Rafał Ziemkiewicz o NOP „duperelna organizacja”

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza nie warto poświęcać zbyt wiele uwagi zarejestrowaniu znaku „zakaz pedałowania”. M.in. dlatego, że NOP to „marginalno-duperelna organizacja”, która zmarginalizuje się jeszcze bardziej z powodu wrogości wobec homoseksualizmu. – Ten cały chór autorytetów, który latami mówił, że wyroków sądu się nie komentuje wzywa teraz, żeby komentować – mówił publicysta w TOK FM.

– Politycy bardzo chętnie się zajmują rzeczami, które są w stanie ogarnąć. To najczęściej takie spory, czy coś ma być pobożnie, czy nie. To jest np. sprawa in vitro. I teraz „zakaz pedałowania”. To tematy, o których można dyskutować parę dni i nic z tej rozmowy nie wyniknie. Nikt nikogo nie przekona – ocenił Rafał Ziemkiewicz.

(…)

Młodzież Wszechpolska już przegrała

Publicysta uważa, że NOP idzie w ślady innej organizacji prawicowej. – W Polsce już wielokrotnie się przekonaliśmy, że lansowanie się na wrogości do homoseksualizmu wiele nie daje. Ludzie w Polsce może homoseksualizmu nie lubią, ale stereotyp jest taki, że to osoba niepoważna – jak pan Czesiu z „Kabareciku”. Mówiąc językiem „Krytyki Politycznej” to estetyka queer. A ktoś kto się z tym queer szarpie na ulicy traci powagę. W ten sposób zmarginalizowała się Młodzież Wszechpolska, bo się uganiała z Paradami Równości i NOP też się zmarginalizuje – przewiduje Rafał Ziemkiewicz.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10700294,_Marginalno_duperelny_NOP__przegra___W_Polsce_lansowanie.html

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Rafał Ziemkiewicz o NOP „duperelna organizacja””

  1. NOP się zmarginalizuje? A to mi nowość. Przeoczyłem moment w którym NOP nie było na marginesie, bo z tego co ja obserwuję to oni są na marginesie stale. Ale rację Ziemkiewicz w tym ma, że szarpanie się z homo powoduje marginalizowanie się ugrupowania. Nie uważam jednak by to miało powodować machnięcie ręką na homo propagandę, ale po prostu bardziej inteligentne działanie i niedopuszczenie do stania się ugrupowaniem kilku marginalnych tematów (pamiętam jak była jakaś parada, to głównie do wypowiedzi brano Wierzejskiego, który może mówił i słusznie ale niemedialnie – i to w praktyce faktycznie powodowało marginalizowanie…).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *