Ziętek-Wielomska vs Dziambor: Czym jest wolność i jak ją realizować w polityce?

Debata w ramach prawyborów w Konfederacji, dotycząca rozumienia wolności przez narodowe i wolnościowe skrzydło tego ugrupowania. Dyskutują Magdalena Ziętek-Wielomska i Artur Dziambor.

Click to rate this post!
[Total: 10 Average: 2.8]
Facebook

3 thoughts on “Ziętek-Wielomska vs Dziambor: Czym jest wolność i jak ją realizować w polityce?”

  1. Wkurzało mnie, jak pan Dziambor nie pozwalał porządnie rozwinąć myśli pani Magdaleny.

    Do tego jeszcze u pana Dziambora sporo sprzeczności. Z jednej strony mówi, że jest sterowanie przez koncerny i media by potem mówić, że wierzy w ludzką mądrość i każdy siebie prowadzi…

    Istnieją ekonomiczne problemy, wynikające z nadmiernie niesterowanego rynku. Drenaż umysłów, drenaż kapitału, nieuczciwa konkurencja, wykup patentów itd. W chwili obecnej w Polsce jest dobrobyt, ale czy jest ów zbudowany na dobrej bazie? Czy nasza produkcja idzie w świat bo jest dobra, nowoczesna itd. czy dlatego że jest tania? Czy zawsze Polacy mają być tanimi podwykonawcami wielkiego kapitału (który, jak się okazuje, jednak ma narodowość)?

    Do tego, dla wszelkich kultystów liberalizmu, czy wiecie że fortuny Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec czy Francji zostały zbudowane dzięki ścisłej kooperacji wielkiego kapitału (przemysł, kompanie handlowe itp.) z rządem centralnym? A 'uwolnienie rynku’ nastąpiło po zbudowaniu fortun…

  2. O III. Przykazaniu ten człowiek „Róbta ,co chceta!” nawet się nie zająknął. I jeszcze przeszkadza Pani Magdalenie Ziętek – Wielomskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *