Wielomski: Ziobro skapituluje przed Kaczyńskim?

Stoimy w obliczu kryzysu politycznego – wywołanego zresztą przez sam obóz władzy. Walka o wpływy Zbigniewa Ziobry z Mateuszem Morawieckim trwająca przez ostatnie miesiące skatalizowała się w obliczu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Teraz minister sprawiedliwości staje pod ścianą wobec szantażującego go wcześniejszymi wyborami Jarosława Kaczyńskiego.

Jaki będzie finał tej dynamicznej sytuacji politycznej? Na to pytanie odpowiada prof. Adam Wielomski w wywiadzie przeprowadzonym przez Kamila Klimczaka.

[Głosów: 9   Average: 4.8/5]
Facebook

1 thought on “Wielomski: Ziobro skapituluje przed Kaczyńskim?”

  1. Analiza prof. Wielomskiego pomija jeden czynnik: globalne załamanie gospodarcze na skutek CoVida. Dla całego świata zachodniego będzie to korekta w dół poziomu życia obywateli. Scenariusz będzie obejmował recesję, inflację (przy wyzerowanych stopach oprocentowania lokat i załamaniu papierów giełdowych), bezrobocie oraz olbrzymi deficyt budżetowy. Sprawowanie władzy przestanie być przyjemnym rozdawaniem “plusów”.
    Dla Kaczyńskiego wygodniejszym rozwiązaniem jest oddanie władzy w ręce opozycji, aby uniknąć odpowiedzialności za rządzenia w czasie kryzysu. Kwestie norek, “lex Sasin”, czy nielojalności koalicjantów są wygodnym pretekstem.
    Z tego punktu widzenia Platformie nie opłaca się brać władzy teraz. Dlatego wzmacniające koalicję działania Budki są rozsądne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *