbyt to skrajne, bo fakty są faktami..ocieplenie jest, anomalii dama doświadczam. Zgadzam się, że dramatem jest to, jak się na takich faktach buduje politykę zastraszania i zniewolenia umysłu. Straszne jest to, jak Jednostki tego Świata rozgrywają ludzkim życiem swoje egoistyczne zaspokajanie własnego Ego.
  Nie ma wspólnej sprawy, jest Ego.
  Ja będę jeździć rowerem, bo chcę jeździć do Włoch!

 4. Coś dużo pożarów, jaki to zbieg okoliczności.. Co to szkodzi pachołkom NWO podpalać lasy, podpalić magazyny zbóż, żywności i co tam jeszcze podpalali w USA? Tory kolejowe? Nie mówiąc o Grecji, Brazylii itd. Co szkodzi wytrzebić tysiące krów innych zwierząt hodowlanych. Wszystko to dzieje się w powiązaniu z ideologią, która jest narzędziem skierowanym przeciw cywilizacji. Szkody mają społeczności a zyski szwabowi interesariusze. Kiedy wreszcie cywilizacja weźmie się za rozliczanie tych przestępczych decydentów?

  1. Pamiętajmy, że zablokowanie (na razie na próbę) Kanału Sueskiego też miało już miejsce. Jeden punkcik na mapie, jedna „awaria” i można taką destabilizację gospodarki wprowadzić, że głowa mała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *