Lewicki: Masza przeciw Polakom i Putinowi

 

Niedawno Polska została bardzo ostro zaatakowana ze strony znanego amerykańskiego tygodnika  „The New Yorker”, który zamieścił tekst Mashy Gessen na temat wielkich polskich win podczas holokaustu. Napisała ona, komentując niedawny wyrok sądu w sprawie cywilnej o zniesławienie: „Kłopoty prawne dwóch historyków wynikają z nieustannych wysiłków polskiego rządu, aby oczyścić Polskę, zarówno Polaków, jak i państwo polskie, ze śmierci trzech milionów Żydów w Polsce podczas okupacji hitlerowskiej. Kiedy fakty staną na przeszkodzie temu rewizjonistycznemu wysiłkowi, historycy płacą cenę”. Dla postronnego czytelnika to zdanie znaczy tyle, że Polska i Polacy jakoby odpowiadają za śmierć trzech milionów Żydów, czego się usiłują wypierać. Z tego co napisała Gessen, by też wynikało, że chyba wszystkich polskich Żydów, których było właśnie około trzech milionów, mogli zabić sami Polacy, a zatem udział w tym Niemców staje się jakby nieokreślony.

Tak piramidalne kłamstwo poruszyło wielu i także na Forum Żydów Polskich napisano, że zdanie napisane przez Gessen  to „świadome kłamstwo, opublikowane z pełnym wyrachowaniem, wymierzone w prawdę, wymierzone w Polskę, starające się nie tylko pomniejszyć, ale zataić niemiecką rolę w ludobójstwie – co jest równoznaczne z negowaniem prawdy o Holokauście”. Dokładniej zaś, były to dwa kłamstwa: „Jedno z nich jest gigantyczne, monstrualne, podłe. Drugie – zdecydowane, ale dla przypadkowego, amerykańskiego czytelnika nie do wychwycenia. Po pierwsze i najważniejsze, naród polski nie wymordował 3 milionów Żydów. To jest właśnie gigantyczne kłamstwo! Po drugie, polski rząd nie oskarżał żadnych uczonych o zniesławienie”.

Skala reakcji była tak duża, że tygodnik zmienił redakcję zdania tak, by nie sugerowało już ono, że Polacy odpowiadają za wymordowania 3 milionów Żydów. Tego rodzaju bezczelne ataki na Polskę w amerykańskiej prasie to nie jest nic nowego. Amerykańskie elity od dawna próbują  oczerniać Polskę. Przypomnę tu słowa Obamy, który publicznie, i w obecności polskiego ambasadora, mówiąc o niemieckim lagrze w Izbicy użył słów: „polski obóz śmierci”. Po polskich protestach zostało to zamienione w stenogramie, jednak przeprosiny nie zostały przekazane. Jeszcze gorzej  zachował się ówczesny szef FBI, James Comey, który kłamliwie i oszczerczo wskazał Polaków jako głównych pomocników Niemiec podczas Holokaustu. Miało to miejsce podczas jego publicznego wystąpienia w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie. Także i tu nie było przeprosin.

Ciekawie przedstawia się sprawa  samej Mashy Gessen, która do niedawna mieszkała w Moskwie i zajmowała się głównie atakami na prezydenta Rosji Putina. Jest ona autorką całego mnóstwa publikacji przedstawiających w bardzo złym świetle Putina i Rosję. Samych jej  książek można naliczyć 13. Wśród nich są trzy wydane także w Polsce: „Putin. Człowiek bez twarzy”, „Słowa skruszą mury. Pussy Riot”, „Będzie to, co było”. Podobną działalnością zajmuje się także jej brat, Keith Gessen, autor książki „Straszny kraj”, także wydanej w Polsce.

Gessen identyfikuje się jako tzw. „osoba binarna” i pozostaje w związku z kobietą. Ponieważ w Rosji takie związki są nieuznawane, to zapewne właśnie ta okoliczność jest przyczyną jej tak zdecydowanego ataku na Rosję, który przez pewien czas prowadziła też jako dyrektor rosyjskiej sekcji Radia Swoboda, finansowanego przez władze USA. Widzimy zatem, że Gessen i jej podobni stoją na pierwszej linii walki z władzami rosyjskimi, zaś główną linią sporu są tzw. prawa LGBT, które zastąpiły w propagandzie Zachodu, już nieomal całkowicie, pojęcie praw obywatelskich.

Z uwagi na to, jest niemal pewne, że w przypadku załamania się systemu władzy Putina w Rosji, to właśnie takie osoby jak Masha  (Maria) Aleksandrowna Gessen i jej podobne, będą stanowiły o nowej polityce i ładzie wewnętrznym Rosji. A zatem wprowadzenie tam wtedy, w całej rozciągłości, być może jeszcze w większym zakresie niż na Zachodzie, praw LGBT, genderyzmu, multikulturalizmu i podobnych rzeczy, byłoby niemal pewne. Czy to byłoby dla Polski dobrze, czy źle? Wielu zdecydowanych przeciwników Rosji zapewne by się ucieszyło na taką perspektywę. Ale czy można, nawet nielubianemu sąsiadowi,  życzyć źle?

Obecnie Polska podlega, coraz bardziej, ideologicznej inwazji idącej z Zachodu. Jarosław Kaczyński zapewniał ostatnio swoich zwolenników, że dopóki jego formacja rządzi, to Polsce niczego, a zwłaszcza LGBT, nikt nie narzuci: „Będziemy się bardzo zaciekle i twardo bronić”. Dopóki taki atak idzie tylko z Zachodu, to jeszcze jakoś ta obrona, choć coraz słabsza, trwa. Ale gdyby Rosja uległa, i tam także zaprowadzono by LBGT, to wówczas, w przypadku ataku i z Zachodu i ze Wschodu, żadną miarą, nawet przy owej „bardzo twardej i zaciekłej obronie”, nie utrzymamy się dłużej niż miesiąc. Jeśli Rosja padnie to my nie będziemy mogli dalej się opierać i nowe prawa i zasady zostaną także nam bezwzględnie podyktowane.

Sposób uprawiania przez Gessen publicystyki jest mocno specyficzny i za przykład tego jak ona traktuje prawdę może służyć to w jaki sposób  próbowała przypisywać Polakom odpowiedzialność za te trzy miliony ofiar. Z drugiej zaś strony, cała ta awantura skłoni wielu Polaków do spojrzenia łaskawszym okien na Władimira Putina, który także, i to od dawna, jest atakowany przez Gessen. Jeśli ktoś nie trzyma się prawdy i obiektywizmu wobec jednego, to skąd pewność, że je zachowuje w innej sprawie i wobec kogoś drugiego?

Swoją drogą można rozumieć skąd się bierze tego rodzaju podejście Mashy Gessen. Ona jakby należy do innej cywilizacji, odmiennej od wszystkich dotychczas istniejących, takiej, gdzie wszystkie zasady, fundamenty są odwrócone względem tego co dotychczas istniało i obowiązywało. I nie chodzi tu tylko o cywilizację łacińską i jej trzy filary: grecki stosunek do prawdy, zasady prawa rzymskiego i etyka chrześcijańska. Ale chodzi o zakwestionowanie koncepcji człowieka we wszystkich dotychczasowych cywilizacjach, i w każdym aspekcie. Chodzi o zburzenie pojęcia płci, narodu, państwa, rasy, religii, prawa, moralności, o odwrócenia praktycznie wszystkiego. A jeśli wszystkiego, to także i prawdy, rozumianej jako zgodność z rzeczywistością.

W świetle powyższego, bardziej jasnym staje się skąd u Gessen wzięły się te przypisywane nam trzy miliony. Wynika to pewnie z tego, że w jej świecie prawda to nie jest owa zgodność wygłaszanych sądów z rzeczywistością, do czego my jesteśmy przyzwyczajeni,  ale coś zupełnie innego. Najpewniej, dla niej, jak dla wszystkich rewolucjonistów, dobre i prawdziwe jest to co służy rewolucji. To co dla nas jest prawdziwe, dla niej jest nieprawdziwe, co dla nas jest moralne, dla niej jest niemoralne, i tak dalej. Obecna Polska, jako jeden z niewielu już krajów Europy, gdzie jeszcze jakoś trwa tradycyjny system wartości, stoi na zawadzie planom wprowadzenia nowego porządku opartego na LGBT. I stąd te ataki. Nie napisałem z jakiego narodu wywodzi się sama Gessen, bo to nie ma znaczenia. Przede wszystkim, dla niej samej jest to nieważne i ona nie uznaje przynależności narodowej. Z tych rozlicznych odmienności wynika także, że nie ma sensu dyskutować z Gessen, cokolwiek jej tłumaczyć, czy przekonywać. Do tego, by takie działania miały sens, jest potrzebne jakieś minimum wartości wspólnie wyznawanych, a tu tego nie ma. Należy się tylko przed Gessen bronić, a jeszcze bardziej przed tymi, co za nią stoją.

Stanisław Lewicki

Click to rate this post!
[Total: 23 Average: 4.8]
Facebook

6 thoughts on “Lewicki: Masza przeciw Polakom i Putinowi”

 1. „…..że w przypadku załamania się systemu władzy Putina w Rosji, to właśnie takie osoby jak Masha (Maria) Aleksandrowna Gessen i jej podobne, będą stanowiły o nowej polityce i ładzie wewnętrznym Rosji.”
  śliczne brednie bo oczywiście Putin nie ma nic innego do roboty.
  Właśnie weszło w Rosji w życie prawo, pozwalające Putinowi na de facto sprawowanie władzy do 2036!!!! To samo prawo, min. in. zakazujące promocji LGBT czy też pełnienia funkcji państwowych dla osób z tzw. 'podwójnym obywatelstwem’
  Ja wiem, że autor powyższej 'publicystki’ jest świadom FAKTÓW
  jakie pięknie opisał Stefan Kiesielewski za czasów tzn. komuny:
  TO ŻE JESTEŚMY W CIEMNEJ D…IE TO OCZYWISTE
  tak jak oczywiste jest, że post1989 znaleźliśmy się w
  AMERYKAŃSKIEJ STREFIE OKUPACYJNEJ
  (no bo NATO, EU, IMF,………)
  ale dzieją się rzeczy oczywiście niedostrzegana między Bugiem a Odrą:
  China and Russia Launch a ‘Global Resistance Economy’
  .https://www.strategic-culture.org/news/2021/04/05/china-russia-launch-global-resistance-economy/
  czy jeżeli już się pisze o 'maszy’
  .
  Biden, Pentagon, NATO Signal Readiness to Go to War Against Russia Over Ukraine
  .https://www.strategic-culture.org/news/2021/04/05/biden-pentagon-nato-signal-readiness-go-war-against-russia-over-ukraine/
  i najważnieszniejsze i dziwne, że p. Lewicki tego 'nie dostrzegł był’>
  publikacji innego 'publicysty’ >Michalkiewicza
  .stronie internetowej Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego opublikowany został list sekretarza stanu USA Antoniego Blinkena, zawierający deklarację poparcia żydowskich roszczeń majątkowych odnoszących się do własności bezdziedzicznej, w New Yorkerze ukazał się artykuł niejakiej Maszy Gessen, żydowskiej lesbijki, nieubłaganym palcem wytykający Polakom, że w czasie II wojny wymordowali 3 miliony Żydów. Pani Gessen z tymi trzema milionami i tak łaskawa, bo przecież według zatwierdzonej do wierzenia wersji historii, Żydów zawsze ginie 6 milionów.’
  .http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4927
  czyli chodzi o słynny ACT 447 !!!
  I co 'pacta sunt servanda’ ???
  Panie Lewicki, chinole ostatnio 'o……..ły’ moronów amerykańskich tzn. Blinkena, że „nie mają kwalifikacji…… aby obrażać naród chiński’
  a Ruskie wy…….ły 'delegację’ EU European Endownment Democracy (EED)
  a my?
  Masz Pan, Panie Lewicki dwie możliwości:
  albo spartańskie>>MOLON LABE (przyjdź i weź)>
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Molon_labe
  albo
  nec locus ubi Polonia fuit (w 'orginale’ Troia)
  bo się nie chciało pamiętać tyż starego
  TIMEO DANAOS ET DONA FERENTES
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Timeo_Danaos_et_dona_ferentes
  obawiam się Danajów przynoszących dary
  tak jak się nie chciało studiować teorii gier
  ale za to bredzić o np. monarchii, monarchistach, etc.
  .

 2. Wszystko ładnie, cacy. ale nierozumiem jednego zdania: „Jeśli Rosja padnie to my nie będziemy mogli dalej się opierać i nowe prawa i zasady zostaną także nam bezwzględnie podyktowane.” Czyżby według autora tego artykułu Rosja miała tak wielki wpływ na politykę Polski, że jej „nawrócenie się” na pedalizm będzie bezwzględnie skutkowało takim samym ruchem w Polsce, skoro nawet USA – nasz jedyny obecnie „Wielki Przyjaciel”, który już dawno się na pedalizm nawrócił i propaguje go na całym świecie, dotąd nie potrafił nam tego nowego wyznania narzucić?

  1. Nie potrafił? Wydarzenia uliczne ostatnich miesięcy pokazują wyraźnie, że jest w trakcie i dobrze mu idzie…

 3. Masza Gessen jest rosyjską Żydówką, urodziła się w Moskwie, potem jako 14-latka z rodzicami wyemigrowała do USA, ponownie wróciła do Moskwy po 10 latach. Ma podwójne obywatelstwo – rosyjskie i amerykańskie. Jej osobiste przeżycia związane z orientacją seksualną, ślubami z Rosjankami o podobnej orientacji, pochodzeniem i problemami z tożsamością narodową, z tradycjami wyniesionymi z domu i akceptacją jej sposobu życia przez innych – mocno rzutują na jej opinie, poglądy i sądy. Gessen zadarła bezpośrednio z Putinem, jako red. naczelna prestiżowego rosyjskiego pisma popularno-naukowego. Odmówiła wysłania dziennikarza na obrady Rosyjskiego Towarzystwa geograficznego z udziałem prezydenta. Nie pomogły bezpośrednie rozmowy. Opuściła Rosję przyjmując szefostwo Radia Swoboda z siedzibą w Pradze. Masza Gessen miota się między swoją rosyjskością a nienawiścią do Rosji i Putina. Podobnie reaguje na swoją żydowskość. Lesbijska Żydówka jest czasem trudna w akceptacji przez bardziej ortodoksyjne środowiska żydowskie. To wywołuje pewnego rodzaju nadwrażliwość emocjonalną Maszy Gessen na kwestie żydowskie.
  Prawdą jest też to, że jej rodzina mieszkająca swego czasu w Polsce (dziadkowie ze strony ojca), w Białymstoku doznała skutków Holokaustu. Jej bliscy zginęli w getcie białostockim lub w obozie koncentracyjnym. To też zostawia ślad.
  Oceniając pogląd Maszy Gessen trzeba mieć na uwadze to, co sama niesie ze sobą ze swego i rodziny życia. To duży balast i na pewno mocno rzutuje na jej szalenie emocjonalny, często niezbyt obiektywny stosunek do wielu spraw.
  Osądzą Pan ją jednak zbyt surowo, moim zdaniem. Jest taka, jaka jest. I jest wytworem naszej cywilizacji, choć chce ją Pan z niej wyrzucić. Nie da się tego jednak dokonać. Masza Gessen, z całym osobistym bagażem – jest tu i teraz, miota się między postawami ideowymi Amerykanów, Europejczyków i Rosjan. I szuka miejsca dla siebie.
  Nie zgadzam się ze znakomitą większością jej poglądów i ocen, ale nie mogę przecież jej pozbawić własnej tożsamości, historii życia, prawa do wolności (słowa, opinii, sądów) czy przynależności cywilizacyjnej.

  1. Niestety, ale to jest twarz opozycji antyputinowskiej. Przy tego typu opozycji, Putin to dla Rosjan skarb narodowy.

 4. #Red. Zofia Bąbczynska-Jelonek??
  pani to na poważnie czy dla jaj!!!
  Mam pańci redaktorce przypomnieć>>
  Ayn Rand (guru kurwin vel mikke+michalkiewicza+sommer) czy Sergiej Brin’a czy Chodorkowsky czy Gusińskiego czy Berezowskiego czy Abramowicza a w końcu Emmę Goldmann>wszyscy ’emigranci’ z ZSRR,etc.
  Zauważyłem 'dziwną’ rzecz: wzmożoną kampanię 'wybielającą’ zjednoczoną prawicę z sukcesów i 'opiekę’ Żarynów – i tego z ABW i tego sprawującego 'nadzór’ na dziedzictwem 'Dmowskiego’ czy sponsorującego 'nowoczesnym myślom’ ;
  zasady 'follow money’ kiedyś 'cui bono’ czy 'qui prodest’ czy linking dots są znane 'od zawsze’.
  Jest znane pojęcie „pułapka tukidytesa’ i my jesteśmy w tej sytuacji>BEZ WYJŚCIA i niektórzy publicyści-historycy zaczynają 'przeglądać na oczy’
  np dr. Kulińska>
  .https://kresywekrwi.neon24.pl/post/161142,problem-rozliczenia-i-osadzenia-zbrodni-ukrainskich-nazistow
  .
  'Uaktualnię’ mój poprzedni post>>
  Biden Regime Pushing for War on Russia?
  .https://stephenlendman.org/2021/04/biden-regime-pushing-for-war-on-russia/
  czy
  Ukraine Redux>>War, Russophobia and Pipelineistan
  .https://www.unz.com/pescobar/ukraine-redux-war-russophobia-and-pipelineistan/
  a my co>’silni-zwarci-guzika nie oddajemy’
  choć zaprzysięgli zwolennicy 'zjednoczonej prawicy’ mają wątpliwości:
  .http://magazynier.szkolanawigatorow.pl/przenosiny-naszej-kasy-plus-proporcje-zachorowan-na-covid.
  Zjednoczone prawica i tak jest do odstrzelenia>za nieprzestrzeganie 'human rights’>przecież Biden jest prezydentem USA i duda z morawieckiem czy jarkaczem se mogą robić co chcą i już się cieszę na tą dintojrę>NIE MA DARMOWYCH obiadków
  .
  PS. Putin w wywiadzie dla The Observer w 2018 'ujawnił’, ze społeczeństwa zachodnie są w stanie 'decay’ -rozkładu i nas to oczywiście też dotyczy
  i jeżeli stary Żyd>stephen Lendmann pisze:
  Mother of All Scams Planned Long in Advance (scam=ściema)
  .https://stephenlendman.org/2021/04/mother-of-all-scams-planned-long-in-advance/
  to przecież tą całą plandemię po coś wywoływano.
  .
  PS. John Swinton (w 1905) powiedział, że nie ma 'wolnej prasy’
  a dziennikarzy – w tym samego siebie nazwał >intellectual prostitutes
  od czego się wzięło określenie 'presstitutes’
  tak jak MainStreamMedia (MSM) czy 'regime change’ czy
  .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *