Wielomski: Ziobro skapituluje przed Kaczyńskim?

Stoimy w obliczu kryzysu politycznego – wywołanego zresztą przez sam obóz władzy. Walka o wpływy Zbigniewa Ziobry z Mateuszem Morawieckim trwająca przez ostatnie miesiące skatalizowała się w obliczu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Teraz minister sprawiedliwości staje pod ścianą wobec szantażującego go wcześniejszymi wyborami Jarosława Kaczyńskiego.

Jaki będzie finał tej dynamicznej sytuacji politycznej? Na to pytanie odpowiada prof. Adam Wielomski w wywiadzie przeprowadzonym przez Kamila Klimczaka.

Click to rate this post!
[Total: 9 Average: 4.8]
Facebook

1 thoughts on “Wielomski: Ziobro skapituluje przed Kaczyńskim?”

  1. Analiza prof. Wielomskiego pomija jeden czynnik: globalne załamanie gospodarcze na skutek CoVida. Dla całego świata zachodniego będzie to korekta w dół poziomu życia obywateli. Scenariusz będzie obejmował recesję, inflację (przy wyzerowanych stopach oprocentowania lokat i załamaniu papierów giełdowych), bezrobocie oraz olbrzymi deficyt budżetowy. Sprawowanie władzy przestanie być przyjemnym rozdawaniem „plusów”.
    Dla Kaczyńskiego wygodniejszym rozwiązaniem jest oddanie władzy w ręce opozycji, aby uniknąć odpowiedzialności za rządzenia w czasie kryzysu. Kwestie norek, „lex Sasin”, czy nielojalności koalicjantów są wygodnym pretekstem.
    Z tego punktu widzenia Platformie nie opłaca się brać władzy teraz. Dlatego wzmacniające koalicję działania Budki są rozsądne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *