Wielomski: Towarzysz Michał

Przyznam, że uważam spektakularne zatrzymanie Michała Nowickiego („Towarzysza Michała” z kanału „Odrodzenie komunizmu”) przez ABW za mocno kuriozalne. Zamiast całego rumoru wystarczyło mu dostarczyć wezwanie do prokuratury za pomocą listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Mimo to nie sposób przejść do porządku dziennego wobec oświadczenia grupy francuskich komunistów z grupy „À l’Assaut du Ciel”, które można znaleźć w Internecie. W tym kuriozalnym oświadczeniu czytamy:


Za pomocą tego przesłania chcemy wyrazić nasze wsparcie dla Michała Novickiego (pisownia oryginalna), polskiego aktywisty robotniczego, zatrzymanego w swoim lokalnym państwie przez policję polityczną za ‘promowanie ideologii totalitarnej’. Za oskarżeniem tym, tak głupim co ogólnikowym, kryje się represja ze strony tradycyjnego reakcyjnego polskiego państwa, które zatrzymało tego robotnika-ojca rodziny i grozi mu karą czterech lat pozbawienia wolności za to tylko, że śpiewał ludową polską piosenkę, mówiącą o tym, że w Polsce stoi pomnik faszystów kolaborujących z III Rzeszą podczas II wojny światowej. Za swojej strony apelujemy o wsparcie dla Michała. Na pohybel z represjami przeciwko ruchowi robotniczemu! Niech żyje solidarność internacjonalistyczna!

(tłumaczenie nasze, z dodaniem znaków przystankowych, których brak w oryginalne).

Pozwólcie Państwo, że dodam do tego oświadczenia kilka słów komentarza:
1/ Piszący chyba naprawdę wierzą, że Michał Nowicki jest biednym robotnikiem-ojcem rodziny, nie zdając sobie sprawę, że pochodzi z rodziny dobrze sytuowanych intelektualistów, a jego matka była nie tylko dwukrotną posłanką na sejm, ale nawet jego wicemarszałkiem. Jest posłanką także w tej chwili. W dodatku wolno jest twierdzić, że znajduje się (czy też znajdowała się) „na liście płac” przemysłu aborcyjnego i antykoncepcyjnego, co w swoim wyroku potwierdziły sądy w 2011 i 2012 roku.
2/ Michał Nowicki nie śpiewał żadnych „ludowych piosenek” przeciwko polskim faszystom kolaborującym z III Rzeszą, gdyż skoro nie było w Polsce takowych kolaborujących faszystów, to tym bardziej nie mogły przeciwko nim powstać żadne „ludowe piosenki”.
3/ W oświadczeniu, którego autorzy piszą o „faszystach” zapewne chodzi o pomnik Romana Dmowskiego, który ani nie był faszystą, ani nie mógł kolaborować z III Rzeszą w czasie wojny, choćby z tego prostego powodu, że zmarł 2 stycznia 1939 roku.
Zamiast więc „atakować niebiosa” (nazwa francuskiej organizacji), należałoby raczej podjąć autentyczny szturm na biblioteki tradycyjne czy wirtualne, aby znać tematy w których zabiera się publiczne zdanie.

Adam Wielomski

Click to rate this post!
[Total: 19 Average: 4.5]
Facebook

4 thoughts on “Wielomski: Towarzysz Michał”

 1. widać, że cymbalstwo prawiczkowe>żaryny (jeden z ABW a drugi 'profesor’ robi za opiekuna 'myśli dmowskiego-korfantego’ za kasę podatników od Glińskiego)
  w swojej desperacji >>mnie się najbardziej podoba ten STRACH w ich oczach<jak zresztą całą tzw. 'lewicę’.
  Jest w Polin taki gostek>Zgierski> który robi za 'młot na marksizm’ a nawet występuje w TV trwam u ojdyra.
  Inny cep>klimczak z Chrobry szlak>też się oburza na 'komunizm’
  no to będziecie CEPY mieć GREAT RESET+LGBT w wersji TURBO i jak nie zrobi tego jaro 'dementia’ kaczor rąsiami Moravera (dudexa se daruję) to zrobi to 'totalna opozycja’ mająca błogoslawieństwo ambasady USA czego zjednoczone prawiczki
  NIE MIELI-NIE MAJĄ i MIEĆ NIE BĘDĄ
  i stać ich tylko na….aresztowanie Nowaka. Tak jak aresztowanie Nowaka „tego od zegarka’)
  Uprzejma prośba aby nie rżnąć głupów>
  jesteśmy w amerykańskiej strefie okupacyjnej i zgodnie z językiem propagandy amerykańskiej wokeism-diversity-inclusive capitalism+critical race theory +lgbtqwerty>>tolerancji represywanej>
  zjednoczone prawiczki są FASZYSTAMI>przeznaczonymi 'do odstrzelenia’
  i żadne małpie ruchy Kaczora czy moravera czy dudexa czy żarynów czy bełkoty fotygów, rauów, saryusz wolskich czy takich cepów jak etc nie pomogą.

 2. Sam fakt zajmowania się przez ABW sprawą jakiegoś nieznanego przez 99% społeczeństwa człowieka, nagrywającego w piwnicy durne, oglądane głównie dla śmiechu filmiki jest kompromitacją państwa jako takiego. W normalnym kraju, gdyby uznano takiego człowieka za przestępcę, to przychodzi go normalnie aresztować dzielnicowy, a nie kilku uzbrojonych funkcjonariuszy ABW, a po zamknięciu się takiego trzyma do procesu i skazania, a nie puszcza po paru godzinach jeszcze bardziej się ośmieszając… W tym samym czasie pewna kobieta organizująca wielotysięczne nielegalne demonstracje, na których lżono funkcjonariuszy, grożono śmiercią urzędnikom państwowym i innym osobom, nawoływano do obalenia przemocą konstytucyjnych organów państwa i niszczono mienie, zarówno publiczne jak i Kościoła Katolickiego chodzi sobie cały czas na wolności…

 3. Widać, że nieskuteczna próba delegalizacji KPP (casus wyroku TSUE wobec węgierskiego komunisty) nie stała się żadną nauczką dla PiS. W tym przypadku mamy do czynienia z jeszcze większym kuriozum, gdyż rzeczony autor mieszka i publikuje na co dzień we Francji. Nic więc dziwnego, że owo „spektakularne” zatrzymanie skończyło się wypuszczeniem po niecałych 3 godzinach. PiS zapewne marzy o pojmaniu Tuska w świetle kamer, ale zdając sobie sprawę z własnej niższości wie, że prędzej seryjny samobójca dopadnie całą wierchuszkę partii, niż Tuskowi spadnie choćby jeden włos z głowy. W ten sposób tworzy się wrogów zastępczych, którzy (niespodziewanie?) okazują się zbyt mocnym przeciwnikiem dla PiS.

 4. Sam tow Michał na Youtub wyjaśnił po wyjściu z prokuratury, że funkcjonariusze ABW powiedzieli że nie prowadzą żadnej sprawy a tylko wykonują polecenie doprowadzenia do prokuratury na przesłuchanie. A trzeba było go doprowadzić na przesłuchanie ponieważ sam nie stawił się na żadne wezwanie (co najmniej dwukrotne).
  Robienie rozgłosu z gówniarskich wybryków tow Michała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *