MAI: XVI seminarium, już w sobotę, 13 października 2018r.

Zapraszamy na pierwsze w tym roku, a XVI w ogóle seminarium NAI Warszawa. Zaczynamy ambitnie, z dużą liczbą wykładów jednego dnia, już w sobotę, 13 października 2018r.

http://naiwarszawa.pl/xvi-seminarium-13-pazdziernika/

Oto wstępny plan seminarium:

9:00 Rozpoczęcie

Cykl MIR – Mity i realia

9:00 MIR 2. – Jan Engelgard

Tytuł i opis referatu – wkrótce

Cykl Cykl KIP – Kołyski i potęga

10:00 KIP 03. Dzietność – mity a rzeczywistość – Mateusz Łakomy

Temat dzietności należy do najważniejszych elementów debaty publicznej. Wzrosty dzietności w ostatnich latach wywołały u części obserwatorów poczucie optymizmu. Czy jednak jest się z czego cieszyć? Co tak naprawdę pokazują wskaźniki dzietności, a czego nie pokazują? Czy to, co myślimy o dzietności, odzwierciedla rzeczywistość? O tym wszystkim na najbliższym wykładzie.

Cykl CDK – Cybernetyka dla każdego

11:00 CDK 27. Skuteczność optymalizacji – Maciej Węgrzyn

Autor przedstawi między innymi miary jakości, użyteczności i stopnia zaadoptowania w środowisku – dla ludzi i roślin na przykładzie sosny zwyczajnej.

Nowy cykl VWI – Vademecum wojny informacyjnej

Ten nowy cykl doktora Rafała Brzeskiego, to ABC wojny informacyjnej . Polecamy szczególnie tym, którzy chcą lub muszą lepiej rozumieć nowoczesną walkę toczoną z przewagą technik informacyjnych. Dedykujemy go kandydatom na wszelkie odpowiedzialne stanowiska.

12:00 VWI 01. Manipulatoryka kampanijna – dr Rafał Brzeski

Odwoływanie się do przekazów zmanipulowanych, dezinformacji i bezczelnych kłamstw to podstawowa i najstarsza taktyka w kampaniach przedwyborczych. Politycy i kandydaci na polityków bardzo często uciekają się do kłamstwa, albowiem znają czynniki „łagodzące” ewentualną demaskację. Najważniejszym jest czas. Kłamca liczy, że zanim odbiorcy zdemaskują jego „fejka” to kampania się skończy i będzie „po sprawie”.

Poważne ryzyko polityczne przy posługiwaniu się kłamstwem istnieje dopiero wówczas, gdy odbiorcy zorganizują się w sprawne grupy zdolne ograniczyć do minimum „łagodzący” czynnik czasu. Dla zdeterminowanych demaskatorów zorganizowanych w zespoły „kontrwywiadu obywatelskiego” internet i media społecznościowe są bezcennymi narzędziami i przysłowiowym „biczem bożym” dla kłamców.

Od ok. 13:00 do 14:00 PRZERWA OBIADOWA

Cykl DIP – Dywersja ideologiczna przeciw Polsce

14:00 DIP 05. „Marksizm kulturowy” czy masoneria? – Magdalena Ziętek-Wielomska

Negatywny stereotyp marksizmu kulturowego stanowi element ideologii antykomunizmu, która od lat 80-tych narzucana jest Polsce przez obce kanały wpływu. Czy rzeczywiście to „marksiści” i „komuniści” – obok „ruskich agentów ” – pociągają za sznurki? Wykład zostanie poświęcony przedstawieniu elementów ideologii wolnomularskiej, która stanowi prawdziwą bazę dla zmian, które dokonywane są pod szyldem progresywizmu (stereotyp pozytywny tworzony dla lewicy) czy też właśnie „marksizmu kulturowego” (stereotyp negatywny tworzony dla prawicy).

Gość NAI Warszawa

15:00 Historia cybernetyki – wybrane aspekty – dr Maciej Henryk Górny

W wystąpieniu pokazane zostaną helleńskie prapoczątki cybernetyki – początki naukowych dociekań o istocie władzy i kierowania. Następnie wspomniany zostanie Ampere, który cybernetyce poświecił krótkie, encyklopedyczne hasło w swoim „Eseju o filozofii nauki, albo analitycznym przedstawieniu naturalnego podziału wiedzy ludzkiej”. Nieco więcej miejsca poświeci się cybernetycznym koncepcjom Bronisława Ferdynanda Trentowskiego, który cybernetyce – jako pierwszy w historii – poświecił całą książkę („Stosunek filozofii do cybernetyki, czyli sztuki rządzenia narodem. Rzecz treści politycznej”, Poznań 1843). Rozważaniami sterowniczymi zajęli się, niezależnie od siebie, polski teleelektryk Marian Mazur i amerykański matematyk Norbert Wiener. Mazur zmuszony był przerwać na pewien czas swoje prace ze względu na wojenne i powojenne warunki, Wiener wydał w 1948 książkę pt. „Cybernetyka, czyli sterowanie i komunikacja w zwierzęciu i maszynie”, co uważa się za początek cybernetyki jako osobnej dyscypliny naukowej. W dalszej części wystąpienia uwaga zostanie skupiona na polskiej cybernetyce. Zaprezentowana będzie zarówno polska szkoła cybernetyki rozwijana przez Mariana Mazura i Józefa Kosseckiego oraz przez kontynuatorów ich dorobku, jak i działalność innych osób zajmujących się cybernetyką, takich jak: Henryk Greniewski, Franciszek Studnicki, Janusz Korwin Mikke etc. Celem wystąpienia jest pokazanie skąd wzięła się cybernetyka i dokąd zmierza, jaki jest jej obecny status i perspektywy rozwoju.

Cykl MAS – Metody analizy socjocybernetycznej

16:00 MAS 04A. Entropia a stopień organizacji systemu (obliczenia zmian światowej globalizacji) – Tomasz Banyś

W kolejnej części cyklu Metody Analizy Socjocybernetycznej przyjrzymy się pojęciom ENTROPII i NEGENTROPII oraz o ich ilościowej interpretacji. Powiemy też o STOPNIU ZORGANIZOWANIA SYSTEMU oraz przedstawimy i uzupełnimy obliczenia Docenta Kosseckiego dotyczące pytania „Czy świat zmierza do jedności czy różnorodności?”

Nowy cykl OPH – Optymalizacja procesów handlowych

17:00 OPH 01. Dobrze zorganizowana zabawa – uniwersalna motywacja – Dominik Dudek

Profesor Marian Mazur chciał wiedzieć kim jest człowiek, ja chciałbym wiedzieć jak i dlaczego człowiek wchodzi w sprzężenia z innymi ludźmi. W jaki sposób wykorzystuje sprzężenie w celu optymalizacji oddziaływania na otoczenie. Oraz najważniejsze dla mnie jako handlowca jak być skutecznym w realizacji celów handlowych.
Cybernetyka dała mi wzorce dzięki którym optymalizuję działania handlowe, które są konieczne w procesie optymalizacji mocy swobodnej systemów i procesów.
„Nec Hercules contra plures” działa również w handlu pod warunkiem uzyskania synergii lub transgresji.
Cykl wykładów będzie o praktycznym wykorzystaniu wzorców cybernetycznych w praktyce handlowej ze szczególnym uwzględnieniem budowania długoterminowych relacji.

Wykłady będą transmitowane na żywo via YouTube. Linki  do poszczególnych wykładów znajdą się  na naszej stronie na kilka dni przed seminarium. Osoby oglądające nas na żywo  będą mogły zadawać pytania wykładowcom na czacie.

Zapraszamy i prosimy o udostępnianie!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *