Szlęzak: Czy wszyscy zdrowi? (panorama polskiej polityki)

W Anglii pobili Polaków, a jeden zmarł. Pół polskiego rządu dla rodaków ratowania rzuciło się przez morze. Propagandowo huk był znaczny. W praktyce ulice miasta w którym pobito Polaków z angielskimi policjantami patroluje jeden polski policjant. Istnieje obawa, że angielska policja bardziej będzie musiała chronić tego policjanta niż resztę Polaków.

W Polsce lewica szyderczo wyśmiała wyprawę ministrów Błaszczaka i Waszczykowskiego, twierdząc, że w Polsce tolerują ksenofobiczne ataki kiboli i różnych ONR-ów, a na pokaz interweniują przeciw ksenofobicznym atakom na Polaków za granicą. Dla tej lewicy faszyzm, czyli ony ONR, już się zbliża, już puka do ich drzwi. PO złożyła nawet wniosek o delegalizację onego ONR-u. Ciekawe jednak, że jak za rządów PO lewackie bojówki biły uczestników patriotycznych manifestacji, to w PO nie było pomysłów na delegalizację tych lewackich organizacji.

Za to w szeregi obrońców demokracji gromadnie wstąpili sędziowie. Na swoim nadzwyczajnym zgromadzeniu dali wyraz zaniepokojeniu o los demokracji w Polsce. Nadzwyczajne w tym zgromadzeniu było to, że sędziowie uchwały w obronie demokracji wydali tego samego dnia, a przecież obrona demokracji to diabelnie trudna sprawa. Tymczasem przeciętny polski sędzia w znacznie prostszych sprawach na wydanie wyroku potrzebuje około dwóch lat.

Żeby było jeszcze bardziej i straszno, i śmieszno, to odbyła się premiera filmu „Smoleńsk”, którego autorzy bez udziału sędziów zawyrokowali, że zamach był. Aktor Jerzy Zelnik powiedział nawet, że za to, że był zamach da sobie uciąć niektóre członki. Ciekawe które? To było raczej straszno. Śmieszno, bo wspomniana premiera odbyła się bez żony i córki prezydenta Dudy. Obie panie ponoć były w kinie, ale na komedii jednego żydowskiego reżysera. Ten reżyser to Woody Allen, nie uznający ponoć żadnych świętości. Nie wiadomo, czy prezydenckie żona i córka poszłyby obejrzeć „Smoleńsk” gdyby reżyserował go Allen. A tak wygląda, że żona i córka prezydenta zrobiły mu polityczną dywersję?

A poza tym u mnie w domu wszyscy zdrowi. A Państwo jak odnajdujecie się w tym szaleństwie?

Andrzej Szlęzak

za: facebook

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

1 thought on “Szlęzak: Czy wszyscy zdrowi? (panorama polskiej polityki)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *