Dramatyczne słowa Tymoszenko

– Nie zważając na prześladowania opozycji na Ukrainie Unia Europejska powinna przyspieszyć podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Kijowem – oświadczyła dziś była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, która już piąty dzień przebywa w kijowskim areszcie. Dodała także, iż Ukraina stanęła „na krawędzi”.

Była to jej odpowiedź na zarzuty ukraińskich władz, które oskarżają reprezentowaną przez Tymoszenko opozycję, że alarmując Zachód o aresztowaniu byłej premier, stwarza przeszkody na drodze integracji Ukrainy z UE.

Tymczasem, jak podkreśliła Tymoszenko, zbliżenie z Europą to „jeden z niewielu czynników zapobiegawczych” wobec działań obecnych władz w Kijowie.

– Nasz kraj stanął na krawędzi i albo wpadnie w pełny, graniczący z dyktaturą autorytaryzm, albo uda się nam z tego wyrwać – oświadczyła była premier w przemówieniu, nagranym przez jej współpracowników podczas przerwy w procesie sądowym w czwartek. Tymoszenko stanęła przed sądem oskarżona o nadużycie władzy przy podpisywaniu kontraktów gazowych z Rosją w 2009 roku.

Opozycjonistka podziękowała na nagraniu za poparcie, które – jak podkreśliła – otrzymała w ostatnich dniach od rządów demokratycznych państw. – Ci, którzy wydają oświadczenia (w mojej obronie), myślą o Ukrainie i bronią Ukrainy – powiedziała.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/dramatyczne-slowa-tymoszenko-nasz-kraj-stanal-na-k,1,4818224,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Dramatyczne słowa Tymoszenko”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *