Bachmura: Agnostyczne państwo pod „katolickim” zarządem

Z punktu widzenia katolickiego konserwatysty najsmutniejszym i najboleśniejszym zarazem elementem przeciwepidemicznych obostrzeń są ograniczenia w sprawowaniu kultu religijnego. Możliwość wysłuchania niedzielnej Mszy Św. i przyjęcia Komunii Św. to zdecydowanie podstawa, a obecnie mamy do czynienia ze znacznymi ograniczeniami w tej kwestii. Oczywiście rząd wycofał się już z absurdalnych ograniczeń 5 osób w kościele (jak gdyby każdy z nich był tej samej wielkości), szkoda że dopiero po Świętach.

Byłoby to może bardziej zrozumiałe, gdyby w Wielki Piątek pewien szeregowy poseł nie zechciał urządzić sobie kpiny z Męki Pańskiej i milionów polskich katolików przy okazji, uznając, że jest ponad obostrzenia własnego rządu i kiedy miliony skazane są na telewizyjne transmisje wielkopiątkowej liturgii, on może bezkarnie sprawować obrzędy swojej „religii”, w której pamięć po ofiarach katastrofy lotniczej stoi ponad Męką i Zmartwychwstaniem Zbawiciela. Mówiąc szczerze – po tym wyskoku rząd był zmuszony rozluźnić restrykcje w kościołach, nawet jeśli nie był tego świadomym. Narastające rozgoryczenie wielu katolików, którym drastycznie ograniczono dostęp do sakramentów byłoby kolejnym wyłomem w rozdmuchanym micie „katolickiej partii”.

Jak już wspominałem w poprzednich tekstach, nie przeczę, że ograniczenia same w sobie są zasadne, nawet jeśli byśmy spierali się co do formy i zakresu, w gruncie rzeczy zrozumiałe byłoby nawet czasowe uniemożliwienie dostępu wiernym do samej Mszy Św., gdyby rzeczywiście wymagałaby tego sytuacja. Trzeba jednak stwierdzić, że poległa w tym momencie również władza kościelna, która wbrew zasadzie „nadgorliwość gorsza od faszyzmu” niejednokrotnie wybiegała przed szereg wprowadzając większe restrykcje niż władza świecka oczekiwała. Podważyło to i tak już wątłe zaufanie wiernych do posoborowej hierarchii kościelnej, w czasie gdy zdecydowane działania episkopatu, by wynegocjować sensowne warunki funkcjonowania kościołów oraz zapewnienie pełnego dostępu wiernych do sakramentów (na czele z wprowadzeniem kapelanów na oddziały zakaźne, by umierającym w wyniku epidemii zapewnić dostęp do sakramentów przed śmiercią) mogłoby wręcz przyczynić się do wyjścia Kościoła z kryzysu silniejszym niż wcześniej.

Co więcej, w pierwszej fazie wprowadzania ograniczeń w mojej ocenie ewidentnym było, że rząd, kolokwialnie mówiąc, staje na uszach, by tylko zanadto nie utrudnić funkcjonowania kościołów (no cóż, o wiarę bym ich szczególnie nie posądzał, ale elektorat katolicki wymaga choć namiastki poczucia, że żyje w katolickim państwie), dlatego nie mogłem zrozumieć kolejnej spiskowej teorii dziejów na temat tego, jak to polski rząd zamyka kościoły by zniszczyć katolicyzm. W zasadzie nadal nie rozumiem. Oczywiście, obecnie miałaby ta teoria być może nieco więcej sensu, ale raczej skłaniałbym się ku twierdzeniu, że rząd nie mając w pełni spójnego planu działania po prostu nie potrafi dostrzec istoty problemu.

Tu natomiast pojawia się inna kwestia, czyli naga prawda o rządzie budującym kraj na „chrześcijańskich wartościach”. III RP, o czym dobitnie świadczy Konstytucja, nie potrafiąca w swojej preambule zdecydować się, czy odwołuje się do Boga, czy też jednak nie, jest od początku państwem agnostycznym. Obecny rząd w żaden sposób od nakreślonego kierunku nie odstaje. Nie rozumie, że zapewnienie dostępu do sakramentów powinno być jednym z fundamentalnych elementów antyepidemicznej polityki, niezbędnym tak samo jak otwarte sklepy spożywcze i apteki. Niestety państwo agnostyczne uznaje tylko materialny aspekt naszej rzeczywistości, nie dostrzegając problemu.

Ogólnie rzecz biorąc obecna sytuacja dowodzi, że rządy demokratyczne nie są w stanie poradzić sobie należycie w sytuacji kryzysowej. Myśląc jedynie w perspektywie krótkofalowej, od wyborów do wyborów, nie planują działań na wypadek sytuacji kryzysowych, a kiedy do takiej dochodzi, nie potrafią sobie z nią należycie radzić nawet bez uprzedniego planu działania, bo przyszłość przesłania im wynik wyborczy. W kontekście opisywanego tematu nie rozumieją również znaczenia religii, które jest możliwe do pojęcia nawet przy podejściu areligijnym – przykładowo niektóre autorytarne rządy (vide Białoruś, Federacja Rosyjska) dostrzegają istotę religii dla trwałości władzy świeckiej, ponadto aspekt duchowy jest niezbędny po prostu dla zachowania morale społeczeństwa w sytuacji kryzysowej. Ostatecznie na jaw wychodzi, że król jest nagi i bredzenie centroprawicy o „chrześcijańskich wartościach” czy „chrześcijańskich fundamentach” jest nic nie warte wobec klarownego przekazu o budowie katolickiego państwa. Im szybciej ogół polskich katolików to zrozumie, tym większa szansa, że w porę skończy się rozgrywanie kluczowych problemów cywilizacyjnych, z aborcją na czele, do bieżących walk politycznych.

Sebastian Bachmura

Click to rate this post!
[Total: 18 Average: 4.4]
Facebook

43 thoughts on “Bachmura: Agnostyczne państwo pod „katolickim” zarządem”

 1. (…)że jest ponad obostrzenia własnego rządu i kiedy miliony skazane są na telewizyjne transmisje wielkopiątkowej liturgii, on może bezkarnie sprawować obrzędy swojej „religii”, w której pamięć po ofiarach katastrofy lotniczej stoi ponad Męką i Zmartwychwstaniem Zbawiciela.(…)
  10 lat temu zeszmacili ofiary Katynia, potem kręcili hucpę wokół Krzyża, to teraz zeszmacili Chrystusa do reszty.

 2. Jak bardzo katolicki jest PiS wystarczy popatrzec jak J. Kaczynski wykonuje znak krzyza sw.,to zwykla profanacja ! Czy jakis ksiadz nie moglby nauczyc p. Kaczynskiego jak nalezy sie zegnac ?!
  O aborcji czy konwencji „antyprzemocowej” , czyli Stambulskiej nie wspominajac widzimy z jakim oszustwem mamy do czynienia. Ale jak prowadzacy te strony dosc czesto(ostatnio coraz rzadziej) wspominaja, mamy do czynienia z wielka, postsolidarnosciowo- postkomunistyczna hucpa a Polacy ciagle daja sie na to nabierac. Pozdrawiam.

 3. To mnie naprawde dreczy, innych zapewne tez. Dlaczego Kosciol Rzymsko-Katolicki i inne wyznania religijne NIE WALCZA o podstawowe prawo gwarantowane w KAZDEJ konstytucji do swobodnego wyznawania wiary i sprawowania kultu ???!!!!! Niezaleznie od tego na ile ta pandemia jest rzeczywistym problemem medycznym. Uwazam ze hierarchia koscielna ZAWODZI na calej linii. Poczawszy od tego nieszczesnego papieza a na biskupach konczac. Gdzie ich odwaga, charyzmat i powolania ? Wstyd i hanba dla kleru w Polsce i na swiecie. Masoneria znow triumfuje. Swad szatana juz czuc nie tylko w Watykanie. Czuc to na calym swiecie. Zgroza.

  1. (…)Dlaczego Kosciol Rzymsko-Katolicki i inne wyznania religijne NIE WALCZA o podstawowe prawo gwarantowane w KAZDEJ konstytucji do swobodnego wyznawania wiary i sprawowania kultu ???!!!!!(…)
   Bo oni dbają o komisję majątkową… a jest powiedziane w Piśmie (…)Gdzie bowiem jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.(…)

 4. cytat: -„pewien szeregowy poseł nie zechciał urządzić sobie kpiny „…

  jest takie powiedzenie: -„co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie”….
  kolejna sprawa to ta, ze nie kazdy z 38 milionowej spolecznosci moze mieszkac w palacu prezydenckim … i wiele innych rzeczy, ktorych nie wolno zwyklemu obywatelowi, a wolno „zwyklemu szeregowemu poslowi”, ktory byl premierem, jest szefem rzadzacej partii …i ktorego sie boi jak ognia cala opozycja….
  ktoremu od 30 lat spija w przerazeniu z jego „dziobka” jego mysli, co tez tym razem prezes wymysli i? …czy czasem po raz kolejny nie zagoni opozycji w kozi rog ….

  a dziecku ku wyjasnieniu spiesze…ze kraje, ktore tych „absurdalnych” obostrzen nie wprowadzily na samym poczatku, by je w kilka tygodni poten stopniowo luzowac, …dzis lizac musza rany znacznie bolesniejsze, jak te, ktore powstaly w polskim spoleczenstwie …z powodu „zwariowanych pomyslow ekipy rzadzacej” i samego „szeregowego pana posla”, ktoremu opozycja nie potrafi nawet odwaznie spojrzec w twarz …

  1. Kto liże rany okaże się za kilka miesięcy najwcześniej. To pokaże stan gospodarki a nie liczba zmarłych na Covid 19. Walcząc z wirusem podcina się podstawy egzystencji milionów w skali jednego państwa. Konsekwencje będą poważniejsze od epidemii w tym sensie, że bieda także zabija.

   1. drogi xawery….
    ogolnie mozna powiedziec, ze wydarzenia, jakie mialy miejsce w polsce nie byly jej wylacznym wymyslem, a calego swiata….
    cala zachodnia Europa, USA, czy nawet chiny poddaly sie tej samej procedurze i beda w najblizszych ,miesiacach W ROWNYM STOPNIU CIERPIEC!!
    wiec ja to nie widze jakiegos specjalnego zagrozenia akurat dla poski, bo jak powtorze, wszyscy bez wyjatku przeszli przez ta droge i Maja dzis W ROWNYM STOPNIU TEN SAM Problem gospodarczy….
    to oznaczac moze tylko jedno….ze polska, jak do tej pory…zawsze o krok czy dwa, bedzie sobie troche lepiej radzila z obecnym kryzysem, bo to wynika z definicji …
    i tylko modlcie sie, by prezydentem nie zostal ktos z innej opcji, jak PIS, gdyz TO DOPIERO OZNACZALOBY ANARCHIE I JESZCZE OSTRZEJSZA WALKE POLITYCZNA; GDZIE NAWET WIEKSZOSCIOWY RZAD PIS nie bedzie w stanie skutecznie przeciwstawic sie obecnym wyzwania, gdyz bedzie mial zwiazane rece przez destrukcyjnie dzialajacego prezydenta innej opcji…
    kto tego nie wie, osmiele sie stwierdzic, ze jest po prostu frajerem i w samobojczy sposob, dla jakies swojej wewnetrznej dzikiej sytysfakcji…jest gotow strzelic w swoje wlasne kolano…
    ostatnie 4 lata rzadow PIS, ktory mial „swojego” prezydenta, bedacego prezydentem wszystkich polakow, choc nie koniecznie wszystkich politykow, byly tergo najlepszym dowodem …

     1. WOLNYM ZARTEM JESTES TY ….::))))
      oczywiscie, ze jest niekwestionowanym prezydentem wszystkich polakow, bo reprezentuje interesy ich wszystkich …dbajac o ich bezpieczenstwo, o sprawy socjalne…

      waszym, opozycji problemem jest to, ze nie rozrozniacie INTERESU POLAKOW od INTERESOW PARTYJNYCH …
      otoz Andrzej duda nie jest prezydentem wszystkich partyjniakow …………::)))

      chociaz i ci mimo, ze dra swoje bezczelne geby strasznie glosno, CZERPIA PELNYMI GARSCIAMI ZE SWIADCZEN SOCJALNYCH jak chocby dodatkow emerytylnych i programu 500+, co nalezy ewidentnie do zdobyczy zarowno tego prezydenta jak i rzadzacej obecnie partii …

      1. „oczywiscie, ze jest niekwestionowanym prezydentem wszystkich polakow, bo reprezentuje interesy ich wszystkich” – tak właśnie kończy się korzystanie z wielkich kwantyfikatorów bez przemyślenia. Nie, Duda nie reprezentuje moich interesów w wielu kwestiach, dlatego absolutnie nie jest „moim prezydentem” jak to się zwykło mawiać, więc proszę nie opowiadać bzdur. Duda, jak i cały PiS nie reprezentuje też w ogóle interesów największego motoru każdej gospodarki, czyli tzw. klasy średniej, systematycznie ją tłamsząc i niszcząc podatkami, które idą na bzdurne, socjalistyczne rozdawnictwo. W kwestii bezpieczeństwa, Duda uprawiając pisowską politykę na kolanach wobec Izraela i USA choćby w kwestii 447 absolutnie nie dba o bezpieczeństwo Polaków i przyszłych pokoleń. Sprawy socjalne to już w ogóle kpina, gdy powołuje się Pan na „zdobycze” w postaci 500+. To jest program ze swej natury niesprawiedliwy tak jak sama redystrybucja jako taka. Pieniądze biorą się z pracy a nie z rozdawnictwa na koszt podatnika, co de facto jest prowadzeniem kampanii w trakcie rządzenia i kupowaniem głosów ogłupionych ludzi nie mających pojęcia o polityce czy gospodarce. W ogóle przedstawianie 500+ jako sukcesu rządu i Polaków to strzelanie sobie w stopę – najpierw PiS wmawiał ludziom bezpodstawnie, że ten program ma na celu zwiększenie liczby urodzeń – od początku mówiono, że to bzdura i wyrzucanie pieniędzy w błoto (vide wystąpienie ś.p. Rafała Wójcikowskiego w Sejmie). Gdy okazało się prawdą, że ten program nic nie daje dla wzrostu urodzeń, to teraz są brednie o „wyciąganiu Polaków z ubóstwa”, co jest śmiechem na sali. Przed pandemią mieliśmy najdłuższy od II wojny światowej okres „prosperity” bez kryzysu, rynek pracownika, na którym kierowca TIRa – człowiek praktycznie bez żadnych kompetencji zarabiał dwukrotność średniej krajowej a za metr płytkowania fachowcy chcieli w dużych miastach nawet 120 zł (tak, tak – to nie żart tylko prawdziwa wycena z Warszawy z ubiegłego roku) a PiS wyrzuca rocznie ponad 40 miliardów złotych wmawiając, że ubóstwo w Polsce jest palącym problemem, gdy te same pieniądze przecież jeszcze kilkanaście miesięcy wcześniej miały inny cel. Do tego podnoszenie podatków czy np. przyklepanie typowo komunistycznej ustawy z początków rządu PiS o zakazie zakupu ziemi rolnej przez nie-rolnika pokazują, że to są właśnie zwykli partyjniacy z komunistyczną mentalnością a Andrzej Duda jest tylko długopisem podpisującym te, pożal się Boże, pomysły.

       Na wszelki wypadek – niech Pan sobie od razu daruje, że ja krytykuję i jednocześnie niby czerpię z jakichś świadczeń socjalnych czy innych socjalistycznych bzdur. Potrafię liczyć własne pieniądze i wiem ile dokładam do tego bałaganu, co uwiera mnie od wielu lat, bo niezbyt lubię być okradany.

       1. WYJATKOWO ZABAWNE SA TE PANSKIE ZALE:
        -„wiem ile dokładam do tego bałaganu, co uwiera mnie od wielu lat, bo niezbyt lubię być okradany”…
        no niezle pojechales pan po bandzie….
        bo wprawdzie nie mam bladego pojecia cos pan tutaj wypisawal, kiedy polskie panstwo bylo systematycznie okradane przez poprzednia ekipe, ale po panskim stylu wypowiadania sie czuje, zes pan milczal wtedy, kiedy:
        -wyciagnieto z panskiej kieszeni 160 miliardow z funduszu emerytalnego OFE,
        -kiedy w bezprecedensowy sposob zadluzano polskie panstwo na niekiedy i po 60 miliardow rocznie,
        kiedy wyprzedano polski majatek narodowy na laczna sume 60 miliardow zlotych, …
        kiedy okradzano polskiego podatnika na sume ca. 250 miliardow w postaci wyludzania podatku WAT,
        wyles pan wtedy? ….wylazles na ulice? …
        nie zrobiles pan tego…bo nawet, gdyby pana cos zbulwersowalo, bardzo szybko dostalbys za przeproszeniem po „ryju” od tamtejszej policji….

        Dzis, mimo ze za PIS nie sprzedaje sie na masowa skale polskich firm, polskiego majatku w postaci ziemi, czy lasow, polske stac na to, CO OD DZIESIECIOLECI JEST STANDARDEM NA ZACHODZIE CZYLI DOPLATY DO KAZDEGO DZIECKA i inne programy socjalne, ktore na zachodzie sa standardem …
        Co do cholery w tym pana tak bulwersuje?
        Dlaczego w tych krajach na ktore sie tak ciagle powolujecie, te swiadczenia moga istniec, a w polsce nie?
        Powinienes pan byc dumny z tego, ze dzieki programowi 500+ w znacznym stopniu zlikwidowano w polsce ubostwo, ze dzieci nie chodza do szkoly glodne…
        Ze nie musimy sie juz tak wstydzic za polskich biedakow, ktore okradyly jak rumuni w polsce turystow…
        OCZYWISCIE, ZE PROGRAM 500+ ma spelniac przede wszystkim funkcje nie tylko programu socjalnego, ale tez i ma za zadanie zadbania i o prokreacje ….
        System pobudzania rodzin do decydowania sie na wiecej jak jedno dziecko BYL DOSKONALE PRZEMYSLANY W PIERWOTNEJ FORMIE, ale co zrobila z tego wlasnie opozycja?
        Wyla w nieboglosy, ROBIAC WODE Z MOZGU POLAKOM; PODBURZAJAC PRZECIWKO RZADOWI jakoby program ten jest niesprawiedliwy, bo kazdemu dziecku nalezy sie 500 zlotych …
        Efekt finalny jest taki, ze PIS pod naciskiem NIKOGO INNEFO WLASNIE, JAK OCIEPIALEJ OPOZYCJI przeliczyl, przekalkulowal i dal te 500 zlotych na pierwsze dziecko…
        I teraz kalkulacja….ewidentna sprawa jest, ze po wprowadzeniu tego programu nastapil wzrost urodzen w polsce….
        Czy nie byl on taki, jak oczekiwano?…
        O tym juz decduja rozne inne czynniki…
        Pytanie nalezaloby jednak odwrocic i spytac: jak wygladalyby te dzis liczby, gdyby od 5 lat ten program nie funkcjonowal wcale?
        Czy wtedy< czasem nie stalibysmy jako polacy na granicy totalnej, demograficznej zapasci?
        Ide o zaklad, ze na tyle fantazji u pana nie ma by to moc obiejktywnie ocenic….
        Jezeli ten program tylko powstrzymal negatywny trend coraz nizszych narodzin, to BYL TO OPLACALNY PROGRAM…
        Przede wszystkim te pieniadze napedzaja wewnetrzny rynek i w duzej czesci pieniadze wracaja dio skarbu panstwa…
        Czy pan na tym skorzystal, czy nie? …a wiesz co mnie to obchodzi? …naprawde nie chce tu byc ordynarnym, ale nalezalaby sie panu dosadna odpowiedz ….
        wazne, ze skorzystaly dzieci, ktore dzis chodza do polskich szkol…
        Ja z tego programu nie mam ani centa, ale nie zazdroszcze nikomu, ze mu sie lepiej zyje…
        Jeszcze nigdy polacy nie mieli tylu pieniedzy w kieszeni, jak za PIS….zlikwidowano w duzej czesci umowy smieciowe, obnizono wielu polakom, w tym wlascicielom firm podatki…wprowadzono wysokie minimum zarobkow…wbrew bzdurom, jakie pan opowiadasz ….
        Panstwo nie bankrutuje…inwestuje w przedsiwwziecia, do jakich za PO nigdy by nie doszlo, …
        Jak CPL,
        Czy przekop przez mierzeje,
        lub tunel pod swina …
        Polskie firmy, ktore za PO funkcjonowaly na krawedzi bankructwa, dzis prosperuja, zarabiaja, pomagaja polsce wychodzic z kryzysu….
        Rzad PO-PSL, chcial wszystko sprzedac, lacznie z LOT-em, orlenem, polska miedzia, polskimi lasami.polska ziemia?….
        Co jest w tymm zlego, ze robi sie wszystko, by obcokrajowcy, dla ktorych ziemia w polsce jest SMIESZNIE TANIA, nie mogli polakom wykupywac ich ziemi, ktorych na takie ceny ziemi nie stac??…nie ny tym polega rola panstwa, by bronic interesow ich obywateli?
        Dlaczego nie moze ona pozostac w rekach polskich na wzor prawa obowiazujacego we francji, czy niemczech?
        Dlaczego w polsce media nie moga byc polskie, a musza byc niemieckie…dlaczego w niemczech nie moze byc polskich mediow, choc byli chetni, by takie prowadzic?…ale ich wykonczono?…
        Dlaczego polskie panstwo jest pietnowane za odmowe bandyckich wyrokow TSUE, a nikt nie wyje, a wrecz zachwala decyzje niemieckiego TK; ktore odmawia wykonania wyrokow TSUE dotyczace niemiec?
        Dlaczegom gdy polska odmawia wykonania wyrokow TSUE, wy tu frustraci wylazicie na ulice, a w analogicznej sytuacji niemcy siedza cicho zacierajac rece, bo sa dumne, ze dzieki ich TK moga zachowac swoja tozsamosc?

        Pogielo was opozycji zupelnie?

        nie wiem jakie masz pan wyksztalcenie, w sumie nie wiele mnie to obchodzi, ale skoro zarobki TIR-owca czy kafelkarza tak panu imponuja, , to czemu nie podwiniesz pan rekawow i nie pojdziesz do takiej pracy? …
        za leniwy, za tluste cztery litery??
        nikt tej syfiastej pracy wykonywac nie chce, wiec ludzie placa, …bo to ostatecznie rynek i podaz steruja cenami….
        masz pan, jak rozumiem, liberalne poglady, a krzyczysz pan wsciekle… zapominajac o tym …
        ja wykafelkowalem sobie u siebie dwie kuchnie, dwie lazienki, Wielkie tarasy …i niektore podlogi …i? …nigdy bym nie chcial pracowac w tym zawodzie….a zatem? ….panskie argumenty sa beznadziejnie niepowazne…
        wydzirasz sie pan tutaj jak totalny frustrat z KOD-…swoja droga organizacji zalozonej przez kryminalisrow i dawnych komunistow, ktorych osobiscie znalem z poprzednich lat, a ktorzy tworzyli struktury KOD-u w moim miescie?…
        czemu wyjesz wyjcu?
        Bo bola cie sukcesy tego rzadu?…
        Bo boli cie, ze nie masz dzieci, lub masz dorosle, wiec sie nie zalapales?

        Piszac, ze prezydent duda jest prezydentem WSZYSTKICH POLAKOW NIE MIALEM NA MYSLI, ze i pana on zadowoli, bo nie ma i nigdy nie bylo na swiecie takiego ani prezydenta, ani rzadu, ktoryby kazdemu bez wyjatku obywatelowi zrobil dobrze…
        Wiec jak sie wam wydaje, ze wyjdzie na mownice jakis wariat z warszawy i obiecva byc prezydentem wszystkich polakow, TO JESTESCIE CIEZKIMI FRAJERAMI….
        „prezydent wszystkich polakow” to jest zaledwie synionim …a chodzi o to, ze jego polityka NAM WSZYSTKIM SLUZY BEZ WYJATKU nawet, jak nie dostaniemy tych pieciuset zlotych …bo nawet jak nie, ….to dzieki temu mamy taka korzysc, ze MASZ PAN WIEKSZE POCZUCIE BEZPIECZENSTWA…wieksza pewnosc, ze za 50 zlotych nikt panu nie wlozy w ciemnej uliczce noza miedzy zebra…

        Mam takich znajomych DUZA RODZINE na swoje ulicy, ktorzy maja trojke doroslych, dobrze wyksztalconych dzieci, a ich dzieci maja rowniez po trojce dzieci ….razem 9!!
        Znajomi wsciekli na PIS deklarowali bunczucznie wszem i wobec, ze sa „zadeklasrowanymi KOD-owcami…
        Kiedy uchwalono ustawe zakazujaca sprzedazy ziemi, a oni mieli gdzies jakies 1000 metrow w gorach, wsciekli biegali na spedy komuinistyctnego KOD-u….tlumaczac mi usilnie, ze protestuja, bo rzekomo PIS lamie konstytucje niedopuszczajac na podstawie bandyckiej ustawy, wyboru sedzow TK na zapas…
        N ie dosc, ze prymitywy nie potrafily mi wytlumaczyc, na czym to lamanie konstytucji polegalo, to mnie obrazali, jak im udowadnialem ze jest wlasnie odwrotnie…
        Kiedy po kilku latach milczenia z ich strony zapytalem sie ile razy swiadczenia na dzeci przewyzszyly wartosc ich zapyzialej dzialki, na ktorej psy szczekaja tylna czescia ciala……wsciekli przechodzili na druga strone ulicy …
        Totalni psychole …
        Gdybym byl zlosliwy, musialbym wam wszystkim tu krytykom zyczyc powrotu do poprzednich rzadow….bo ja sam nie czerpie z dobrodzeijstwa rzadow PIS ani zlotowki….
        Ale swinia nie jestem….i wiem jedno, ze jestescie po prostu ofiarami morderczej, postkomunistycznej propagandy, ktora z oczywistych wzgledow dostaje potezne wspomaganie z uni europejskiej …
        Pewnie moglbym sie odniesc i do innych watkow, ale gdzies musza byc granice…i tak duzo za duzo sie rozpisalem …

        1. Jak Pan nie miał pojęcia, to zamiast bezpodstawnie insynuować, wystarczyło przejrzeć sekcję komentarzy z czasów rządu podobnych do PiS złodziei z PO, co powoduje, że Pana elaborat nie ma żadnego sensu.

         Nie, nie wychodziłem na ulicę. Dzisiaj też tego nie robię. Nie jestem rewolucjonistą i polityki nie uprawia się na ulicy. Jeśli Pan tego nie wie, to nie jest to moją winą.

         Standardem na zachodzie jest też powszechna aborcja – jeśli dla Pana „standardy zachodnie” to coś, co należy naśladować, a nie sensowne rozwiązania po prostu, to uprawia Pan typową argumentację „z autorytetu”, która nie ma żadnej merytorycznej wartości. Redystrybucja ze swej natury jest niesprawiedliwa i o tym możemy dyskutować, a nie o tym, że w Niemczech czy Szwecji też uprawiane jest rozdawnictwo, co nie tylko w przyczynach ale i w konsekwencjach jest opłakane (vide napływ imigrantów, rozleniwienie i horrendalne podatki).

         Ubóstwo w Polsce, jak i wszędzie indziej, eliminuje się pracą a nie rozdawnictwem. Wystarczy odciążyć Polaków od strony podatków, dzięki czemu nie będzie trzeba zatrudniać tabunów zbędnych urzędników, którzy muszą te „świadczenia socjalne” obsługiwać, co powoduje, że każde 500 zł kosztuje podatnika 700 zł i dzięki czemu nie będziemy mieli takiej chorej inflacji.

         To nie opozycja a zwykłe statystyki pokazały, że program nie działa, więc bredzi Pan o tym, że przyniosło to efekt demograficzny. Dla przykładu proszę zobaczyć jak Polacy wyglądają jeśli chodzi o dzietność w UK, gdzie koszty prowadzenia działalności są śmiesznie niskie – to jest odpowiedź na wzrost demograficzny a nie żadne 500 zł, które są papką służącą kupowaniu głosów.

         Ogólnie Pana peany są śmieszne. Fakty pokazują, że sytuacja demograficzna jest równie tragiczna jak była, ubóstwo nie było żadnym masowym problemem i obecnie sprawa wygląda bardzo podobnie jak przed 500+, na które do tej pory wydano blisko 100 miliardów złotych. Świetny koszt jak na utrzymanie status quo podpierane gdybologią „a gdyby nie dano, to może byłoby gorzej”. Jakieś opowieści, że polskie firmy obecnie pomagają Polsce „wychodzić z kryzysu” – Pan pod kamieniem żyje? Kryzys dopiero się zaczął – PiS wykorzystał najlepszą koniunkturę Polski od 1989 roku, więc jakie wychodzenie z kryzysu, skoro dopiero w niego weszliśmy?

         Niech Pan nie opowiada, że ustawa o obrocie ziemią miała na celu zablokowanie zakupu przez obcokrajowców, bo to są zwykłe brednie. Polaków było stać na obrót ziemią, co pokazywały właśnie jej rosnące ceny i boom mieszkaniowo-budowlany. Przez tak kretyńską ustawę cofnęliśmy się na kilka lat do PRL, bo zwykły człowiek – Polak z miasta, który chce wyprowadzić się na wieś nie mógł zająć się rolą bez kombinowania i często łapówek. Świetne państwo, świetne sukcesy. Trzeba być albo ślepym albo głupim albo mieć w tym interes, żeby temu przyklaskiwać.

         Generalnie ten Pana elaborat to emocjonalny bełkot, rzucanie standardowymi formułkami o przynależności do jakiejś opozycji bez względu na fakt, że rozmówca również jest jej przeciwnikiem. Media „głównego ścieku” najpierw trąbiły w trąbkę PO a teraz ich część trąbią w trąbkę PiS nie zważając na to, że zwyczajnie manipulują – vide reportaż o Kaczyńskim na cmentarzu i odwracanie kota ogonem, czego nawet Urban by się nie powstydził jeśli chodzi o manipulację.

         Nie wie Pan jakie mam wykształcenie, nie wie Pan czym się zajmuje, ale oczywiście wycieczki ad personam mają miejsce. To pokazuje w jaki sposób dyskutują PiSowcy – atak, insynuacje i manipulacje. Nic dziwnego, skoro fakty przeczą waszym bredniom. Nigdzie nie mówiłem jakie zarobki mi imponują – mówiłem wyraźnie, że bredniami są opowieści o skrajnym ubóstwie i ciężkiej sytuacji nawet wśród niewykwalifikowanych Polaków, bo wystarczy prawo jazdy C+E albo odrobina sprzętu do glazury żeby dobrze zarabiać i takich prostych zawodów jest masa. Nikt tej „syfiastej” pracy nie chce wykonywać? Widać, że nie ma Pan za wielkiego pojęcia o rynku budowlanym, bo fachowców jest sporo. To, że Pan nie chciałby wykonywać takiej pracy nie ma nic do dyskusji. Tak samo jak fakt, że Pan sobie wykafelkował łazienkę. Ja również i co z tego? Ja mówię o inflacji w tych sektorach a Pan o jakichś nic nie znaczących pierdołach.

         Sukcesy rządu. Dobre sobie. Dla Pana pozycja „na kolanach”, inflacja, rozdawnictwo czy absolutnie kretyńska polityka zagraniczna to sukcesy – współczuję priorytetów. A boli mnie właśnie dlatego, że mam dzieci i zamiast odkładać dla nich, muszę utrzymywać ze swojej pracy niesprawiedliwe i niewydajne programy, którymi PiS kupuje głosy osób nieznających się na polityce czy gospodarce.

         Pisząc o prezydencie wszystkich Polaków miałem na myśli dbanie o dobro Polski i Polaków bez względu na słupki sondażowe, na które każda demokratyczna władza zwraca nadmierną uwagę – stąd moje obrzydzenie do demokracji (co od razu daje Panu odpowiedź, że nie jestem liberałem, co też błędnie Pan odczytał).

         Nie, nie mam żadnego większego poczucia bezpieczeństwa – PiS nie zrobił absolutnie nic, żeby to zmienić. Te „genialne” zmiany w sądownictwie, które tak naprawdę polegają jedynie na zmianie jednego układu na drugi spowodowały, że np. sądy apelacyjne są zapchane sprawami z kilku a nawet kilkunastu wydziałów rejonowych – jakby do tej pory terminy spraw nie były kuriozalne. PiS rządzi kilka lat a nadal mamy w sądach przygłupów, którzy w sprawie o gwałt na poligonie na kobiecie, która jest zawodowym żołnierzem orzekają, że to był „wypadek przy pracy”. Nie zmieniono prawa do posiadania broni do obrony własnego mienia. Śmieszne zmiany Ziobry a propos obrony koniecznej nie zmieniły w orzecznictwie zupełnie niczego – nadal ktoś, kto broni swojej rodziny przed napastnikiem musi się bać mocniej go spacyfikować, bo nie wiadomo jak sąd zinterpretuje przepis, który powinien być napisany klarownie i brać stronę ofiary a nie napastnika a nadal, właśnie z inicjatywy Ziobry jest mglisty i daje możliwość idiotycznych interpretacji.

         Opisywana przez Pana sytuacja jest nonsensowna – 1000 metrów w górach to raczej nie działka rolna a tych dotyczyła ustawa. A generalnie mało mnie obchodzi argumentacja szaleńców z KOD – niewiele różnią się od szaleńców z PiS i rozmowa jest bezprzedmiotowa. Faktem jednak jest, że własność prywatna powinna być bezwzględnie chroniona i zabranianie sprzedania własnej ziemi rolnej bez pytania o zgodę rządu to zwykły komunizm. Tak samo jak prawo pierwokupu działki leśnej przez nadleśnictwo po cenach, które oni sobie wyznaczą. Ignorowanie przez Pana tych faktów pokazuje, że jest Pan zniewolonym i zmanipulowanym człowiekiem. Nie wiem czy za ten ochłap, który Pan nazywa sukcesem czy z innych powodów, ale przykro patrzeć, że ludzie dali sobie założyć kaganiec i jeszcze się z tego cieszą. Jeśli jednak nie czerpie Pan żadnych benefitów i również Pan popiera tę władzę, to tu już jest problem natury intelektualnej albo emocjonalnej.

         Ogólnie Pana optyka to przykład poddania się propagandzie – albo jest się z PiS albo z opozycją/KOD czy innymi tego typu delikwentami. Dla takich jak Pan nie istnieje możliwość krytyki obu stron i zauważanie podstawowego faktu, czyli tego, że walka PiS z PO to jest zwykła hucpa dla naiwniaków, którzy łyknęli zaserwowaną przez media narrację. PiS odgrażał się ilu to złodziei z PO nie nawsadzają do więzień i co? I nic. Bo to jest ta sama ekipa, co PO tylko pod delikatnie innym szyldem. Ot kolejna sprzeczka kurtyzan w zamtuzie, tyle że okraszona w medialną otoczkę za nasze pieniądze.

         1. Cytat:
          -„ wystarczyło przejrzeć sekcję komentarzy z czasów rządu podobnych do PiS złodziei z PO”
          Ha ha ha ha….wydaje sie, ze starasz sie pan tutaj robic jakies jaja…
          Nie wychodziles pan na ulice, jak rzadzili bandyci z PO-PSL, wiec wystarczy mi panskie oswiadczenie….
          Ja mialbym analizowac panskie wieloletnie wypowiedzi?
          Panie…nie kadz pan sobie, panskie wywody naleza do klasyki bnajbanalniejszych wypowiedzi szalonych opozycjonistow, ktorzy, jak dlugo nie rzadzi ich czlowiek sa wiecznie nienasyceni w wylewaniu pomyji na obecny rzad i stanowia PERMANENTNA OPOZYCJE BEZ ZNACZENIA, CO ZROBI TEN RZAD ZA np. MIESIAC….wiadomo, juz dzis, z gory, ze bedzie to karygodne…
          Obrazili sie, bo od 30 lat przyzwyczaili sie do rzadzenia…
          Kiedy PIS wygral wybory, w tydzien potem powstal juz KOD, organizajca przestepsza zalozona przez dawnych, agresywnych czlonkow PZPR i SLUZB SPECJALNYCH …
          Dlaczego smiem tak mowic?
          Bo znam tych ludzi, ktorzy zakladali KOD w moim miescie , znam ich zyciorysy…bawilem sie z nimi na podworku,kiedy przebiegalem pod stolem na stojaco….widzialem jak agitowali ludzi, zbierajac listy poparcia…
          Jednego, ktorego znalem 84-cioletniego dziadka, gdy mu powiedzialem kim byl, zwial …. bo ludzie sluchali …
          Po co powstala ta organizacja?….bo zakladala ona permanentna walke z obecnym rzadem kwestionujac ich demokratyczne prawo do wygrania wyborow i rzadzenia wg. Dewizy, jak nie mozemy rzadzic my, to inni nie maja do tego prawa tym bardzieju …
          Najbardziej charakterystyczna wypowiedz w tej sprawie jest wypowiedz goetycha, ktory japisal jakis polinteligentny wywod, opublikowany w mediach, ktory zakladal, ze w razie wyborow, jak wygra PIS, to bedziemy kwestionowac ten wybow, a jak wygra ich kandydat, TO UZNAJA WYBORY ZA WAZNE!!! …
          Intelektualna patologia…
          I dotyczy to was opozycjo BEZ WYJATKU WSZYSTKICH…
          Opozycyjne media zrobily wam wode z mozgu, gdyz powtarzacie jak malpki wszelkie brednie, jakie wam GW napisze…a ze sa to sekwencje napuisane tak, by nawet najwiekszy debil byl w stanie w razie jakies politycznej klutni to powtorzyc, wiec idzie to wam gladko…
          Ale gdzie logika wydarzen?
          Gdzie fakty, na bazie ktorych buduje sie inteligentna narracje?
          Ciekawe gdzie pan byles kiedy mialy miejsce te wszystkie bandyckie wydarzenia produkowane przez poprzednia wladze?
          Ciekawi mnie rowniez jaka opcje w takim razie pan reprezentujesz?
          Bno moze siedzisz pan wciaz jeszcze w przedszkolu bedac zwolennikiem korwina lub brauna?
          Ma pan odwage by wyjawic nakm tutaj swoje preferencje?…
          Ciekaw jestem …
          Zarowno cala opozycja jak i pan zachowujecie sie, w kontekscie tego, co napisalem powyzej jak zwykla gowniazeria, rozpuszczona, wzrostem powszechnym dobrobytu w polsce…
          Cytat:
          -„ uprawia Pan typową argumentację “z autorytetu”,”
          Mozesz pan to jakos blizej wyjasnic, gdyz znowu strzeliles pan kula w plot…po prostu brednie …
          Cytat:
          -„ Standardem na zachodzie jest też powszechna aborcja – jeśli dla Pana “standardy zachodnie”
          …POWAZNIE???..
          Wyczytal to pan w GW?
          A jak nie, to prosze podac zrodlo?
          Moze byc, ze pan sie zupelnie nie orientujesz jak jest naprawde na tym zachodzie w sprawach aborcji?
          Masz pan pojecie o prawie aborcyjnym np. w niemczech?
          Pociesze pana, …jest bardziej restrykcyjne jak w polsce!!!
          Dobrze to, czy niedobrze?
          Sprawa dyskusyjna … ale na pewno podejscie do aborcji tzw”czarnych szmat” kwalifikuje je do psychiatzry……
          Gdy sie slucha ich argumentow czlowiek sie zastanawia, dlaczego los dal im to szczescie, ze nikt ich nie wyskrobal w stosownym czasie ???
          ..gdyz czesto tzw. niepelnosprawni,ktorych te panie chcialyby wyskrobac sa sprawniejsi na umysle bardziej jak one…
          Cytat:
          „Redystrybucja ze swej natury jest niesprawiedliwa i o tym możemy dyskutować …itd…”
          Drogi panie ….
          Skoro zdobycze socjalne panstw zachodniej europy sa takie bezsensowne, to podwaza pan po prostu postep cywilizacyjny….
          W kazdym spoleczenstiw sa slabsze i mocniejsze jednostki…co nie oznacza, ze skoro ktos w naszym spoleczenstwie nie daje sobie rady, MA ZDYCHAC, bo pan mu zazdroscisz kilku setek, jakie sie jemu nalezy z panstwowej kasy…
          Nie kazdy ma predyspozycje zarowno intelektualne, jak i motoryczne, by byc milionerem, ale wg. Powszechnego prawa obowiatzujacego w europie zachodniej, KAZDY MA PRAWO DO GODNEGO ZYCIA….
          Na zachodzie od dawna zauwazono, ze do tej kategorii ludzi, ktorzy wykorzystuja system do nic nie robienia JEST NIEZNACZNY, MARGINALNY!!!…co nie oznacza, ze tym, ktorych dopadla bieda, czesto z powodow od nich niezaleznych, nalezy pozwolic zdychac na ulicy…
          Humanitaryzm ma wciaz jeszcze w europie priorytetowe znaczenie….co dla pana stalo sie podstawa, jak widze, do propagowania chorej ideologii…
          Czytajac pan jakbym zywcem sluchal wywodow korwina…
          Jeszcze sobie zalozcie, do spolki z braunem MONARCIE, a bedziemy mieli najwiekszy cyrk w europie, ze zdychajacymi ludzmi na ulicach, lub ginacymi z powodu pospolitych rozbojow…

          Cytat:
          -„ w konsekwencjach jest opłakane (vide napływ imigrantów, rozleniwienie i horrendalne podatki).”
          …nie czytam calosci za jednym razem, aby zaoszczedzic czasu, czytam na biezaco i na biezaco komentuje…
          Ale wlasnie to jest ten bezmyslny sposob panskiego myslenia….
          Bo znalazla sie grupa oszustow, ktorym sie nie chce pracowac, wiec swiadczenia socjalne nie majac rzekomo sensu…
          Otoz MYLISZ PAN ZASADNICZO POJECIA!!!
          …fakt, ze swiadczenia socjalne istnieja w niemczech nie oznacza, ze to cos zlego…
          Fakt, ze dosyc przyglupia pani merkel, skad inad czlonek FDJ w dawnym NRD, do tego szefowa propagandy w FDJ(zachodzi patanie, kto i dlaczeho zrobil z niej kanclerza niemiec???), …zaczela zapraszac, podwazajac europejskie prawo, tzw. Uchodzcow, negujac strefe szengen i prawo graniczne, nie oznacza, ze swiadczenia socjalne sa zle!!!
          To decyzje zwiazane z problematyka uchodzcow PRZEROSLY TA PANIA!!! …
          Wiec jedno z drugim nie ma specjalnego zwiazku, GDYBY SIE CHCIALO I WYKAZALO TROCHE DOBREJ WOLI, moznaby te dwa problemy, NIEZALEZUNIE OD SIEBIE, rozwiazac bardzo szybko i skutecznie…
          A pan by nie mial argumentu, by gadac bez sensu…
          Cytat:
          -„ każde 500 zł kosztuje podatnika 700 zł i dzięki czemu nie będziemy mieli takiej chorej inflacji.”
          Inflacja przede wszystkim jest naturalny zjawiskiem …
          W niemczech od czasu wprowadzenia euro ceny poszybowaly w gore o…w zaleznosci od sektora, 100, 200, 400% …a panstwo ma sie dobrze….
          Wiec prosze nie opowiadac bzdur…
          Jesli mamy wieksza w polsce inflace, jakbysmy sobie tego zyczyli, CHOC TEGO NIE WIDZE…to dzieki temu, ze krajem wstrzasaly od dojscia do wladzy PIS potezne protesty roznych grup zawodowych dopmagajacych sie drastycznych podwyzek, …
          Pomijam fakt, ze ludzie ci byli napedzani przez politykow opozycji, gdyz oczekiwano po takich dzialaniach, ze panstwo nie wytrzyma, ze gospodarka i fundusze panstwowe sie zalania…
          Wobec EWIDENTNEGO FAKTU, ze panstwo pod rzadami PIS ukrocilo drastycznie korupcje, dzieli czemu do kas panstwowych wplynely dziesiatki miliardow dodytkowych srodkow, opozycji nie udalo sie doprowadzic do chaosu i zalamania sie finansow panstwa…
          Malo tego, rzad inwestuje w przerozne projekty, ktore wielu ludzom, rowniez przedsiebiorca ulatwiaja zycie…
          Powstaja inwestycje, na ktore za poprzednich SKORUMPOWANYCH RZADOW, nigdy srodkow nie bylo …
          Gangsterzy opozycyjni sugeruja klamliwie, ze 500+ tworzy socjalna patologie na masowa skale …CO ZA BEZCZELNY BELKOT…
          Z drugiej strony, aby podburzyc ludzi na obecny rzad, domagali sie, aby podwoic wydatki socjalne poprzez wprowadzenie 500+ na kazde dziecko…
          Schizofrenia opozycji???
          A jeszcze tak niedqwni sluchalem tego patologicznego oszusta tuska, ktory sie zastananwial, gdzie znalesc pieniadze na 500+, „bo chyba nie w zakopanym?”…
          Cytat:
          -„ Dla przykładu proszę zobaczyć jak Polacy wyglądają jeśli chodzi o dzietność w UK”
          …. ha ha ha ha….
          Po pierwsze….prosze sie zapoznac ze swiadczeniami socjalnymi, dodatkami na dzieci etc. …w UK, czy niemczech …
          Po drugie….tamte panstwa mialy szczescie rozwijac sie spokojnie przez ostatnie 70-80 lat….i we wczesneijszych wiekach rowniez……co jest przyczyna ogolnej, WYZSZEJ ZAMOZNOSCI….
          I porownywanie ze soba najbogatszych krajow EU z polska, wskazywanie, co RZEKOMO jest przyczyna wiekszej zamoznosci…choc dzieli te kraje zasadnicza roznica jesli chodzi o historie ….i sytuacji, w jakiej te kraje sie mogly rozwijac na przestrzeni wiekow to PERWERSJA z panskiej strony!!!

          Cytat:
          -„ Fakty pokazują, że sytuacja demograficzna jest równie tragiczna jak była, ubóstwo nie było żadnym masowym problemem i obecnie sprawa wygląda bardzo podobnie jak przed 500+,”

          …wie pan co?…
          …nooo ..nie moge juz wiecej, nie moge ….
          Zmeczylem sie…
          Tego sie czytac dalej nie da….
          Tak samo, jak nie da sie spokojnie sluchac korwina, czy brauna…. bo to sa po prostu czubki, jakby z innej planety….ODERWANI TOTALNIE OD RZECZYWISTOSCI!!! … ktorzy szczytem swoich narracji uczynili „heilowanie w parlamencie EU, lub bredzenie o monarchi, ktora rzekomu dobrze funkcjonuje w UK….
          Najtrudniej sie rozmawia z ludzmi, ktorzy zaklinaja rzeczywistosc…
          Wiec mi sie po prostu odechcialo… analizowac i odpowiadac na panskie brednie….
          Moglbym to ciagnac…tracic godziny na wyszukiwanie w internecie dowodow na panskie brednie ….umieszczac linki, komentowac zawarte tam tresci……..napisac nie 1-3-5 strony A4, co juz sie stalo, a jeszcze nie doczytalem panskich wypocin do konca…, a 20-50 tych stron ……. tylko po co?????…
          bo moglbym, ale mi nikt za to nie placi za bezsensowne tracenie prywatnego czasu na kopanie sie z panem …, bo to, co pan wypowiadasz przekracza wszelkie granice sensu…
          Alternatywnie prowadze tu dyskusje na temat lamania konstytucji w polsce z niejakim „Jarkiem” co daje mi znacznie wiecej rozrywki, …i z powodu pana , jeszcze nie sprawdzilem nawet, czy mi odpowiedzial, ale nie bede mogl mu odpowiedziec….jesli nawet… …
          …wiec prosze mi wybaczyc, ale nie doczytawszy nawet do konca tego, co chcial mi pan powiedziec….chcialbym zakonczyc to BEZNADZIEJNE KOPANIE SIE PO KOSTKACH, gdyz nie jestem koniem …::)))

          to, co mimo wszystko do tej pory napisalem jest dowodem na moja dobra wole….bo na poczatku cieszylem sie, ze mam takiego slabego przeciwnika ….ale naduzyles pan moja cierpliwosc….

          mowia niektorzy tutaj, ze obrazanie oponenta jest dowodem na brak argumentow….co jest idiotyzmem w bardzo wielu przypadkach …, gdyz mi ich nie brakuje, ale w panskim przypadku musialby tych epitetow uzyc….

          1. „Ha ha ha ha….wydaje sie, ze starasz sie pan tutaj robic jakies jaja…
           Nie wychodziles pan na ulice, jak rzadzili bandyci z PO-PSL, wiec wystarczy mi panskie oswiadczenie….” – to jest albo bezczelność albo głupota z Pana strony. Jak się nie rozumie, że konserwatyści po prostu są antyrewolucyjni, więc odrzucają możliwość robienia polityki na ulicy (bo de facto to robienie zadymy a nie polityki), to niestety nic na to nie poradzę.

           „panskie wywody naleza do klasyki bnajbanalniejszych wypowiedzi szalonych opozycjonistow” – klasyczne to jest Pana gołosłowie. Konkrety proszę, czyli fakty a nie bzdurki, którymi raczy Pan komentujących od kilku tygodni.

           „Kiedy PIS wygral wybory, w tydzien potem powstal juz KOD” – uroczo się patrzy jak Pan się kłóci sam ze sobą. Pan już jest tak zmanipulowany, że nawet nie zauważa, że nikt nic o KOD nie mówił – chodziło tylko o krytykę de facto durnych praktyk PiS, także znów się Pan napisał a to taka typowa mowa-trawa. Jak Pan lubi sam ze sobą dyskutować, to proponuję włączyć notatnik w Windowsie i tam raczyć samego siebie tymi bzdurami.

           „I dotyczy to was opozycjo” – nie jestem z żadnej opozycji, także nie wiem gdzie Pan widzi tych „was”, ale polecam konsultacje medyczne, jeśli po łopatologicznym wyjaśnieniu tego faktu nadal Pan widzi coś, czego nie ma.

           „Opozycyjne media zrobily wam wode z mozgu, gdyz powtarzacie jak malpki wszelkie brednie, jakie wam GW napisze” – zważywszy na fakt, że nie czytam GW, to Pana wypociny są bardzo sensowne.

           „Ale gdzie logika wydarzen?” – proszę łaskawie nie wycierać sobie buzi logiką, bo póki co pokazał Pan, że jest zwykłym pro-pisowskim awanturnikiem nie baczącym ani na fakty ani na logikę.

           „Ciekawe gdzie pan byles kiedy mialy miejsce te wszystkie bandyckie wydarzenia produkowane przez poprzednia wladze?” – w tym samym miejscu, gdzie dzisiaj. Ja zwykłem krytykować w cywilizowany sposób i robiłem to. Ale daruję sobie Panu wyjaśnienia, bo nie zwykłem się kopać z koniem.

           „Ciekawi mnie rowniez jaka opcje w takim razie pan reprezentujesz?
           Bno moze siedzisz pan wciaz jeszcze w przedszkolu bedac zwolennikiem korwina lub brauna?
           Ma pan odwage by wyjawic nakm tutaj swoje preferencje?…
           Ciekaw jestem …” – trzeba było od tego zacząć, a nie pluć jadem i przypinać łatki o opozycji, KOD i innych zmyślonych bzdurach. Że Panu nie szkoda czasu na takie praktyki. Bardzo podobało mi się kiedyś stwierdzenie prof. Wielomskiego ze względu na kolejność – jestem katolikiem, konserwatystą i Polakiem. Tak to rozpatruję. Demokracja mnie brzydzi, więc jestem w jej „procesach” aktywny tylko w ostateczności mając świadomość, że nie ma za bardzo kogoś, kto mi odpowiada. Choć akurat środowisko Konfederacji jest mi najbliższe z obecnych i Pana śmieszne bzdurki o „przedszkolu” mnie nie ruszają i pokazują miałkość argumentacji pisowców.

           „Mozesz pan to jakos blizej wyjasnic, gdyz znowu strzeliles pan kula w plot…po prostu brednie …” – wyjaśniłem w poprzednim komentarzu. Zamiast wybiórczo cytować proszę zacząć holistycznie czytać. To pomaga.

           „…POWAZNIE???..
           Wyczytal to pan w GW?
           A jak nie, to prosze podac zrodlo?” – jakby nie był Pan oderwany od rzeczywistości to wiedziałby Pan, że środowisko GW jest za aborcją, więc ich optyka jest nieco inna. Tak, jestem świadomy jak wygląda sprawa aborcji na zachodzie. Dlatego właśnie wiem, że jest Pan zwykłym łgarzem twierdząc, że w Niemczech prawo aborcyjne jest bardziej restrykcyjne – w przepisach wyraźnie stoi, że jest ona dozwolona w takich przypadkach jak w Polsce a ponadtwo w pierwszym trymestrze można ją wykonać po „konsultacjach” i nie jest to karane ani ścigane. Z tego właśnie powodu wiele Polek wyjeżdżało mordować dzieci do Niemiec. Zanim Pan się zabierze za dyskusję na ten temat, radzę się dobrze przygotować.

           „Dobrze to, czy niedobrze?
           Sprawa dyskusyjna” – jeśli dla Pana to jest sprawa dyskusyjna, to mogę jedynie delikatnie stwierdzić, że ewidentnie mamy inne standardy moralne, co mnie bardzo cieszy.

           „Skoro zdobycze socjalne panstw zachodniej europy sa takie bezsensowne, to podwaza pan po prostu postep cywilizacyjny….” – to, że coś się pojawiło nie oznacza, że jest to postęp. Zabieranie jednym by dać drugim na siłę to nie postęp. To zwykła kradzież i nie zmieni tego nowo-mowa, którą PiS uprawia radośnie wespół z Razem i innymi lewackimi partiami.

           „KAZDY MA PRAWO DO GODNEGO ZYCIA” – i z tego w ogóle nie wynika, że jednym trzeba zabierać.

           „tym, ktorych dopadla bieda, czesto z powodow od nich niezaleznych, nalezy pozwolic zdychac na ulicy…” – nikt niczego takiego nie mówi. Istnieje masa rozwiązań niesocjalistycznych, które działały przez wieki i nadal by działały. Tyle tylko, że strumień pieniędzy omijałby zainteresowanych tym „polityków”, którym Pan naiwnie przyklaskuje.

           „Humanitaryzm ma wciaz jeszcze w europie priorytetowe znaczenie” – tja. Bajki to proszę opowiadać dzieciom na dobranoc – i to też nie te, którymi raczy Pan mnie. Przemysł aborcyjny i eutanazyjny kwitną a Pan takie rzeczy opowiada.

           „Jeszcze sobie zalozcie, do spolki z braunem MONARCIE, a bedziemy mieli najwiekszy cyrk w europie, ze zdychajacymi ludzmi na ulicach, lub ginacymi z powodu pospolitych rozbojow…” – jeśli Pan uważa, że monarchia powoduje cyrk, klęskę głodu i plagę rozbojów, to proszę wrócić do historii. Inaczej na takie bzdury nie odpowiem, bo to godzi w szacunek dla intelektu.

           „Ale wlasnie to jest ten bezmyslny sposob panskiego myslenia….
           Bo znalazla sie grupa oszustow, ktorym sie nie chce pracowac, wiec swiadczenia socjalne nie majac rzekomo sensu…
           Otoz MYLISZ PAN ZASADNICZO POJECIA!!!” – po pierwsze – to są naturalne konsekwencje redystrybucji. Gdyby jej nie było, to nie byłoby też tego problemu. Bezmyślne jest więc Pana klakierowanie redystrybucji. Po drugie, to nie grupa oszustów, tylko tabun ludzi obciążających innych, uczciwie i ciężko pracujących. Po trzecie, świadczenia socjalne są niesprawiedliwe ze swej natury jak już pisałem (zabieranie jednemu by dać drugiemu) – konsekwencje są kwestią wtórną. I nie występują tylko w Niemczech, ale i we Francji, krajach Beneluxu, Szwecji itp.

           „Inflacja przede wszystkim jest naturalny zjawiskiem …” – proszę o źródło tego sądu to po pierwsze. Po drugie – istnieje różnica między inflacją będącą skutkiem działań ludzi na rynku a inflacją będącą skutkiem durnych pomysłów polityków. Rozmawiamy o tym drugim.

           „Jesli mamy wieksza w polsce inflace, jakbysmy sobie tego zyczyli, CHOC TEGO NIE WIDZE…to dzieki temu, ze krajem wstrzasaly od dojscia do wladzy PIS potezne protesty roznych grup zawodowych dopmagajacych sie drastycznych podwyzek, …” – to, że Pan wielu rzeczy nie widzi to… widać 😉 Proszę sobie wpisać w google hasło strajki w Polsce i dodawać poszczególne lata rządów PiS. Sami górnicy strajkowali rok w rok (robią to zresztą już od lat wcześniejszych). Pielęgniarki, nauczyciele, policjanci etc. również strajkowali. Trzeba nie oglądać TVP, tylko spojrzeć na rzeczywistość taką, jaka jest – wtedy nie będzie fałszywej optyki, że PiS spowodował krainę mlekiem i miodem płynącą.

           „Pomijam fakt, ze ludzie ci byli napedzani przez politykow opozycji, gdyz oczekiwano po takich dzialaniach, ze panstwo nie wytrzyma, ze gospodarka i fundusze panstwowe sie zalania…” – hah! Genialne. Wszystko co się dzieje, to wina opozycji. Identycznie argumentowano w PRL – czynnik reakcyjny był przeciwny a PRL to był cudowny kraj.

           „Wobec EWIDENTNEGO FAKTU, ze panstwo pod rzadami PIS ukrocilo drastycznie korupcje” – bredzi Pan. Sam fakt wspomnianej przeze mnie ustawy o obrocie ziemią spowodował, że otworzyło to furtkę do łapówek. Zmiana prawa w kwestii gospodarowania własnego terenu leśnego spowodowała to samo – sam osobiście dostałem propozycję zapłacenia łapówki, jeśli chcę dostać pozwolenie na budowę garażu. Nadmieniam, że propozycja padła ze środowiska PiS. Korupcja jaka była, taka jest – zmieniły się tylko twarze biorących w łapę.

           „Malo tego, rzad inwestuje w przerozne projekty, ktore wielu ludzom, rowniez przedsiebiorca ulatwiaja zycie…” – przykłady a nie frazesy proszę.

           „…. ha ha ha ha….
           Po pierwsze….prosze sie zapoznac ze swiadczeniami socjalnymi, dodatkami na dzieci etc. …w UK, czy niemczech …” – no to proszę się zapoznać ile osób z tych, o których mówię nie siedzą na zasiłkach tylko korzystają z ulg podatkowych, które w UK istnieją i które to ulgi są właśnie przyczyną wzrostu demograficznego.

           „I porownywanie ze soba najbogatszych krajow EU z polska, wskazywanie, co RZEKOMO jest przyczyna wiekszej zamoznosci…choc dzieli te kraje zasadnicza roznica jesli chodzi o historie ….i sytuacji, w jakiej te kraje sie mogly rozwijac na przestrzeni wiekow to PERWERSJA z panskiej strony!!!” – jest Pan straszny jeśli chodzi o łgarstwa i manipulacje. Przypominam, że w czasach PRL, gdzie sytuacja Polaków była ekonomicznie o wiele gorsza niż obecnie, wyż demograficzny miał miejsce. To wystarczająco falsyfikuje Pana tezę.

           „…wie pan co?…
           …nooo ..nie moge juz wiecej, nie moge ….
           Zmeczylem sie…
           Tego sie czytac dalej nie da….” – tak, wiem. Fakty bolą. Ale jest Pan chyba na tyle duży, żeby dać sobie radę z rzeczywistością.

           „ktorzy szczytem swoich narracji uczynili „heilowanie w parlamencie EU, lub bredzenie o monarchi, ktora rzekomu dobrze funkcjonuje w UK….
           Najtrudniej sie rozmawia z ludzmi, ktorzy zaklinaja rzeczywistosc…” – napisał człowiek, który zapomniał, że ani Braun ani Korwin nie chwalą kształtu brytyjskiej monarchii 😉

           „tracic godziny na wyszukiwanie w internecie dowodow na panskie brednie ….umieszczac linki, komentowac zawarte tam tresci……..napisac nie 1-3-5 strony A4, co juz sie stalo, a jeszcze nie doczytalem panskich wypocin do konca…, a 20-50 tych stron ……. tylko po co?????…” – na razie stracił Pan czas na frazesy i głupie insynuacje. Nie podał Pan żadnych danych na falsyfikację moich tez, co mnie nie dziwi, bo taka jest specyfika dyskusji ze zwolennikami czy to PiS czy to PO. To są ludzie fakto-odporni.

           Skoro chce Pan zakończyć – Pana wola. Zrobi mi Pan przysługę. Może Pan oczywiście nadal obrastać w piórka, opowiadać jakich to Pan nie ma fenomenalnych argumentów, których rzecz jasna Pan nie podaje, ale prawda jest taka, że ewidentnie nie ma Pan ani wyrobionego warsztatu, ani wiedzy ani nie umie Pan łączyć faktów w ciąg przyczynowo-skutkowy, co wyraźnie pokazuje braki w logice. O kulturze nie wspominam, bo to daremne. To jest nota bene główny powód, dla którego nie trawię demokracji – jest mocno uwierające, że zmanipulowany laik-klakier ma taki sam głos jak ktoś, kto ma wiedzę.

          2. DO Marcin Sułkowski z 22 maja 2020 o 12:42

           Cytat:
           -„ “ “Kiedy PIS wygral wybory, w tydzien potem powstal juz KOD” – uroczo się patrzy jak Pan się kłóci sam ze sobą. Pan już jest tak zmanipulowany, że nawet nie zauważa, że nikt nic o KOD nie mówił – chodziło tylko o krytykę de facto durnych praktyk PiS”
           Prosze wiec wykazac choc troche dobrej woli by zrozumiec, dlaczego powolalem sie na KOD?…
           Czy to przekraczy panski potencjal intelektualny?…
           Na pewno…

           Cytat:
           „Durne praktyki”? …
           …kiedy sie spytac o KONKRETY i alternatywe???
           Odpowiedzi jest brak!!!

           Zatrudnialem kiedys murarzy, ktorzy sie serdecznie smiali ze swoich kolegow, wczesniej pracujacych …
           Glupi smiech, polinteligentne wyrazy twarzy, negowanie wszystkiego, co poprzednicy zrobili?…
           Na koniec musialem ich zwolnic, bo byli znacznie gorsi…

           Pan taki jest murarz, co wszystko krytykuje, a nawet kielni trzymac nie potrafi …
           Bo krytykowac kazdy jolop portrafi…
           Stworzyc projekt i go do konca zrealizowac?…
           TO JUZ WYZSZA SZKOLA JAZDY, TYLKO DLA ORLOW!! …

           Cytat:
           -„ “I dotyczy to was opozycjo” – nie jestem z żadnej opozycji”

           -NIE JESTEM KOMUCHEM KRZYCZY KOMUCH….
           Nie jestem opozycja, krzyczy opozycjonista!!!….
           Nie jestem opozycjonista krzyczy braunowiec,nazywajac WSZELKIE DZIALANIA PIS „durnymi praktykami”

           Tak …
           Jestes pan szalony….bo nawet jak jestes, to nie jestes…

           Cytat: -nie jestem w zadnej opozycji”?
           To przeczytaj pan sobie swoje polinteligentne wywody ostytnich kilku dni….bo byc moze, ze dzialasz pan w jakim amoku i dzis juz nie wiesz, cos pisal pan 3 dni temu….
           A moze sprawdzic, co slowo „opozycja” …zwlaszcza „totalna oznacza???

           Cytat:
           -„ zważywszy na fakt, że nie czytam GW”

           Ha ha ha ha…..to skad pan wyczytujesz te debilizmy ZYWCEM WYCIAGNIETE Z GW????….
           Ktore to medium te bzdury z GW przepisuje, a pan je czytasz?
           …przeciez panskie prezentowane tu bzdury TO KALKA JAK 1 : 1 z tamtejszej gadzinowki!!!

           ,”zważywszy na fakt, że nie czytam GW to Pana wypociny są bardzo sensowne.”

           Powaznie?
           czyli ROZDWOJENIE JAZNI???
           Za komplement dziekuje…:))

           Cytat:
           -„Ma pan odwage by wyjawic nakm tutaj swoje preferencje?…
           Ciekaw jestem …” – trzeba było od tego zacząć, a nie pluć jadem”

           Ciekawe, ze zrozumiales pan mta uwage jako dobra monete…::)))

           Ja wcale sie nie domagam de facto od pana, zdradzenia mi swoich politycznych preferencji, GDYZ SA ONE MI BARDZO OCZYWISTE, o czym juz I BEZ PANSKICH ODPOWIEDZI ZDAZYLEM ZAUWAZYC!!! ….

           Jestes pan niedojrzalym przedszkolakiem ….szesciolatek, z zerowki BRAUNA, ktory zachowuje sie dokladnie tak samo jak ich postkoministyczni koledzy z PO, PSL, SLD….etc. …
           Permanentne szarpanie i podwazanie wiarygodnosci PIS…ktore prowadzi w prosty sposob do destrukcji….

           Negowanie wszystkiego, co robi PIS, …negowanie sojuszu z amerykanami….sugestie, aby sie milowac z mordercami ze wschodu, ktorzy unicestwili nam miliony rodakow…., puszczanie oka do dyktatorskiej rosji putina….domaganie sie panoszenia sie po polskieju ziemi czarnych wilkow…
           Wszczynanie awantur granicznych z tego powodu …
           Domaganie sie zlozenia wiencow pod pomnikiem zbrodniarza w pienieznie…
           Gloryfikacja caratu…
           Obrzydzanie polakom dorobku zrywow niepodleglosciowych twiedzac, ze powstania polskie wzniecala „jakas szumowina, zapijaczone k…wy i sutenerzy”….to w skrocie slowa ZYWCEM WYCIAGNIETE Z UST i programu BRAUNA…

           Cytat:
           -„ze względu na kolejność – jestem katolikiem, konserwatystą i Polakiem.”

           ….to pan napisales, nie ja….

           A panskie slowa oznaczaja nic wiecej jak to, ze UDAJESZ PAN KATOLIKA, udajesz pan konserwatyste, i jestes wrogo nastawiony do polski i polskosci, gdyz gdyby bylo inaczej …NIGDY NA SAMYM KONCU NIE MOWIL O POLSKOSCI!!! …
           Polskie sprawy sa panu obce….
           Trzeba byc tylko braunem albo jego uczniem, by z taka pogarda wyrazac sie po polsce…
           Jak wielu oszustow podajacych sie za konserwatystow i katolikow prezentujecie tu czysto ruskie interesy….
           Biore rowniez i to pod uwage, ze dzialasz pan w intelektualnym amoku i sie dales pan wrobic przez brauna, ze polska opcja polskiej racji stanu to rosja…
           Wtedy przepraszam za ostre slowa, a co najwyzej WSPOLCZUJE OFIERZE BRAUNOWSKIEJ PROPAGANDY!!!

           Cytat:
           -„Demokracja mnie brzydzi”
           …ha ha ha ha ha ha…
           Malpka wysysa slowa z ust swego guru-brauna!!!…

           Putina, jak sobie przypominam, ROWNIEZ sie BRZYDZI DEMOKRACJA!!! …
           Niedlugo bedzie carem …de facto juz jest …
           Tez bym sie na jego miejscu brzydzil…
           Jak widac, to zarazliwe…

           Prosze mi zatem zaprezentowac alternatywe do demokracji, posmiejemy sie razem!!!

           Cytat:
           -„Pana śmieszne bzdurki o “przedszkolu” mnie nie ruszają”

           Drogi panie, nie wiem ile masz pan lat, …ale przez braunowcow i korwinowcow MUSZA W POLSCE PRZEJSC WSZYSCY MALOROZGARNIECI ABSOLWENCJI PODSTAWOWEK, ktorzy na dalsze ksztalcenie nie bardzo mieli ochote… …od 16. do 25 lat ….
           Prawie bez wyjatku wszyscy!!!!
           ALE PO TAKIM CZYMS ZWYKLE CZASIE SIE Z TEGO WYRASTA!!!

           Wiec jesli masz pan wiecej jak 30-35 lat, nie daj bog wiecej ….to wlasnie, ze wzgledu na panskie poglady i wyrazane opinie….
           Dajesz pan swiadectwo tego, ze wciaz pan hulasz jak dziecko w krotkixch spodenkach i finka…a bedzie pan pasowal do brauna druzyny…moze nawet zrobi z pana swoim „asystentem” ….

           ….:))

           A NA KONIEC WISIENKA NA TORCIE:

           Cytat:
           -„ jest Pan zwykłym łgarzem twierdząc, że w Niemczech prawo aborcyjne jest bardziej restrykcyjne”

           Obrazac jest panu latwo, sprawdzic sie panu nie chce…
           wpisac w google pare slow opozycyjny leniuch nie potrafi, ale obrazac …OCHOOOOO!!!! …
           o to nie trzeba go pytac dwa razy BRAUNOWCA, jak zwietrzy pismo nosem …
           Wstydem jest o czyms mowic, czego sie niegdy nie sprawdzilo i nie porownalo….

           A zatem IGNORANCIE POLITYCZNY; ….ten „LGARZ”..zactuje ci cos z niemieckiego prawa aborcyjnego:

           Strafgesetzbuch (StGB)
           § 218 Schwangerschaftsabbruch
           (1) Wer eine Schwangerschaft abbricht, wird mit Freiheitsstrafe bis zu drei Jahren oder mit Geldstrafe bestraft. Handlungen, deren Wirkung vor Abschluß der Einnistung des befruchteten Eies in der Gebärmutter eintritt, gelten nicht als Schwangerschaftsabbruch im Sinne dieses Gesetzes.
           (2) In besonders schweren Fällen ist die Strafe Freiheitsstrafe von sechs Monaten bis zu fünf Jahren. Ein besonders schwerer Fall liegt in der Regel vor, wenn der Täter
           1.
           gegen den Willen der Schwangeren handelt oder
           2.
           leichtfertig die Gefahr des Todes oder einer schweren Gesundheitsschädigung der Schwangeren verursacht.
           (3) Begeht die Schwangere die Tat, so ist die Strafe Freiheitsstrafe bis zu einem Jahr oder Geldstrafe.
           (4) Der Versuch ist strafbar. Die Schwangere wird nicht wegen Versuchs bestraft.

           Po polinteligentnych tekstach nie sadze bys pan potrafil to sobie przetlumaczyc, zatem ja to zrobie ekstra DLA CHLOPCZYKA W KROTKICH SPODENKACH BRAUNA!!:

           „(2)W szczegolnie ciezkich przypadkach(przeprowadzenia aborcji)kara wynosi od od 6 miesiecy do PIECIU LAT!!! …”
           „normalne przerwanie ciazy jest karane do 3 lat wiezienia…

           Prosze mi znalesc w polskim prawodaswstwie tak wysoka kare za przerwanie ciazy!!!:-5 lat!!!
           A jak nie ma, to przeprosic i nazwac siebie RUSKIM SZULEREM…

           Dziekuje za uwage…

           Dalsze panskie belkotliwe uwagi beda przeze mnie ignorowane…gdyz sprowadzasz pan dyskusje do absurdu…

          3. Miał Pan nie odpisywać, ale tak samo jak warsztatu i kultury, tak też brakuje Panu konsekwencji.

           „Prosze wiec wykazac choc troche dobrej woli by zrozumiec, dlaczego powolalem sie na KOD?…
           Czy to przekraczy panski potencjal intelektualny?…
           Na pewno…” – nie ma żadnego powodu, by powoływać się na KOD w powyższej dyskusji. Zwyczajnie Pan bredzi i dorabia sobie ideologię do własnej nieudolności intelektualnej.

           „…kiedy sie spytac o KONKRETY i alternatywe???
           Odpowiedzi jest brak!!!” – jak się nie przeczytało tych komentarzy a jedynie bezmyślnie klepie w klawiaturę, to tak wygląda „dyskusja”. Wyraźnie napisałem jakie są konkretne wady i jakie konkretne rozwiązania – nie będę się powtarzał.

           Historyjka o murarzach – nuda.

           „-NIE JESTEM KOMUCHEM KRZYCZY KOMUCH….
           Nie jestem opozycja, krzyczy opozycjonista!!!….
           Nie jestem opozycjonista krzyczy braunowiec,nazywajac WSZELKIE DZIALANIA PIS „durnymi praktykami”” – to się leczy. Nie dość, że wyraźnie odciąłem się od demokracji, to wprost napisałem, że brakuje partii, które odpowiadałyby moim preferencjom a Pan dalej swoje, okraszając to zarzutami o szaleństwie. Wyborne!

           „To przeczytaj pan sobie swoje polinteligentne wywody ostytnich kilku dni….bo byc moze, ze dzialasz pan w jakim amoku i dzis juz nie wiesz, cos pisal pan 3 dni temu….
           A moze sprawdzic, co slowo „opozycja” …zwlaszcza „totalna oznacza” – w przeciwieństwie do Pana jestem świadomy tego, co piszę. Dodatkowo staram się troszczyć o logiczną spójność. Te dwie kwestie pozwalają mi stwierdzić, że znów Pan bredzi. Co wymowne – nie tylko ja Panu to wytykam.

           „Ha ha ha ha…..to skad pan wyczytujesz te debilizmy ZYWCEM WYCIAGNIETE Z GW????….
           Ktore to medium te bzdury z GW przepisuje, a pan je czytasz?
           …przeciez panskie prezentowane tu bzdury TO KALKA JAK 1 : 1 z tamtejszej gadzinowki!!!” – te „bzdury”, na które się powołałem m.in. w krytyce 500+ to dane statystyczne z GUS – aprobowane przez ukochany przez Pana PiS oraz publiczne wystąpienia polityków ukochanego przez Pana PiS. Gdyby Pan nie był zaczadzony bredniami, to wiedziałby Pan, że właśnie stąd w moim pierwszym komentarzu stwierdzenie, że chwalenie 500+ przez PiSowców to typowy strzał w stopę, bo to jeden z bardziej skompromitowanych programów PiS.

           „Ciekawe, ze zrozumiales pan mta uwage jako dobra monete…::)))

           Ja wcale sie nie domagam de facto od pana, zdradzenia mi swoich politycznych preferencji, GDYZ SA ONE MI BARDZO OCZYWISTE, o czym juz I BEZ PANSKICH ODPOWIEDZI ZDAZYLEM ZAUWAZYC!!! ….” – i o rozdwojeniu jaźni pisze koleś, który najpierw prosi o preferencje a później twierdzi, że wcale się tego nie domagał. Pan ma bardzo poważne problemy. A Pana klasyfikacje polityczne są funta kłaków warte.

           „Jestes pan niedojrzalym przedszkolakiem ….szesciolatek, z zerowki BRAUNA, ktory zachowuje sie dokladnie tak samo jak ich postkoministyczni koledzy z PO, PSL, SLD….etc. …” – z ust PiSowca to komplement. Jeszcze niech Pan doda, że jestem ruskim agentem, to już w ogóle będę miał jedne z lepszych referencji.

           „Negowanie wszystkiego, co robi PIS” – nie negowałem wszystkiego. Stwierdzam jednak fakt, że podobnie jak PO, PiS robi więcej złego niż dobrego.

           „negowanie sojuszu z amerykanami” – tak, uważam ten sojusz w takim kształcie za równie kretyński, jak sojusz Polski z Wielką Brytanią i Francją w przededniu II wojny światowej. Stosunki międzynarodowe to taka większa skala stosunków sąsiedzkich. Łopatologicznie ujmując – jeśli ktoś kłóci się ze wszystkimi sąsiadami, robi wszystko, żeby się z nimi nie dogadać a stara się jednocześnie o sojusz z kimś z bardzo daleka licząc, że ten ktoś jeśli w ogóle pomoże, do dotrze na czas, jest zwyczajnym przygłupem.

           „sugestie, aby sie milowac z mordercami ze wschodu, ktorzy unicestwili nam miliony rodakow” – nigdzie takiej sugestii nie było. Należy odróżniać korzystne dla Polski stosunki od miłowania. Dla PiSowców to trudne, bo musieliby przestać wierzyć w narrację, że w stosunkach międzynarodowych jest albo miłość albo wojna.

           „puszczanie oka do dyktatorskiej rosji putina….domaganie sie panoszenia sie po polskieju ziemi czarnych wilkow…” – w Pana głowie dzieją się różne rzeczy, ale odpowiadam za to, co napisałem, a nie za to, co znów Pan zmyślił.

           „Obrzydzanie polakom dorobku zrywow niepodleglosciowych twiedzac, ze powstania polskie wzniecala „jakas szumowina, zapijaczone k…wy i sutenerzy”….to w skrocie slowa ZYWCEM WYCIAGNIETE Z UST i programu BRAUNA…” – dorobek zrywów niepodległościowych, czyli trupy i brak niepodległości. Gratuluję przenikliwości umysłu. Jak Pan lubi gloryfikować porażki, to Pana sprawa, ale faktów Pan nie zmieni.

           „A panskie slowa oznaczaja nic wiecej jak to, ze UDAJESZ PAN KATOLIKA, udajesz pan konserwatyste, i jestes wrogo nastawiony do polski i polskosci, gdyz gdyby bylo inaczej …NIGDY NA SAMYM KONCU NIE MOWIL O POLSKOSCI!!! …” – proszę mi udowodnić, że udaję katolika, konserwatystę i jestem wrogo nastawiony do polskości, to po pierwsze. Po drugie, dla mnie ważniejsze jest zbawienie duszy niż polskość – tak ma każdy prawdziwy katolik, który wie, że najwyższą wartością jest Bóg a reszta to kwestie mniejszej wagi. Nie oznacza to ani wrogości ani nienawiści. Po prostu jest to normalna hierarchia wartości.

           „Trzeba byc tylko braunem albo jego uczniem, by z taka pogarda wyrazac sie po polsce…” – z jaką pogardą? Co tym razem się Panu przywidziało? Rozmowa z Panem to naprawdę ciekawe doświadczenie z badawczego punktu widzenia.

           „co najwyzej WSPOLCZUJE OFIERZE BRAUNOWSKIEJ PROPAGANDY!!!” – na razie to Pan powtarza propagandę z TVP o Braunie – agencie Rosji gardzącym Polską i polską racją stanu 😉

           „Malpka wysysa slowa z ust swego guru-brauna!!!…” – w przeciwieństwie do Pana, miałem okazje czytać Platona. Ze zrozumieniem.

           „Putina, jak sobie przypominam, ROWNIEZ sie BRZYDZI DEMOKRACJA!!! …
           Niedlugo bedzie carem …de facto juz jest …
           Tez bym sie na jego miejscu brzydzil…
           Jak widac, to zarazliwe…” – i oto jest! Sugestia agenturalności! Koronny argument fanatyka PiS 🙂

           „Prosze mi zatem zaprezentowac alternatywe do demokracji, posmiejemy sie razem!!!” – z Panem raczej się nie pośmieję. Higiena intelektualna nie pozwoli mi się śmiać z tego, co Pana bawi. Doradziłbym Panu lektury, żeby przestał Pan klakierować demokracji, ale mam świadomość, że bez warsztatu i zaplecza intelektualnego filozofia może zrobić krzywdę.

           „ale przez braunowcow i korwinowcow MUSZA W POLSCE PRZEJSC WSZYSCY MALOROZGARNIECI ABSOLWENCJI PODSTAWOWEK, ktorzy na dalsze ksztalcenie nie bardzo mieli ochote” – ja tak tylko po cichu przypomnę, że wedle dostępnych badań zwolennicy Korwina i Brauna są najlepiej wykształceni. W przeciwieństwie do wyborców PiS. Natomiast o moje wykształcenie proszę się nie martwić. Człowiek piszący jak analfabeta powinien darować sobie takie uwagi. I uprzedzam – tak, tak znam te Pana bzdury o tym, że to „Pana styl” i po prostu tak Pan ma – tak samo tłumaczą się beztalencia z pędzlami w nieodpowiednim miejscu wmawiający ludziom, że tworzą sztukę.

           „Dajesz pan swiadectwo tego, ze wciaz pan hulasz jak dziecko w krotkixch spodenkach i finka…” – z moich świadectw będzie mnie rozliczał ktoś inny. Szczęśliwie 😉

           Co do aborcji – wyrwanie sobie z kontekstu fragmentu i przedstawienie go w taki sposób doskonale pokazuje, że Pan nawet nie potrafi czytać ze zrozumieniem. A zarzut łgarstwa podtrzymuję i to Pan powinien przeprosić. Dlaczego? Ano dlatego, że nadal faktem pozostaje, że w pierwszym trymestrze ciąży aborcja w Niemczech jest dozwolona nawet z przyczyn społecznych czy ekonomicznych, co w Polsce jest niedopuszczalne. W Niemczech wystarczy zaświadczenie od lekarza. I to m.in. za fałszywe zaświadczenie karany jest lekarz a nie tylko za sam fakt aborcji. Nadmienić jednak należy, że kary w Polsce również mają miejsce. Np. na mocy art. 152 KK – 3 lata. Czyli jak w Niemczech ze „standardową karą”. Dodatkowo jednak, jeśli dziecko było w stanie żyć poza organizmem matki i wtedy dokonano aborcji, lekarzowi w Polsce grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Czyli jednak więcej niż w Niemczech. W efekcie sprawa wygląda tak, że w Niemczech jest de facto aborcja na życzenie w pierwszym trymestrze – wystarczy, że lekarz dobrze wypełni świstki, kobieta trochę ponarzeka jak jej ciężko i formalności zostaną załatwione. W Polsce tak nie jest – stąd Polki jeżdżą do Berlina mordować dzieci a nie Niemki do Polski – zacznij Pan do diabła myśleć i wnioskować! Na dokładkę suche liczby – liczba legalnych aborcji w Polsce – w 2018 roku było to 1076 (przy liczbie urodzeń blisko 390 tysięcy). W tym samym roku w Niemczech było to ok. 100 tysięcy (przy liczbie urodzeń blisko 740 tysięcy). Nadal będzie Pan bredził jak to w Niemczech jest bardziej restrykcyjnie niż w Polsce, czy grzecznie Pan przeprosi?

           „Dalsze panskie belkotliwe uwagi beda przeze mnie ignorowane…gdyz sprowadzasz pan dyskusje do absurdu…” – czekam z niecierpliwością.

          4. DO Marcin Sułkowski z 24 maja 2020 o 23:05

           Cytat:
           „Nie dość, że wyraźnie odciąłem się od demokracji, to wprost napisałem, że brakuje partii, które odpowiadałyby moim preferencjom”
           Hmmm …szumowina z PO-PSL, nawet w duzej czesci z SLD i ich przybudowki, rowniez odcinaja sie od komunizmu, a jednak od ukladu magdalenkowego wszyscy z tej paczki wspieraja swoich pracodawcow…
           Jest jedyny pajacyk, w polskiej przestrzeni publicznej, ktory jak pan stanal okrakiem nad demokracja, a tym jest braun, A PAN TU ROBISZ ZA JEGO NEDZNA KOPIE I UDAJESZ ORYGINAL!

           Cytat:
           -„powołałem m.in. w krytyce 500+ to dane statystyczne z GUS”
           Zamiast prymitywnych insynuacji bez pokrycia, PROPONUJE PRZECZYTAC DANE Z ZACHODNICH PUBLIKACJI, ktore pelne podziwu dla rzadu PIS twierdza, ze w duzej czesci dzieki obecnym programom ZLIKWIDOWANO W POLSCE UBOSTWO!!
           Czego nie udalo sie zadnej innej dotac ekipie!
           Juz nawet opozycja stara sie nie krytykowac 500+, ale wiele, jak widac …zindoktrynowanych czubkow, oderwanych od rzeczywistosci…tak

           Cytat:
           „Co do aborcji – wyrwanie sobie z kontekstu fragmentu”

           Ha ha ha ha …ja zaledwie zacytowalem CALY paragraf z kodeksu karnego niemiec szulerze” ..::)))
           W niemczech SCIGA SIE LEKARZY, ktorzy lamia prawo aborcyjne.

           Dowodem na to niech beda slowa wpisane w googel: abtreibung proteste verurteilung

           …i prosze sobie wybrac dowolny artykul ….
           Mozliwe, ze jestem zle poinformowany, ale jakos nie dotarlo domnie, by w polsce skazywano lekarzy za aborcje…
           Natomiast znam polski przypadek(chazan), gdzie lekarz byl przesladowany za to, ze powolujac sie na klausule sumienia, ODMOWIL ABORCJI!!! Zostal nawet za to usuniety z kliniki(szpitala) w ktorej pracowal!!!

           Cytat:
           -„ i o rozdwojeniu jaźni pisze koleś, który najpierw prosi o preferencje a później twierdzi, że wcale się tego nie domagał.”
           Z panskich wczesniejszych tresci wynika jasno, zes pan jest czlowiek brauna, STAD WLASNIE MOJE PYTANIE O PANSKIE PREFERENCJE!! …
           Bylo to klasyczne PYTANIE RE-TO-RYCZ-NE o cos, co dla mnie bylo oczywiste…
           ZWYKLA ZABAWA PANSKIM KOSZTEM, by czytelnikom zapewnic ubaw…:))
           Pytajac sie, STWIERDZILEM ZALEDWIE FAKT
           Inteligencji zabraklo, by to zrozumiec, no coz! …:)))
           Naprawde dziwie sie, ze sie tak dodatkowo podkladasz, jakby smiesznosci bylo malo

           Cytat:
           -„ Jeszcze niech Pan doda, że jestem ruskim agentem”

           ….otoz…sa dwa warianty prowadzenia tak antypolskiej, destrukcyjnej tu narracji:
           -albo pan piszesz w interesie wschodu, bo to na panu wymusili, lub panu placa, lub poczuwasz sie pan z jakis wzgledow, zobowiazany do bycia lojalnym…
           Albo pan jestes NIESWIADOMYM tzw. „pozytecznym idiota”, co w sumie wychodzi na jedno …
           Bo szkody, jakie z tego wynikaja sa te same…
           Cytat:
           -„ Jeszcze niech Pan doda, że jestem ruskim agentem, to już w ogóle będę miał jedne z lepszych referencji.”
           Przypominam, ze zacytowane slowa SA NIEMAL ZYWCEM WYCIAGNIETE Z WYPOWIEDZI GRZEGORZA BRAUNA!!!, …ktory w 2015 zaprezentowal destrukcyjna antypolska dzialalnosc w polsce, jawnie prezentujac ruskie interesy…
           Masz koles pecha, gdyz ja pilnie sledze poczynania tego pana i bez trudu wylapuje takie prymitywne teksty jego autorstwa, ktore ty sobie zawlaszczasz jako wlasna intelektualna mysl…..
           Jestes po prostu PLAGIATOREM!!!

           Cytat:
           -„ “negowanie sojuszu z amerykanami” – tak, uważam ten sojusz w takim kształcie za równie kretyński”
           Wiec prosze mi tu teraz przedstawic alternatywe do „blednej polityki obecnego rzadu PIS” zwiazanej z sojuszem z USA…bo jestes kolejnym, od ktorego sie takich jasnych deklaracji domagam i napotykam na sciane milczenia!
           Niech czytajacy twoje brednie tez maja troche zabawy…czekam ..:))

           Cytat:
           -„ “puszczanie oka do dyktatorskiej rosji putina” … odpowiadam za to, co napisałem, a nie za to, co znów Pan zmyślił”
           … to i inne moje cytata, to sa wycinki z dzialalnosci grzegorza brauna, do ktorych w 2015 roku sam zainteresowany NIE CHCIAL SIE ODNIESC, gdy prosil go o to dziennikarz w tv-republika, a ktorych to wyjasnien oczekiwala publicznosc, po bulwersujacych prorosyjskich, agresywnych wystapieniach brauna!!!
           Nie tak dawno rowniez, co jest zarejestrowane w mediach, grzegorz braun ODMOWIL ODPOWIEDZI na zapytanie bardzo „upierdliwego(?) uczestnika jego spotkania: -„czy moze odpowiedziec jednoznacznie, ze jest polskim polakiem”?(cytat z glowy)

           W odpowiedzi bylo pytanie?-a co to, ja musze na to odpowiadac? …nic nie musze…
           Filmik z tego wystapienia mozna nawet obejrzec na stronie brauna!!!
           TOTALNA GROTESKA I KOMPROMITACJA TEGO PANA!!!

           Cytat:
           “Obrzydzanie polakom dorobku zrywow niepodleglosciowych twiedzac, ze powstania polskie wzniecala „jakas szumowina, zapijaczone k…wy i sutenerzy”….to w skrocie slowa ZYWCEM WYCIAGNIETE Z UST i programu BRAUNA…” – (….) Jak Pan lubi gloryfikować porażki, to Pana sprawa, ale faktów Pan nie zmieni”
           …i teraz, po takim szeregu wyrazanych opini SMIESZ TWIERDZIC ZE NIE JESTES BRAUNOWCEM, A twoje mysli sa twoja intelektualna wlasnoscia?

           Robisz tu za smiesznego klauna….I OSZUSTA!!

           Cytat:
           “Prosze mi zatem zaprezentowac alternatywe do demokracji, posmiejemy sie razem!!!” – z Panem raczej się nie pośmieję.”
           Czyli, ze odmowiles pan opdowiedzi na, wydawaloby sie, TAK PROSTE W PANSKICH OCZUACH KWESTIE!!! …
           Go gdybys tu zaprazentowal kolejna wypowiedz brauna, TO MIELIBYSMY NAPRAWDE UBAW, tak niedojrzale sa w tej kwestii mysli brauna….
           Ale udawac intelektualiste pelna geba pan chcial…
           Szkoda tylko, ze za tymi slowami kryje sie tyle mialkosci, beztalencia, intelektualnej pustki!!!

           I juz ostatnia sekwencja ktora traktuje jako WISIENKE NA TORCIE PANSKICH WYKWITOW INTELEKTUALNYCH:
           Cytat:
           -„ proszę mi udowodnić, że udaję katolika, konserwatystę i jestem wrogo nastawiony do polskości, to po pierwsze. Po drugie, dla mnie ważniejsze jest zbawienie duszy niż polskość”…

           CZY JA NAPRAWDE MUSZE COKOLWIEK WIECEJ UDOWADNIAC???
           Z panskich oryginalnych slow, cytuje:
           -„ze względu na kolejność – jestem katolikiem, konserwatystą i Polakiem.”
           …wynika jasno, ze konserwatyzm przedklada pan PONAD POLSKOSC??? …
           Wie pan co?….
           Do inteligencji zalicza sie czasem, UMIEJETNOSC MILCZENIA …
           A pan tu sie nam wszystkim pieknie podkladasz jako antypolak ….!!!

           Cytujac klasyka: -„MIALES SZANSE, ABY MILCZEC” …nie skorzystales z tego!!!

          5. „Hmmm …szumowina z PO-PSL, nawet w duzej czesci z SLD i ich przybudowki, rowniez odcinaja sie od komunizmu, a jednak od ukladu magdalenkowego wszyscy z tej paczki wspieraja swoich pracodawcow…” – to zabawne, że Pan o tym wspomniał, bo takie same szumowiny, tyle tylko, że ze środowiska PiS również brały udział w obradach okrągłostołowych i rozmowach w Magdalence – vide Kaczyński czy Stelmachowski. No, ale o tym Pan nie wspomina, bo to nie pasuje pod tezę forsowaną przez przeciwników zarówno PO jak i PiS i „łyka” Pan naiwnie bzdurki o agenturze itp.

           „Jest jedyny pajacyk, w polskiej przestrzeni publicznej, ktory jak pan stanal okrakiem nad demokracja, a tym jest braun, A PAN TU ROBISZ ZA JEGO NEDZNA KOPIE I UDAJESZ ORYGINAL!” – krytyków demokracji w Polsce jest sporo, ale Pan z całą pewnością niewiele o tym wie mimo, że komentuje Pan na portalu, który jest … monarchistyczny. Podobnie jak o tym gdzie i za kogo „robię” 😉

           „Zamiast prymitywnych insynuacji bez pokrycia, PROPONUJE PRZECZYTAC DANE Z ZACHODNICH PUBLIKACJI, ktore pelne podziwu dla rzadu PIS twierdza, ze w duzej czesci dzieki obecnym programom ZLIKWIDOWANO W POLSCE UBOSTWO!!” – oficjalne dane statystyczne, do których sam PiS się przyznaje i sam PiS twierdzi, że w kwestii demografii 500+ okazało się nieskuteczne to „prymitywne insynuacje bez pokrycia”. AHA! To jest właśnie kolejny przykład tej komunistycznej mentalności – Pan chce być bardziej pisowski od samego PiS 😉 Natomiast artykuły naukowe czy publikacje są często zależne od miejsca, w którym są zamieszczone. Pan mi pokaże peany na cześć socjalistycznego 500+ w socjalistycznych pismach, ja Panu pokażę miażdżącą krytykę tegoż w pismach wolnorynkowych i co z tego ma wynikać? Dyskutuje się racje a nie autorytety – to jest elementarz dyskusji i jeśli nie jest Pan po wyższej szkole żonglowania ryżem, to Pana obowiązkiem jest to wiedzieć.

           „Ha ha ha ha …ja zaledwie zacytowalem CALY paragraf z kodeksu karnego niemiec szulerze” ..::)))
           W niemczech SCIGA SIE LEKARZY, ktorzy lamia prawo aborcyjne.” – nie moja wina, że zrobił to Pan bezmyślnie, bo w tych samych przepisach stoi wyraźnie jakie procedury umożliwiają aborcję. Liczby wskazują jednoznacznie, że bredzi Pan, więc proszę przeprosić.

           „Mozliwe, ze jestem zle poinformowany, ale jakos nie dotarlo domnie, by w polsce skazywano lekarzy za aborcje…” – Pan generalnie w wielu sprawach jest źle poinformowany. Ciekawe, że rzuca Pan bez zrozumienia fragmentem kodeksu a nie potrafi Pan się targnąć na weryfikację swoich bezpodstawnych tez wpisując „lekarze skazani za aborcję Polska”, gdzie wyskoczy Panu szereg przypadków, w których lekarz został skazany za aborcję. No, ale po co zrobić kwerendę i nie daj Boże przyznać się do błędu, prawda?

           „Natomiast znam polski przypadek(chazan), gdzie lekarz byl przesladowany za to, ze powolujac sie na klausule sumienia, ODMOWIL ABORCJI!!! Zostal nawet za to usuniety z kliniki(szpitala) w ktorej pracowal!!!” – i to ma niby dowodzić, że PRAWO aborcyjne w Niemczech jest bardziej restrykcyjne niż w Polsce? Czy Pan choć przez chwilę używa do myślenia właściwego organu, czyli mózgu? Na Boga! To, że ktoś jest przez coś prześladowany nie ma nic do obowiązującego prawa a o tym rozmawiamy. W Niemczech zresztą też są przypadki szykanowania katolickich lekarzy – tylko to nie ma nic do poruszanego tematu! Apeluję o myślenie i prawidłowe wnioski.

           „Z panskich wczesniejszych tresci wynika jasno, zes pan jest czlowiek brauna, STAD WLASNIE MOJE PYTANIE O PANSKIE PREFERENCJE!! …” – skoro tak wynika, co oczywiście jest nieprawdą, to sam się Pan przyznał do intelektualnej nieudolności wyzywając mnie od jakichś KODowców czy innych POwców. Niemniej znów Pan bredzi, bo tak jak nie jestem z KOD, tak nie jestem od Brauna.

           „ZWYKLA ZABAWA PANSKIM KOSZTEM, by czytelnikom zapewnic ubaw…:))
           Pytajac sie, STWIERDZILEM ZALEDWIE FAKT” – tak się zastanawiam w tym momencie, czy w takim razie Pana aktywność na tym portalu to nie jest „low quality bait”. Po prostu aż nie mogę uwierzyć, że można być tak głupim, żeby wierzyć, że po takich kontrach i wciąż powtarzających się stwierdzeniach od różnych osób o tym, że jest Pan oderwany od rzeczywistości kogokolwiek Pan tutaj rozbawia i ktoś się z czymś więcej niż z pojedynczymi zdaniami zgadza.

           „Albo pan jestes NIESWIADOMYM tzw. „pozytecznym idiota”, co w sumie wychodzi na jedno …
           Bo szkody, jakie z tego wynikaja sa te same…” – ja szczęśliwie odrzucam nonsensowne teorie spiskowe i wiarę w ruskich agentów za każdym rogiem, dzięki czemu nie muszę rozpatrywać problemu przy pomocy Pana optyki, ale stwierdzić mogę jedno – sam się Pan doskonale podsumowuje.

           „Przypominam, ze zacytowane slowa SA NIEMAL ZYWCEM WYCIAGNIETE Z WYPOWIEDZI GRZEGORZA BRAUNA!!!, …ktory w 2015 zaprezentowal destrukcyjna antypolska dzialalnosc w polsce, jawnie prezentujac ruskie interesy…” – przypominam, że zbieżność poglądów w danych kwestiach jest rzeczą normalną. Krytykuję aborcję używając argumentacji, którą spotka Pan u Kai Godek, Tomasza Terlikowskiego czy Grzegorza Brauna, bo to jest argumentacja, uwaga uwaga, KATOLICKA. Czyli znajdzie Pan tę argumentację również w Encyklikach czy innych pismach. Może wyciągnie Pan z tego jakieś wnioski, czy też jest to za trudne? A – na marginesie – Braun przedstawia te same poglądy od jakichś 30 lat, także znów Pan bredzi.

           „Masz koles pecha, gdyz ja pilnie sledze poczynania tego pana i bez trudu wylapuje takie prymitywne teksty jego autorstwa, ktore ty sobie zawlaszczasz jako wlasna intelektualna mysl…..” – zważywszy na powyższe – paradne! 🙂

           „Wiec prosze mi tu teraz przedstawic alternatywe do „blednej polityki obecnego rzadu PIS” zwiazanej z sojuszem z USA…bo jestes kolejnym, od ktorego sie takich jasnych deklaracji domagam i napotykam na sciane milczenia!” – przedstawiłem w poprzednim komentarzu. Wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem, choć wiem, że Panu sprawia to wielką trudność.

           „w 2015 roku sam zainteresowany NIE CHCIAL SIE ODNIESC, gdy prosil go o to dziennikarz w tv-republika” oraz „Nie tak dawno rowniez, co jest zarejestrowane w mediach, grzegorz braun ODMOWIL ODPOWIEDZI na zapytanie bardzo „upierdliwego(?) uczestnika jego spotkania: -„czy moze odpowiedziec jednoznacznie, ze jest polskim polakiem”” – podejrzewam, że gdyby Braun chciał się ustosunkować do każdej takiej sytuacji, to musiałby nic innego nie robić, tylko odpowiadać przygłupom, którzy wszędzie widzą agentów. Sam Braun zresztą bardzo zabawnie „zaorał” takich jak Pan, bo sam doniósł na siebie, że jest rosyjskim agentem i jako dowody wskazał liczne wypowiedzi, zarówno swoje jak i komentarze atakujących go oszołomów. Prokuratura po zbadaniu sprawy odmówiła wszczęcia śledztwa 😉

           „…i teraz, po takim szeregu wyrazanych opini SMIESZ TWIERDZIC ZE NIE JESTES BRAUNOWCEM, A twoje mysli sa twoja intelektualna wlasnoscia?” – w żadnym miejscu nie napisałem, że jestem pierwszym, który stwierdził, że powstania to „gloryfikacja porażki”. A owszem – moje własne myśli są moją własnością – jak Pana to dziwi, to dość zabawne. Tak samo zabawne jak to, że to dopiero Braun według Pana „narzucił” narrację o negatywnej ocenie powstań. Ale jak się niewiele czyta a jeszcze mniej rozumie, to można takie bzdury opowiadać. Podpowiem jednak, że przy takiej popularności Cata-Mackiewicza strzelił Pan naprawdę solidną gafę.

           „Czyli, ze odmowiles pan opdowiedzi na, wydawaloby sie, TAK PROSTE W PANSKICH OCZUACH KWESTIE!!! …” – odsyłałem do Platona i Arystotelesa. Wystarczyło ruszyć się do „Państwa” albo „Polityki”.

           „…wynika jasno, ze konserwatyzm przedklada pan PONAD POLSKOSC??? …” – a dlaczego miałoby nie wynikać, gdy konserwatyzm jest silnie sprzężony z nauką Kościoła? Ba! W zasadzie nie ma konserwatyzmu bez Kościoła. A skoro uznałem zbawienie duszy za najważniejsze, to Pana zdziwienie, że na drugim miejscu postawiłem konserwatyzm, czyli rozumienie rzeczywistości polityczno-społecznej będące w zakresie klasyfikacji moralnej a nie polskość, która jest cechą akcydentalną i nie jest warunkiem koniecznym do zbawienia, to po prostu pokazał Pan, że jest za przeproszeniem zwykłym kretynem. Nihil novi.

          6. DO SULKOWSKIEGO:

           Cytat:
           -„takie same szumowiny, tyle tylko, że ze środowiska PiS również brały udział w obradach okrągłostołowych i rozmowach w Magdalence – vide Kaczyński czy Stelmachowski. No, ale o tym Pan nie wspomina, bo to nie pasuje pod tezę”

           Widzisz jakim jestes bezrefleksyjnym frajerem, gdyz jatylko czekalem na twoj komentarz….a teza? …jak najbardziej mi tu pasuje, po twoich ironicznych slowach, bo w sposob szczegolny EKSPONUJE PROBLEM!!! …
           Otoz nawiaze do np. wydarzen z konca II wojny swiatowej…
           Kiedy padala III rzesza, wielu generalow III rzeszy w pelnej gali, z szabelkami u boku podpisywalo akt bezwarunkowej kapitulacji…przyjetych Z PELNYMI HONORAMI I SZACUNKIEM….mimo, ze juz wkrotce ci sami ludzie byli aresztowani i niektorzy skazani za zbrodnie wojenne….
           Nikt nie poczuwal sie do obowiazku respektowania jakichkolwiek warunkow niemieckich zbrodniarzy…
           Wszystko, co potem nastapilo, odbywalo sie praktycznie ponad glowami miemieckimi….
           Moglbym oczywiscie i powolac sie na wydarzenia po runieciu muru i sposob, w jaki potraktowano byla NRD…ale nie ma potrzeby….
           I tu mamy analogie….
           W czerwcu 1989 roku to bandyci komunistyczni mieli WSZYSTKIE ATURY W REKACH, mieli za soba wladze, armie, milicje…sady…
           To oni dyktowali warunki, nazwijmy to ironicznie, wlasnej ”kapitulacji” …
           Opozycja miala dwa wyjscia…albo poddac sie dyktatowi komunistow, albo przystapic z nimi do rokowan co do ksztaltu przyszlego panstwa by w tej absolutnie niekomfortowej sytuacji miec chocby nikly wplyw na to, co sie w tym kraju wydarzy w nastepnych miesiacach ….
           Po kilku latach na ten temat wypowiedzial sie sam kaczynski mowiac, ze :
           -cytat z glowy: -”mysmy dzialali pod wplywem nacisku…zmuszeni do pertraktacji z przedstawicielami rezimu komunistycznego, zmuszeni do zaakceptowania w duzej czesci warunkow, ktorych W ZADNYCH NORMALNYCH OKOLICZNOSCIACH zgody bysmy nie wyrazili…..co oznacza, ze kiedy rezim komunistyczny stracil wladze nie bylismy zobowiazani do respektowania zadnych warunkow wypracowanych z komunistami”…na zasadzie, ze wymuszone sila oswiadczenia NIE MAJA JADNEJ SILY PRAWNEJ!!! …
           Okazalo sie, ze solidarnosciowi kolaboranci, zneceni wladza i wplywami, do jakich dopuscili ich komunisci, staneli nieoczekiwanie na strazy obroncow interesow komunistow…
           To doprowadzilo do tego, ze po 92 roku drogi kaczynskich rozeszly sie z walesa i reszty kolaborantow , ktory okazal sie gwarantem bezpieczenstwa bylych przedstawicieli zbrodniczego rezimu …
           Z perspektywy czasu okazalo sie, ze nie nalezalo w 89 roku rozmawiac z komunistymi, gdyz w osciennych krajach, gdzie nie doszlo do tzw. „okraglego stolu”, proces dekomunizacji nastepowal znacznie szybciej ….
           Efektem tego bylo, ze kiedy w osciennych panstwach dawno funkcjonowaly wolne od komunistycznych rzady, w polsce pierwszy naprawde niezalezny, propolski rzad zostal wybrany poltoraroku pozniej tj. Pod koniec 1991 roku!!!
           W zwiazku z tym nadal jestes zdania, ze to: -„ ja łykam” naiwnie bzdurki o agenturze itp.”????
           Jestes tak nierozgarniety, czy po prostu konfidentem, ktory nie byl swiadomy wydarzen 89 roku?

           Cytat:
           -„krytyków demokracji w Polsce jest sporo, ale ……”
           Ja nie dyskutuje z innymi, ALE Z PANEM!!! …ja nie analizuje wypowiedzi innych, a PANSKIE…pan jestes moim oponentem i dlatego SKUTECZNIE OBNAZAM TU PANSKIE ZENUJACE WYSTAPIENIA kogos, kto udaje oryginala, w rzeczywistosci kopiuje co do joty poglady WYLACZNIE JEDNEGO CZLOWIEKA, jakim jest braun…do tego zawlaszczajac jego mysli jako swoje wlasne!!!
           Wstyd!!!

           Dalszy belkot pomijam, bo jest po prostu jalowy

           …zakoncze to sekwencja, ktora pan zacytowal za mna, a ktora oskarza pana ze:
           -„“…wynika jasno, ze konserwatyzm przedklada pan PONAD POLSKOSC??? …”

           Wymienil pan szereg wartosci, polske stawiajac na szarym koncu, ktore dla pana sa nadrzedne nad polskosc, co znaczy, ze jestes pany tylko zakamuflowanym RUSKIM AGITATOREM i co juz jednoznacznie udowodnilem smiesznym; bo bezrefleksyjnym BRAUNOWCEM, ktory w 2015 roku chcial utorowac na bialoruskiej granicy droge do pieniezna, by zlozyc tam wieniec sowieckiemu zbrodniarzowi ….

           I mam nadzieje, ze na tym ta wymiane „pogladow” zakonczymy…bo mnie to juz naprawde meczy!!!
           A jesli ktos czuje niedosyt, niech wroci do wczesniejszych wypowiedzi moich, bo tym samym juz dawno wyczerpal sie tej dyskusji potencjal ….
           Jedynym istotnym watkiem byl w tym komentarzu watek poczatkowy, gdzie ruski agitator pod braunowska bandera probowal obsmrodzic , jak zwykle kaczynskiego!!!
           Mam nadzieje, ze…AMEN ….:))

          7. polknalem w ponizszym zdaniu jedno, istotne dla zrozumienia slowa: – „NOCNYM WILKOM”…

           a zatem zdanie mialo brzmiec:
           -ktory w 2015 roku chcial utorowac na bialoruskiej granicy droge NOCNYM WILKOM do pieniezna, by zlozyc tam wieniec sowieckiemu zbrodniarzowi ….

           dziekuje za uwage

          8. „Widzisz jakim jestes bezrefleksyjnym frajerem, gdyz jatylko czekalem na twoj komentarz….a teza? …jak najbardziej mi tu pasuje, po twoich ironicznych slowach, bo w sposob szczegolny EKSPONUJE PROBLEM!!! …” – po pierwsze – nie jest Pan w rynsztoku, więc tych elementarnych reguł kultury dla homo sapiens proszę przestrzegać. Po drugie – w takim razie skoro zauważa Pan, że jednak PiS to może być ten sam układ, to może w końcu zacznie Pan myśleć i przyzna, że krytyka tej partii to nie agentura a stwierdzanie faktów. W co wątpię.

           „Otoz nawiaze do np. wydarzen z konca II wojny swiatowej…” – Pan jest takim typowym przykładem studenta „lejącego wodę” na egzaminie, który nie ma wiedzy i zdolności intelektualnych, żeby właściwie odpowiadać na pytania. Coś a’la odpowiedź na pytanie: „proszę powiedzieć coś o słoniu” – „słoń to duże zwierze, które ma trąbę sięgającą do ziemi, po której to ziemi chodzą mrówki, a mrówki to…” itd. Zwykły „strumień świadomości” bez ładu i składu. Budując analogię między PiS, który sam współkształtował układ, babrał się w nim wespół z Geremkiem pchając nas na siłę do UE co w efekcie przyniosło np. podpisanie nieszczęsnego Traktatu Lizbońskiego czy ratyfikację Konwencji Stambulskiej (do tej pory przez nich nie wypowiedzianej, co pokazuje, że to takie samo lewactwo jak PO i reszta) a sytuacją Niemiec po II wś to jest już kompletny idiotyzm. Dość powiedzieć, że Niemcy, którzy przegrali wojnę, już kilkanaście lat później mieli silną gospodarkę i odbudowane państwo a my tyle lat po rzekomym upadku PRL mamy te same „gęby” u sterów i państwo z dykty, z którego wyemigrowało ponad milion obywateli. Na marginesie – ten fantastyczny PiS zarzekał się, że 500+ spowoduje, że Polacy chętnie wrócą z emigracji. I co? I nic, bo kwestia nie jest właśnie w rozdawnictwie tylko kosztach, jakie pracownik i pracodawca muszą ponieść. Ale dla Pana to jest „rocket science”.

           „W czerwcu 1989 roku to bandyci komunistyczni mieli WSZYSTKIE ATURY W REKACH, mieli za soba wladze, armie, milicje…sady…
           To oni dyktowali warunki, nazwijmy to ironicznie, wlasnej ”kapitulacji” …
           Opozycja miala dwa wyjscia” – cały czas skrzętnie oczywiście się zapomina, że „opozycja” miała kilka oblicz – w tym oblicze komunisty Kuronia, który wprost mówił, że „żonę kocha prawie tak jak partię” i jednym z tych oblicz było środowisko obecnego PiS, które chętnie „tuliło się” z innymi nie próbując oczyścić się z szumowin typu Michnik. Dzięki czemu nie byłoby sytuacji, w której ta rzekomo biedna opozycja byłaby przesiąknięta agenturą i ludźmi podłymi. Nota bene – PiS rządzi po 1989 roku nie pierwszy raz i nie zrobili nic, żeby tak jak krzyczeli, rozliczyć tych złych zdrajców. Czemu? Ano dlatego, że to jest właśnie takie wodzenie naiwniaków za nos hasłami a po cichu folguje się zasadzie „my nie ruszamy waszych a wy nie ruszacie naszych”. To, że Pan tego nie widzi, to już wiem, ale to już nie mój problem.

           „Okazalo sie, ze solidarnosciowi kolaboranci, zneceni wladza i wplywami, do jakich dopuscili ich komunisci, staneli nieoczekiwanie na strazy obroncow interesow komunistow…” – to jest to, o czym mówię – Pan kompletnie nie rozumie, co się wydarzyło w Polsce po upadku PRL. Jeśli dla Pana to było „nieoczekiwane”, to Pan po prostu jest zwykłym naiwniakiem albo głupcem.

           „To doprowadzilo do tego, ze po 92 roku drogi kaczynskich rozeszly sie z walesa i reszty kolaborantow , ktory okazal sie gwarantem bezpieczenstwa bylych przedstawicieli zbrodniczego rezimu …” – i na kanwie tego „odejścia”, Lech Kaczyński popierał w wyborach prezydenckich… Hannę Gronkiewicz-Waltz czy Jacka Kuronia a idiotycznie rozwiązanym projektem dekomunizacji de facto pomógł wraz z bratem i resztą środowiska „wysadzić” rząd Olszewskiego a cały projekt zwyczajnie utopić. Fenomenalnie. Więc albo to środowisko jest środowiskiem agentów, którym na tym zależało, albo kretynów, którzy nie byli w stanie tego w odpowiedni sposób rozwiązać. Efekt jest ten sam – szkoda dla Polski. W tym przypadku również nie oczekuję zrozumienia z Pana strony.

           „Z perspektywy czasu okazalo sie, ze nie nalezalo w 89 roku rozmawiac z komunistymi, gdyz w osciennych krajach, gdzie nie doszlo do tzw. „okraglego stolu”, proces dekomunizacji nastepowal znacznie szybciej ….” – i oczywiście tutaj zakłada się czyste sumienie a nie celowe działanie. Paradne w świetle dalszych politycznych aktywności tych środowisk.

           „w polsce pierwszy naprawde niezalezny, propolski rzad zostal wybrany poltoraroku pozniej tj. Pod koniec 1991 roku!!!” – niezależny i propolski? Ciekawe.

           „Ja nie dyskutuje z innymi, ALE Z PANEM!!!” – hah! Przecież nigdzie nie napisałem, żeby dyskutował Pan z innymi tylko odpowiedziałem na Pana stwierdzenie o ilości krytyków demokracji. Czytanie ze zrozumieniem proszę potrenować.

           „SKUTECZNIE OBNAZAM TU PANSKIE ZENUJACE WYSTAPIENIA kogos, kto udaje oryginala, w rzeczywistosci kopiuje co do joty poglady WYLACZNIE JEDNEGO CZLOWIEKA, jakim jest braun…do tego zawlaszczajac jego mysli jako swoje wlasne!!!” – ziew. Nudny Pan z tym jest, ale no niestety człowiek nie jest w stanie pojąć więcej, niż pozwala mu na to intelekt, także będzie Pan jak kataryna powtarzał to samo w efekcie robiąc z siebie idiotę.

           „Dalszy belkot pomijam, bo jest po prostu jalowy” – jasne. Fakty bolą, jak już wcześniej zauważyłem.

           „Wymienil pan szereg wartosci, polske stawiajac na szarym koncu, ktore dla pana sa nadrzedne nad polskosc, co znaczy, ze jestes pany tylko zakamuflowanym RUSKIM AGITATOREM” – OK. Każdy katolik to ruski agitator 😀

           „co juz jednoznacznie udowodnilem” – jedyne, co Pan udowodnił, po raz kolejny na tym portalu, to że nie umie Pan czytać ze zrozumieniem, poprawnie pisać, wnioskować, budować analogii i ma Pan urojenia.

           „I mam nadzieje, ze na tym ta wymiane „pogladow” zakonczymy…bo mnie to juz naprawde meczy!!!” – który to już raz? 🙂

           „A jesli ktos czuje niedosyt, niech wroci do wczesniejszych wypowiedzi moich, bo tym samym juz dawno wyczerpal sie tej dyskusji potencjal ….” – dostarczył Pan tyle „lol-contentu”, że faktycznie można wracać do tego po wielokroć żeby zobaczyć, że jednak powszechny dostęp do internetu może kończyć się komicznie.

          9. DO SULKA:

           Cytat:
           -„ skoro zauważa Pan, że jednak PiS to może być ten sam układ, to może w końcu zacznie Pan myśleć i przyzna, że krytyka tej partii to nie agentura a stwierdzanie faktów”

           Nie rozumiem…ze co?
           „nie agentura, a stwierdzenie faktow”???
           Freudowska pomylka??? …. ha ha ha ha ha
           Jakze to slodkie ..::))

           Co charakterystaczne…..wy ciagle mieszacie PIS z agentura…
           Wlasnie takie insynuacje, ze skoro byli przy okraglym stole, to sa umaczani w ukladzie….
           Problem w tym, ze gdyby byli…to by nie gineli….to by ich bandyci komunistyczni nie przesladowaly od 30 lat tak, jak to robia do dzis….to by ich reprezentantow w mediach nie wyrzucano na zbity pysk z pracy!!!! ….to by komuchy zrzeszeni w sadownictwie, czy w KODzie nie robili wszystkiego, by ich po trupach odsunac od wladzy…
           A wrecz odwrotnie….prowadziliby taka polityke opozycyjna, aby pis moglo rzadzic do konca swiata i jedna zakichana noc dluzej …

           Dlaczego EWIDENTNIE KOMUNISTYCZNE SRODOWISKA KOD-u; SADOW, PSL, SLD etc. …wszyscy bez wyjatku LACZNIE Z WAMI!!! …tak wsciekle zwalczacie ten PIS….skoro stanowia oni czesc was??

           ………..pytanie retoryczne….

           wciskacie, ze rzekomo ten sam uklad, co PO czy PSL, czy lewica…ale sami reprezentujecie rosyjska opcje, czyli agenture, ktora WSPOLNIE Z RESZTA OPOZYCJI POSTKOMUNISTYCZNEJ zwalcza PIS …
           nazywacie siebie, lub nazywaliscie antysystemowcami, DOKLADNIE TAK SAMO JAK KUKIZ, by na koniec w koncu odkryc swoje karty …
           i tak…jeden twierdzac, gdy chcial sie uwiarygodnic jako antysystemowiec, ze „PSL, to zorganizowana grupa przestepcza”, po czym ochoczo przystapil do koalicji z ta grupa przestepsza,
           i to samo braun:
           najpierw robil usilnie za antysystemowca, by w nastepnej kolejnosci dzialac na rzecz interesu rosji, bratac sie z nocnymi wilkami, ….atakowac PIS jako? …no oczywiscie, ze „antysystemowcy” …..
           dzis siedzi baran w sejmie …i stanowi ten system, ktory krytykowal????
           I jak tu wasprzybledy ze wschodu nie obrazac za wasz falsz, za gebelsowska propagande???

           Pomijam juz fakt, ze moglbys pan byc braunowcem ze wzgledu na intelektualna ulomnosc, ale to…co wypowiada braun, co robil….tego zaden trzezwy czlowiek nie moze nie zauwazyc, zatem twierdze, ze te braunowskie bzdury wypisujesz pan z premedytacja…i doskonale wiesz w jakim to idzie kierunku…,
           I na tym zakoncze, gdyz czytajac dalej jakbym przewidzial co moze byc w dalszej czesci tego braunowskiego wywodu ….
           Jak bede chcial wiedziec, co u opozycji braunowskiej slychac, TO WEZME POSLUCHAM BRAUNA W ORYGINALE, a nie bede przeciez palowal sie z jego nedzna kopia???

           DLATEGO:
           jezeli to co odnosnie tego napisalem nie wystarcza…to to oznacza, ze czas zakonczyc jalowe sie palowanie z rosyjska tuba ….
           mozemy to przerwac?
           Czy musi byc rzeczywiscie konkretny epitet, aby rosyjski zielony ludzik zrozumial?

          10. NA OKRASE ZAKONCZENIA:

           kiedy ostatnio braun udzielil wywiadu dla sputnika?

           https://wpolityce.pl/polityka/495027-dziennikarz-sputnika-do-brauna-nie-ukrywam-ze-znamy-sie

           maly cytacik, dosyc pieprzny:
           Leonid Swiridow rosyjski szpieg i Redaktor sputnika, WYDALONY Z CZECH I Z POLSKI pyta sie , BRAUNA GRZEGORZA:
           -„Panie pośle nie ukrywam, że znamy się osobiście, w związku z tym pozwolę sobie na takie prywatne pytanie, bo w Moskwie w tej chwili pracujemy z domu. Ja fizycznie jestem w domu i melduje, że jestem na kuchni. A Pana wczoraj widziałem w Sejmie i nie było żadnej maseczki! Trochę jestem zdziwiony ”

           gdyby ktos byl ciekawy dalszych wywiadow z tym szemranym typem, wystarczy wpisac odpowiednie hasla w Google!!!

           gdyby sie taki dorwal do wladzy w polsce, zrobilby niezle wam jatki….

          11. „Nie rozumiem…ze co?
           „nie agentura, a stwierdzenie faktow”???
           Freudowska pomylka??? …. ha ha ha ha ha
           Jakze to slodkie ..::))” – trzeba naprawdę mieć IQ krawężnika, żeby nie zrozumieć tej wypowiedzi. Ale w Pana przypadku mnie to nie dziwi.

           „Co charakterystaczne…..wy ciagle mieszacie PIS z agentura…
           Wlasnie takie insynuacje, ze skoro byli przy okraglym stole, to sa umaczani w ukladzie….” – to nie są insynuacje. Przy okrągłym stole nie usiedli przypadkowi ludzie. Jeśli Pan w to wierzy to właśnie Pan insynuuje. A tak po prawdzie to zwyczajnie bredzi jak zwykle.

           „Problem w tym, ze gdyby byli…to by nie gineli….to by ich bandyci komunistyczni nie przesladowaly od 30 lat tak, jak to robia do dzis” – kto ze środowiska PiS zginął przez „komunistycznych bandytów” w przeciągu ostatnich 30 lat? Niech Pan nie będzie śmieszny. Jakie prześladowania od 30 lat? Kaczyńscy byli prześladowani zajmując ministerialne stołki czy prezydenta Warszawy? Byli prześladowani wygrywając wybory w 2007 roku i wypuszczając władzę z rąk przez idiotyczną koalicję, bo de facto są politycznymi tumanami (vide Kaczyński na cmentarzu przy obostrzeniach, co mógł rozegrać inaczej i wyjść wręcz na wzór do naśladowania, ale nie musi tego robić, bo wyborcy PiS to średnio rozgarnięci Polacy) czy wtedy gdy Lech Kaczyński wygrywał wybory prezydenckie? Bredzisz Pan jak potłuczony.

           „to by ich reprezentantow w mediach nie wyrzucano na zbity pysk z pracy!!!!” – tu też Pan daje popis swojej nieudolności. Wszelkie media reżimowe zmieniają swoje ekipy po wyborach. Robienie z PiS męczenników to zwykła komedia.

           „to by komuchy zrzeszeni w sadownictwie, czy w KODzie nie robili wszystkiego, by ich po trupach odsunac od wladzy…” – układ z sądów się burzy tylko dlatego, że PiS chce wprowadzić swój układ a nie dlatego, że realnie chcą coś zmienić. Tu nie ma więc reakcji anty-PiS tylko anty-układ. Gdyby Miś Kolargol też chciał zmienić układ, to również byłby atakowany. Znów robi się z PiS cierpiętników zapominając, że to właśnie PiS brał udział w tworzeniu układu przy okrągłym stole – obecna rzekoma walka PO-PiS to tylko bajeczka dla naiwniaków jak Pan. Po prostu po latach PiS chce wyciągnąć z układu więcej i żeby to zrobić, to musi poobsadzać odpowiednio stołki.

           „Dlaczego EWIDENTNIE KOMUNISTYCZNE SRODOWISKA KOD-u; SADOW, PSL, SLD etc. …wszyscy bez wyjatku LACZNIE Z WAMI!!! …tak wsciekle zwalczacie ten PIS….skoro stanowia oni czesc was??” – z tego samego powodu, dla którego PiS wściekle „zwalczał” PO czy SLD gdy nie był u koryta. Jedni zostali oderwani od niego to krzyczą i tak w kółko od 30 lat. Dlatego Pana pytanie jest retoryczne tylko dla Pana, bo nie rozumie Pan tego, co się w Polsce dzieje od lat.

           „wciskacie, ze rzekomo ten sam uklad, co PO czy PSL, czy lewica…ale sami reprezentujecie rosyjska opcje, czyli agenture, ktora WSPOLNIE Z RESZTA OPOZYCJI POSTKOMUNISTYCZNEJ zwalcza PIS …” – i znów brednie. Oczywiście zapomina się, że ta sama opozycja z PO, która jest teraz tak traktowana przez PiS, jeszcze kilka lat temu była traktowana jako partner do koalicji a w 2002 roku wystawili WSPÓLNY komitet np. na wybory samorządowe. Ale Pan oczywiście dalej będzie bredził, że Kaczyńscy i środowisko PiS to coś innego niż układ I TO JUŻ OD 1992 ROKU! Mogę to skwitować jedynie infantylnie, żeby Pan zrozumiał – xDDD

           „(…) nazywaliscie antysystemowcami, DOKLADNIE TAK SAMO JAK KUKIZ (…) i to samo braun:” – kolejny popis bezmyślności. Sam Pan pisze, że nie to samo, bo Kukiz najpierw kogoś obmawiał a później wszedł z nim w koalicję, natomiast Braun i Konfederacja od początku kampanii tłukli, że zamierzają atakować głupie pomysły obu stron, co dalej robią. Jeden to zwykła chorągiewka, zaś drudzy po prostu wywiązują się z obietnic. A że Panu przeszkadza, że torpedowany jest PiS, to już tylko Pana śmieszna histeria, bo to jest absolutnie naturalne, że atakuje się partię rządzącą, bo to ona realnie działa i jej działania są albo dobre albo złe. Pan niby broni demokracji ale nawet nie rozumie podstaw jej funkcjonowania. Po diabła atakować nieudolne PO, które nie rządzi?

           „dzis siedzi baran w sejmie …i stanowi ten system, ktory krytykowal????
           I jak tu wasprzybledy ze wschodu nie obrazac za wasz falsz, za gebelsowska propagande???” – nie wiem znów jakich „Was” wszędzie widzisz (chyba w tej Twojej komuszo-pisowskiej powinno być widzicie) obłąkany towarzyszu, ale bycie antysystemowym nie oznacza ostracyzmu społecznego. W jakiś sposób – w tym przypadku przez pracę u podstaw, należy ten system zmienić. Wiedziałby to Pan, gdyby nie był histerykiem z przywidzeniami i wiedział czym jest konserwatyzm.

           „to…co wypowiada braun, co robil….tego zaden trzezwy czlowiek nie moze nie zauwazyc” – czyli co konkretnie takiego strasznego zrobił Grzegorz Braun? Bo od kilku dni bredzi Pan o tym a nie podał ŻADNEGO konkretnego przypadku. I proszę się nie zasłaniać dziecinadą o poparciu Brauna dla Nocnych Wilków, bo to jest wierutna bzdura – marsz do filmu „Braun o przejeździe Nocnych Wilków” z 16.04 2015, gdzie omawia swój negatywny stosunek do Sowietów, kultywowania tegoż systemu właśnie przez NW a jedynie zaznacza, że jeśli istnieją cmentarze/pomniki, to nie wolno ludziom zabraniać ich odwiedzenia bez względu na to czy się zgadzamy z nimi czy nie. Inną właśnie sprawą jest utrzymywanie obiektów tego typu w Polsce i o tym też Braun mówi.

           „I na tym zakoncze” – który to już raz? 😉

           „Czy musi byc rzeczywiscie konkretny epitet, aby rosyjski zielony ludzik zrozumial?” – przecież Pan już dawno zrobił z twarzy miejsce, w którym plecy kończą swoją szlachetną nazwę kilkukrotnie wieszcząc koniec dyskusji bez efektu. Pana histeryczne i miałkie intelektualne podejście nie pozwoliło Panu uniknąć błazenady i zachować się jak na mężczyznę przystało. Toteż i ewentualny epitet, których już wcześniej było sporo, traktuję z przymrużeniem oka – tak jak nie mam pretensji do człowieka chorego, że sobie z czymś nie radzi, tak samo nie mam pretensji, że przygłupi burak zachowuje się tak, jak ma to w „naturze”. Generalnie nie traktuję Pana jako przeciwnika równoważnego – honorowego, stąd moje uszczypliwości i momentami nazywanie po imieniu Pana kondycji intelektualnej.

           „maly cytacik, dosyc pieprzny:
           Leonid Swiridow rosyjski szpieg i Redaktor sputnika, WYDALONY Z CZECH I Z POLSKI pyta sie , BRAUNA GRZEGORZA:” – straszne. Ktoś z Rosji zna Brana i jest to dziennikarz. Co prawda przez Pana arbitralnie uznany za szpiega, choć ABW uznało go jedynie za „rzeczywiste i realne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego” a sam Swiridow SAM opuścił Polskę dopiero rok później, bo proces miał administracyjny a nie karny, więc sprawa nie toczyła się o szpiegostwo. Nie zająknął się też Pan, że facet pozwał Polskę za ten incydent i póki sprawa nie jest wyjaśniona, to nie ma Pan prawa nazywać kogoś szpiegiem, tym bardziej, że oskarżenie również nie tego dotyczyło. No, ale to właśnie jest w pisowskim stylu – wyzwać bezpodstawnie, nakręcić aferę i nawet nie przeprosić. Tak jak Pan za brednie o rzekomo większych restrykcjach w sprawie aborcji w Niemczech w porównaniu do Polski, gdzie liczby oraz CAŁOŚCIOWE omówienie przepisów zdemolowały Pana bzdety. I te śmieszne próby dyskredytowania kogoś, bo KOGOŚ ZNA! A niech to! Straszne! Może Braun, tak jak Swiridow albo nawet Stalin je sztućcami? Może kładzie się wieczorem i wstaje rano? Albo pije kawę? Tyle podobieństw nie może być przypadkowych! 😉

           Takie lekkie podsumowanie – nie wiem czy trolling, ślepota, naiwność czy głupota Pana ogarnęły. Wiem natomiast jedno – może sobie Pan pluć na kogo chce i gloryfikować PiS. Faktem pozostaje, że kilka dni temu premier Morawiecki powiedział: „Będziemy na pewno zwiększać dług publiczny (…)”. Uzasadnienie pomijam, bo nie ma żadnego znaczenia w kontekście tego, że państwo jest z premedytacją zadłużane i wmawia się Polakom, że tak właśnie ma być. To jeśli tak ma być i tak Pan chwali PiS, to niech Pan nie bierze przykładu ze mnie – ruskiego agenta itp. który się nie zadłuża i stara oszczędzać, bo ma świadomość czym jest zadłużenie dla rodziny. Niech Pan robi to, co Pana ukochana władza – nabierze kredytów czy zadłuża się w inny sposób i wmawia swojej rodzinie, że tak ma być, bo to jest „mechanizm stymulowania budżetu domowego”. Powodzenia! 🙂

          12. (…)obecna rzekoma walka PO-PiS to tylko bajeczka dla naiwniaków jak Pan. Po prostu po latach PiS chce wyciągnąć z układu więcej i żeby to zrobić, to musi poobsadzać odpowiednio stołki.(…)
           Raczej nierzekoma… zwolennicy PIS już o dawna się karmią niestworzonymi informacjami na temat różnych afer, że ich seanse nienawiści się zrytualizowali, zaś dla zwolenników PO nienawiść to coś nowego… Oni na prawdę żądają Norymbergii do rządów DobrejZmiany i ogólnopojętej depisizacji Polski.

          13. BRAUNOWIEC NIE USTEPUJE i brnie dalej w ten proruski belkot…
           Trzeba byc nie lada szalencem by brac slowa brauna z tego filmiku za dobra monete:
           Jezeli slowa brauna na tym filmiku juz chocby tylko od minuty 1,47 do 2,28 maja byc usprawiedliwieniem do jego przygranicznych awantur, aby w okresie przedwyborczym domagac sie JAKO PRZYSZLY PREZYDENT, wpuszczenia na polskie terytorium bojowki polityczne putina, NOCNE WILKI, ktore braly czynny udzial w napasci na ukraine, co bylo ewidentna prowokacja moskwy, to ktos tu ma najwyrazniej jakis psychiczny problem ….
           Wtedy braun, DZIS NADAL TY!!!
           Na filmiku braun z pelnym zrozumieniem usprawiedliwia fakt, ze gangsterzy i prowokatorzy putina mieli prawo do skladania holdu bandycie sowieckiemu, do tego wyraznie podkreslajac kim ten bandyta byl i jakie mial wobec polakow „zaslugi“.
           Jeszcze nie widzialem, jak dlugo zyje, by kandydat na prezydenta W TAK WSCIEKLY SPOSOB BRONIL INTERESOW CUDZEGO PANSTWA!!
           Do czego by byl zdolny, gdyby prezydentem zostal?
           Ciekawe, ze zagrozenie dla bezpieczenstwa publicznego zrozumialy wtedy nawet wyraznie prorosyjskie wladze PO-PSL, szukajace na sile, wbrew logice, nowego otwarcia po zamachu smolenskim …i ZABRONILY WJAZDU NA POLSKIE TERYTORIUM NOCNYCH WILKOW ….

           Czy takie dzialania wbrew polskie racji stanu zostaly na braunie wymuszone?
           ….dlaczego nie powolales sie na filmik, kilka pozycji ponizej, GDZIE W PROGRAMIE TV-REPUBLIKA OBNAZA SIE TA PATOLOGIE JAKA UPRAWIAC ZACZAL BRAUN DO SPOLKI Z WEGRZYNEM, ktory bratal sie z nocnymi wilkami??
           Ten program to bylo dopiero spektakularne wystapienia brauna!!!
           Jezeli ktokolwiek te tu bzdury jeszcze czyta, niech sobie obejrzy tamten filmik, gdzie braun robi z siebie posmiewisko…
           Za ten program …i dalsze absurdalne wystapienia brauna podczas tej kampani…ten facet, ktoremu udalo sie zebrac 100 tysiecy podpisow, …uzyskal ile?…0,3% poparcia(?), a w wyborach parlamentarnych zebral, jak dobrze pamietam 13000 glosow…
           RACHUNEK SLONY ZA GLUPOTE I WROGI STOSUNEK DO POLSKIEGO PANSTWA!!
           Filmik znajduje sie tu:
           https://www.youtube.com/watch?v=f6PP4DGwdoU
           i obciaza brauna permanentnie,
           obnaza klamstwa i hipokryzje…i to, ze do spolki z wegrzynem scisle wspolpracowali na rzecz terrorystycznej organizacji…
           pytasz, co takiego zrobil ten braun jeszcze, by go krytykowac?
           -Przede wszystkim jest przyglupem!!!(przepraszam), choc umie wielu polglowkom w wieku od 16-do 25 lat robic wode z mozgu…
           dlaczego przyglupem?
           Jest wiele przyczyn, ale jedna z nich jest forsowana latami teza, ze w polsce nalezy przywrocic monarchie…
           Aby bylo smiesznie…..powolywal sie na monarchie brytyjska sugerujac, ze ona kosztuje obywatela brytyjskiego zaledwie (nie pamietam dokladnie) 64 pensy ….sugerujac, ze gdyby w polsce byla podobna monarchia, koszty rzadzenia w polsce drastycznie by sie obnizyly…..:))
           Dlaczego to takie KRETYNSKIE???…
           Gdyz ta monarchia to muppet show, lub dysneyland, jak kto woli…a nie osrodek wladzy!!!!
           Roznica miedzy jednym a drugim jest taka, ze dysneyland sam sie finansuje, a przynajmniej powinien, a ten brytyjski cyrk nie…a do tego? …nie ma zadnego praktycznego wplywu na wydarzenia polityczne w kraju; bo stanowi jedynie atrakcje turystyczna i reprezentacyjna…zwykla rodziny, jakich miliony w kraju z tym, ze legalnie pasozytujaca na swoim spoleczenstwie …
           Zwykle rak na D… sie wycina, a braun chce nam takiego raka wszczepic w nasze cztery litery…!!!
           I teraz ten cyrkowiec z jakiegos powodu forsuje w polsce taka monarchie, by polskie spoleczenstwo mialo utrzymywac JAKIS WYBRANYCH PRZEZ BRAUNA PASOZYTOW???…
           A moze on sam dokopal sie, bo to typowe dla niego, do jakis „dowodow“ sugerujacych, ze pochodzi z rodziny krolewskiej?
           Juz mamy jednego takiego pajaca, ktory twierdzi, ze jest jedynym legalnym prezydentem RP…:)))
           Kolejnych czubkow polska nie potrzebuje…
           Dlaczego podejrzewam go o to?
           Gdyz na poparcie swojej tezy, ze powstanie listopadowe wzniecily „ku…y i sutenerzy“ mialy dowodzic jakis …uwaga, nie spadnuijcie ze stolkow: -„jakies rachunki, czy spis alkoholi z tamtego okresu“ jakie udalo sie mu gdzies znalesc….…oryginalne slowa brauna, choc oczywisie cytowane zpamieci, a zaprezentowal swoja teze w klubie „firlej“ we wroclaswiu po raz pierwszy…

           Wiec nasz smieszny; a chcacy byc uwazany za szacownego pan braun uznal, ze wg. „jego hipotezy badawczej“ jest to podstawa do wysuwania tak delbilnych wnioskow ….obrazajacych do tegu uczucia TYCH, KTORYCH CHCIAL BYC PREZYDENTEM!!
           …a poza tym, jak sam stwierdzil…nie jest nawet historykiem, a wg. wlasnych slow: „GAWEDZIARZEM“ ….::))
           Przypominam rowniez, ze braun zaczal rowniez atakowac WSZYSTKIE IKONY POLSKICH ZRYWOW REWOLUCYJNYCH czy wyzwolenczych, ktorzy smieli wystapic przeciwko jego ukochanej rosji…
           Jezeli ten czlowiek wypowiada sie rowniez na tematy gospodarcze twierdzac, trzymajac w rekach carskie 10 rubli, ze za caratu polacy mieli najlepsze warunki do wlasnego rozwoju, jakby zapomnial ze to ta rosja carska zlikwidowala polskie panstwo,przesladujac, rusyfikujac mordujac bestialsko polskich obywateli na masowa skale … ….
           Mowiac o tym chelpil sie strasznie, ze wtedy rubel byl wymieniany na zloto ….
           No rzeczywiscie cos niezwyklego na owczesne czasy…. Ha ha ha ha….przyczyna tez oczywista, wg. tego pana, by polsdka na rzecz tych barbarzyncow zrzekla sie swej niepodleglosci….
           Przypominam w takim razie, ze dzis polska rozwija sie samodzielnie i dla rosyjskich obywateli to ta wlasnie polska jest wzorem do nasladowania…
           Kim w takim razie jest ten pan?
           Pozostawiam do oceny innym …
           Zabawne jest to, z jakim zacietrzewieniem bronisz pan ruskiego szpiega, ktorego wydalili nie tylko polacy, a czesi ….
           Ani slowa rowniez i o tym, skad tak zazyle stosunki brauna z tym panem ? ….
           Dziwisz sie, ze mialem konczyc, a nie koncze…
           Ale to ty ciagle dostarczasz materialu dp polemiki, a ja wybieram te sprawy, o ktorych wolalbys nie pisac….

           Pytasz sie: -a kogo mialby braun atakowac jak nie rzad?
           Jakas logika by w tym byla gdyby nie fakt, ze robi to w sposob permanentny i TOTALNY do spolki z totalna opozycja….
           Problem tez i w tym, ze W OKRESIE, GDY PIS NIE RZADZILO prowadzil dokladnie taka sama agresywna polityke wobec PIS, jak obecnie…
           W sieci sa filmy z wystapien brauna, w ktorych w jego obecnosci jego „asystenci“ ucza srodowiska PIS-owskie, jak odbierac glosy PIS-owi …
           Ciekawe skad ta patologiczn a u brauna nienawisc do PIS?…
           Dzis w pewnych medialnych srodowiskach ktos sie zastanawial, czy zaprosic do siebie brauna na „pogawedke“ jak to bylo we wczesnijszych latach ….
           Wszyscy W KATEGORYCZNY SPOSOB WYPOWIEDZIELI SIE PRZECIWKO TAKIM POMYSLOM co skutkowalo, ze brauna nie zaproszono….
           W srodowiskach prawicy polskiej ten facet JEST ZDECYDOWANIE SPALONY!!!

           A aby dopelnic czary goryczy

           Negowanie sojuszu z USA, jakby polacy mieli JAKAKOLWIIEK DO TEGO ALTERNATYWE???
           Czy braun, odradzajac nam tego sojuszu, chce NAS NA RZECZ ROSJI ROZBROIC?
           Pytanie retoryczne….

           mysle, ze nie dasz mi wiecej powodow, bym sie musial odzywac ..::)))

          14. Przepraszam, że spytam, bom ciekawy: ile PiS, z naszych pieniędzy, płaci Panu za trolling? Wykonuje go Pan z Nowogrodzkiej czy „pracuje zdalnie” z domu?

          15. @JSC – wydaje mi się, że to parcie na „rozliczanie” w przypadku elektoratu PO skończy się tak samo, jak skończyło się w przypadku elektoratu PiS. Wystarczy, że ukochana partia dorwie się do władzy i nastąpi po prostu odwrócenie ról – jak zwykle zresztą.

           @Taka prawda

           „Jezeli slowa brauna na tym filmiku juz chocby tylko od minuty 1,47 do 2,28 maja byc usprawiedliwieniem do jego przygranicznych awantur, aby w okresie przedwyborczym domagac sie JAKO PRZYSZLY PREZYDENT, wpuszczenia na polskie terytorium bojowki polityczne putina, NOCNE WILKI, ktore braly czynny udzial w napasci na ukraine, co bylo ewidentna prowokacja moskwy, to ktos tu ma najwyrazniej jakis psychiczny problem ….” – jak już pisałem – stosunek do pewnych ugrupowań czy idei powinien być klarowny i tak też Braun to przedstawił. Nadal jednak jest faktem, że jeśli istnieją pomniki czy cmentarze to bez względu na osobisty stosunek, niemoralnym jest zabronienie ludziom złożenia kwiatów czy zapalenia znicza. A tak ogólnie to ta histeria jest śmieszna – kilku kolesi na motorach miałoby być wielkim zagrożeniem dla państwa? Dobre.

           „Jeszcze nie widzialem, jak dlugo zyje, by kandydat na prezydenta W TAK WSCIEKLY SPOSOB BRONIL INTERESOW CUDZEGO PANSTWA!!” – Tu nie było żadnej obrony interesów cudzego państwa – jakie niby korzyści ma Rosja z tego, że kolesie na motorach złożą kwiaty? Niech Pan przestanie się ośmieszać. A jak Pan chce zobaczyć obronę cudzych interesów to proszę obejrzeć filmik jak Duda się kaja nazywając Polskę Polin 😉

           „szukajace na sile, wbrew logice, nowego otwarcia po zamachu smolenskim” – ooo mamy wyznawcę teorii zamachu. A jakieś dowody na ten zamach? Bo póki co to Macierewicz doi Polskę od lat przekładając kolejne terminy ukazania finalnej wersji raportu potwierdzającej zamach nie mając nawet podstawowego dowodu do badania tego zdarzenia i nic z tego nie wynika. Żeby nie było – od lat mam zawieszony sąd a propos tamtych wydarzeń i można to znaleźć choćby na łamach konserwatyzm.pl. Po prostu badanie katastrofy bez wraku to brak elementarnej wierności metodologii.

           „dlaczego nie powolales sie na filmik, kilka pozycji ponizej” – bo rozmawiałem na inny temat. Co do filmiku – obejrzałem. Jak zwykle nie rozumie Pan tego, co ogląda i powtarza PiSowską papkę. Czepia się Pan cały czas tego, co już zostało wyjaśnione i w kwestii Brauna i Węgrzyna. Wystarczy posłuchać od 5:26, nie być idiotą i nie zarzucać ciągle agenturalności.

           „ten facet, ktoremu udalo sie zebrac 100 tysiecy podpisow, …uzyskal ile?…0,3% poparcia(?), a w wyborach parlamentarnych zebral, jak dobrze pamietam 13000 glosow…” – demokracja ma być wyznacznikiem racji? To ciekawe, bo jeszcze niedawno PO wygrywała wybory a stosunkowo niedługo (przy nasileniu kryzysu), PiS demokratycznie straci władzę. To musi być dla Pana szok poznawczy.

           „Jest wiele przyczyn, ale jedna z nich jest forsowana latami teza, ze w polsce nalezy przywrocic monarchie…
           Aby bylo smiesznie…..powolywal sie na monarchie brytyjska sugerujac, ze ona kosztuje obywatela brytyjskiego zaledwie (nie pamietam dokladnie) 64 pensy ….sugerujac, ze gdyby w polsce byla podobna monarchia, koszty rzadzenia w polsce drastycznie by sie obnizyly…..:))” – póki co na kretyna wyszedł właśnie Pan. Kilka komentarzy wcześniej twierdził Pan, że Braun powołuje się na monarchię brytyjską. W tym komentarzu również Pan tak twierdzi. A z przywołanej wypowiedzi nie wynika poparcie dla monarchii brytyjskiej tylko dla monarchii jako systemu władzy oraz stwierdzenie FAKTU, że utrzymanie monarchii jest tańsze niż całego tabunu urzędasów w demokracji. Dodatkowo w ogóle nie podaje Pan merytorycznych argumentów.

           „Gdyz ta monarchia to muppet show, lub dysneyland, jak kto woli…a nie osrodek wladzy!!!!” – no faktycznie, miażdżąca merytorycznie krytyka. Jakiś zupełnie przypadkowy ignorant rzucił frazesem i wszyscy mają uklęknąć pod rzekomym naporem argumentów. Do tego zestawiając to z demokracją, w której za przeproszeniem byle lump ma taki sam głos jak fachowiec od polityki a władzę zdobywa ten, kto więcej naobiecuje. Paradne.

           „Roznica miedzy jednym a drugim jest taka, ze dysneyland sam sie finansuje, a przynajmniej powinien, a ten brytyjski cyrk nie” – a partie polityczne w demokracji to się finansują niby same? Hah! Ależ „samozaoranie”. Do tego celem władzy jest rządzenie – kwestia utrzymania władzy to kwestia drugiego rzędu. Rozpatruje się to, który system jest lepszy dla państwa. I z całą pewnością możemy powiedzieć, że demokracja, szczególnie w modelu liberalnym, po prostu się nie sprawdza i jest świetnym środowiskiem do okradania obywateli.

           „I teraz ten cyrkowiec z jakiegos powodu forsuje w polsce taka monarchie, by polskie spoleczenstwo mialo utrzymywac JAKIS WYBRANYCH PRZEZ BRAUNA PASOZYTOW???…” – a na konserwatyzm.pl przychodzi cyrkowiec TAKA PRAWDA (de facto guzik prawda), który z jakiegoś powodu forsuje nie tylko demokrację, ale i to, by polskie społeczeństwo miało utrzymywać jakichś wybranych przez TAKA PRAWDA pasożytów. Znów strzał w kolano.

           „Gdyz na poparcie swojej tezy, ze powstanie listopadowe wzniecily „ku…y i sutenerzy“ mialy dowodzic jakis …uwaga, nie spadnuijcie ze stolkow: -„jakies rachunki, czy spis alkoholi z tamtego okresu“ jakie udalo sie mu gdzies znalesc….…oryginalne slowa brauna, choc oczywisie cytowane zpamieci, a zaprezentowal swoja teze w klubie „firlej“ we wroclaswiu po raz pierwszy…” – byłoby fajnie, gdyby odniósł się Pan do meritum krytyki powstań z ust Brauna i wielu naukowców czy publicystów. A meritum jest takie, że omawiane powstania były klęską i spowodowały jeszcze większe ciemiężenie Polaków. Dodatkowo wystarczy prześledzić kto stał za podburzaniem do tych durnych zrywów. Historia szczęśliwie pokazała, że niepodległość odzyskuje się pracą u podstaw a nie romantycznymi zrywami, także może Pan sobie dalej bredzić bez szkody dla faktów.

           „obrazajacych do tegu uczucia TYCH, KTORYCH CHCIAL BYC PREZYDENTEM!!” – bycie prezydentem nie ma na celu zważanie na uczucia tylko na rację stanu. A racją stanu jest, aby oduczyć Polaków romantycznej postawy, która po wielokroć prowadziła do hekatomby i wyniszczenia najlepszych synów Polski.

           „braun zaczal rowniez atakowac WSZYSTKIE IKONY POLSKICH ZRYWOW REWOLUCYJNYCH czy wyzwolenczych, ktorzy smieli wystapic przeciwko jego ukochanej rosji…” – Rosji, którą sam Braun krytykuje? Schizofrenia.

           „Jezeli ten czlowiek wypowiada sie rowniez na tematy gospodarcze twierdzac, trzymajac w rekach carskie 10 rubli, ze za caratu polacy mieli najlepsze warunki do wlasnego rozwoju, jakby zapomnial ze to ta rosja carska zlikwidowala polskie panstwo,przesladujac, rusyfikujac mordujac bestialsko polskich obywateli na masowa skale” – co ma piernik do wiatraka? Facet mówi o sile nabywczej pieniądza a Pan wyjeżdża z opisem Rosji. No… xD Ja już się poważnie zastanawiam czy Pan odróżnia pralkę od lodówki. Tak na marginesie – Polska sama, właśnie m.in. swoim głupim przywiązaniem do demokracji szlacheckiej doprowadziła do sytuacji, w której państwa ościenne mogły nam odebrać wolność. Taki kamyczek do ogródka – w czasach faktycznej monarchii Polska była jednym z silniejszych państw w Europie. ALE TO PRZECIEŻ NIEMOŻLIWE! 😉

           „Mowiac o tym chelpil sie strasznie, ze wtedy rubel byl wymieniany na zloto ….
           No rzeczywiscie cos niezwyklego na owczesne czasy….” – mówił podówczas o parytecie. To, że Pan nie zauważa, że parytet jest istotny dla stabilnej i przejrzystej gospodarki, to mnie nie dziwi. To właśnie zniesienie parytetów i stworzenie wirtualnego pieniądza pozwala m.in. PiS na drukowanie bez opamiętania i zadłużanie Polaków. Co Panu odpowiada, bo PiS rzuci ochłap, który skutecznie knebluje Panu usta i rozum.

           „Przypominam w takim razie, ze dzis polska rozwija sie samodzielnie i dla rosyjskich obywateli to ta wlasnie polska jest wzorem do nasladowania…” – Polska rozwija się SAMODZIELNIE? Dobre. Przykłady poproszę. Tak samo jak przykłady Rosjan, dla których Polska jest wzorem do naśladowania w kwestii rozwoju, bo o tym Pan mówił.

           „Kim w takim razie jest ten pan?” – z całą pewnością kimś, kto choć mówi w klarowny sposób, jest zbyt skomplikowany na Pana umysł. Do Pana trafia coś w stylu: „dam wam 500 zł a wszyscy krytycy to ruscy agenci!”. Pozostawiam do oceny innym Pana lotność umysłu.

           „Zabawne jest to, z jakim zacietrzewieniem bronisz pan ruskiego szpiega, ktorego wydalili nie tylko polacy, a czesi” – jak już wspomniałem, nie udowodniono mu szpiegostwa, więc znów Pan łże. Do tego nie bronię go – zwyczajnie bronię fundamentów cywilizacji łacińskiej, która wypracowała domniemanie niewinności. Tak w ogóle, to jest Pan ruskim agentem, bo napisał Pan „polacy” zamiast „Polacy”, o co czepiał się Pan innych rozmówców na tej stronie! 😀

           „Ani slowa rowniez i o tym, skad tak zazyle stosunki brauna z tym panem ?” – bo nie ma żadnych „zażyłych” stosunków, więc nie mówi się o tym, czego nie ma? Jak ma Pan dowód, że panowie się przyjaźnią, to proszę je podać. Co nota bene i tak nadal jest śmiesznym zarzutem.

           „Dziwisz sie, ze mialem konczyc, a nie koncze…” – jak już pisałem wcześniej, nie dziwi mnie, że głupi burak postępuje zgodnie ze swoją naturą.

           „a ja wybieram te sprawy, o ktorych wolalbys nie pisac….” – Pan nie wybiera żadnych spraw. Pan ignoruje fakty i zalewa bełkotem od rzeczy. Nie przeprosił Pan za brednie o aborcji, nie ustosunkował się do faktów, że PiS i PO szli pod rączkę jeszcze kilka lat temu a te wszelkie zawirowania i ataki jednych na drugich są cykliczne i uzależnione od tego, kto akurat jest u koryta.

           „a kogo mialby braun atakowac jak nie rzad?
           Jakas logika by w tym byla gdyby nie fakt, ze robi to w sposob permanentny i TOTALNY do spolki z totalna opozycja….” – no to znów muszę ośmieszyć ten sposób rozumowania. A może Braun, tak jak członkowie opozycji czy nawet Stalin je sztućcami? STRASZNE. Jak już pisałem – atakuje się rządzących i patrzy im na ręce. Tak działa demokracja. Tyle tylko, że Pan jest taki sam jak lewactwo – chce Pan żeby owszem, demokracja była, ale żeby zawsze wygrywała konkretna partia a reszta żeby akceptowała jej działania. Ot taka to właśnie „demokracja”. I to nota bene jest kolejny kamyczek do ogródka tego głupiego systemu, bo on sam ze swej natury stwarza możliwość takiego mechanizmu.

           „Problem tez i w tym, ze W OKRESIE, GDY PIS NIE RZADZILO prowadzil dokladnie taka sama agresywna polityke wobec PIS, jak obecnie…” – robił to również względem innych partii i z takim samym zacięciem. Wystarczy wpisać w google i poszukać – to nie boli. A PiS był atakowany przez Brauna jak i środowiska będące prawdziwą prawicą m.in. za to, że PiS wyciera sobie gębę pojęciem prawicy oraz powołuje się bezpodstawnie na nauczanie Kościoła (vide krytyka socjalizmu w encyklikach).

           „Dzis w pewnych medialnych srodowiskach ktos sie zastanawial, czy zaprosic do siebie brauna na „pogawedke“ jak to bylo we wczesnijszych latach ….
           Wszyscy W KATEGORYCZNY SPOSOB WYPOWIEDZIELI SIE PRZECIWKO TAKIM POMYSLOM co skutkowalo, ze brauna nie zaproszono….
           W srodowiskach prawicy polskiej ten facet JEST ZDECYDOWANIE SPALONY!!!” – o tym właśnie piszę – wycieranie sobie gęby pojęciem prawicy. W środowiskach polskiej prawicy Braun nie jest spalony. Spalony jest PiS, który jest partią zwyczajnie lewicową – poparcie dla socjalizmu, wypowiedź Dudy o zastanowieniu się nad podpisaniem ewentualnej ustawy o związkach partnerskich, zamrażanie projektu ustawy antyaborcyjnej, niewypowiedzenie konwencji stambulskiej etc. Mogę tak wymieniać długo, ale po co, skoro do takiego jak Pan i tak nic nie trafia? I w ogóle powoływanie się na „pewne medialne środowiska” i „ktoś się zastanawiał” – cudowne frazesy. Pan jest z tej samej grupy co antyszczepionkowcy czy anty-5G – kolega koleżanki, który kiedyś znał kogoś z ministerstwa to powiedział.

           „Negowanie sojuszu z USA, jakby polacy mieli JAKAKOLWIIEK DO TEGO ALTERNATYWE???” – oczywiście, że mają i pokazałem to kilka komentarzy wcześniej na podstawie analogii z sąsiedztwem. Rzecz jasna nie odniósł się Pan do tego, bo do faktów się Pan nie odnosi.

           „Czy braun, odradzajac nam tego sojuszu, chce NAS NA RZECZ ROSJI ROZBROIC?
           Pytanie retoryczne….” – zgadza się. Pytanie było retoryczne. Odpowiedź brzmi rzecz jasna: „Nie, nie chce rozbroić nas na rzecz Rosji i trzeba być idiotą, żeby na podstawie wypowiedzi Brauna dojść do takich wniosków”.

           „mysle, ze nie dasz mi wiecej powodow, bym sie musial odzywac ..::)))” – teraz to niby ja ZMUSZAM do opisywania? Ale numer. Jest Pan już na tyle duży, że wystarczy po prostu podjąć samodzielną decyzję o zaprzestaniu dyskusji. Chyba, że ktoś z PiS nie pozwolił, to niech Pan ośmiesza się dalej – ja się całkiem nieźle bawię wiedząc, że gdy przy kryzysie w Polsce PiS utraci władzę przez swoje idiotyczne ruchy, Pan będzie toczył pianę z ust i zastanawiał się – JAKIM CUDEM? 😉

           Ogólnie to jeśli jest Pan trollem, to wypadałoby próbować zachować cień obiektywizmu. Na przykład jeśli chodzi o krytykę jakiegoś ugrupowania czy polityka, to można sensownie do większości się „doczepić”. Np. krytyka PiSu ze strony opozycji przybiera karykaturalny kształt, dlatego należy ignorować tych głupków i myśleć samodzielnie. Podobnie ma się rzecz z krytyką opozycji ze strony PiS – tutaj też jest masa głupot zamiast uderzenia w meritum do tego okraszona ogromem papki propagandowej serwowanej przez TVPiS. I tak też ma się rzecz z krytyką Brauna – czepianie się przez Pana to takie pisowskie bzdurki bez ładu i składu, które da się bez problemu obalić posiadając zdolność, którą winien dysponować absolwent szkoły podstawowej, czyli rozumienia tekstu. A można przecież sensownie skrytykować Brauna np. na podstawie tego, że opowiada straszne bzdety odnośnie do sieci 5G i nie broni go nawet ubieranie swoich wątpliwości w otoczkę wnikliwej ciekawości. Tyle tylko, że w tym sęk – żeby merytorycznie skrytykować, trzeba posiadać jakąś wiedzę. Pan jej nie ma, dlatego musi się Pan opierać na manipulacjach, kłamstwach albo frazesach. Ot taki typowy, przyjemny dla władzy pożyteczny głupek, którego można ustawić tak, jak się chce.

           @Redakcja – też jestem ciekaw czy ta głupota to odpłatna z mojej kieszeni czy gratis.

          16. (…)@JSC – wydaje mi się, że to parcie na “rozliczanie” w przypadku elektoratu PO skończy się tak samo, jak skończyło się w przypadku elektoratu PiS. Wystarczy, że ukochana partia dorwie się do władzy i nastąpi po prostu odwrócenie ról – jak zwykle zresztą.(…)
           O nie! Przed 2015 PISowska wierchuszka an bloc nie wyzywała tych co myślą inaczej od gorszego sortu, kanalii, złodziei i komunistów. A to dotyka do żywego… tym bardziej, że to zostało nakręcone tuż po narracji białoczerwonej drużyny i Prezydenta wszystkich Polaków.

           (…)Jezeli ten czlowiek wypowiada sie rowniez na tematy gospodarcze twierdzac, trzymajac w rekach carskie 10 rubli, ze za caratu polacy mieli najlepsze warunki do wlasnego rozwoju, jakby zapomnial ze to ta rosja carska zlikwidowala polskie panstwo,przesladujac, rusyfikujac mordujac bestialsko polskich obywateli na masowa skale(…)
           To dlaczego budowniczowie Syberii w Polsce jedyne co potrafili urządzić kamieni kupa?

          17. DO SULKA…

           PONIEWAZ PRODUKUJESZ PAN ZAMIAST MNIEJ, TO CORAZ WIECEJ BELKOTU, zmuszony jestem odpowiadac na tylko TEGO BELKOTU FRAGMENTY!! …
           Mam nadzieje uda mi sie wylowic te bardziej istotne….

           Cytat:
           -„ Nadal jednak jest faktem, że jeśli istnieją pomniki czy cmentarze to bez względu na osobisty stosunek, niemoralnym jest zabronienie ludziom złożenia kwiatów czy zapalenia znicza. A tak ogólnie to ta histeria jest śmieszna – kilku kolesi na motorach miałoby być wielkim zagrożeniem dla państwa? Dobre”
           Udawanie glupiego to widze, panska specjalnosc….
           Wiec przypominam, ze kultywowanie zbrodniczego rezimu jest w polsce zabronione,…i teoretycznie powinno byc karane…
           Obnoszenie sie z symbolika totalitaryzmow rowniez ….
           Skladanie kwiatow na pomnikach zbrodniarzy na narodzie polskim powinno byc zabronine i MORALNIE POTEPIONE!!!…
           A ty robisz z tego cnote!!!
           To juz nie arogancja, a chamstwo….
           Tych kilku kolesi odwalilo na krymie kawal dobrej roboty…
           Sa to potencjalni wywrotowcy, ludzie majacy szerzyc negarywna propagande na terytorium RP.
           I TU NIE O TO CHODZI, czy pieciu kolesi faktycznie mogloby byc groznym, czy nie…chodzi o to, ze GDYBY SIE RAZ IM POZWOLILO NA PANOSZENIE SIE PO polsce w kilka osob, WKROTCE MIELIBYSMY ICH TYSIACE, a to juz o krok od UKRAINSKICH STANDARDOW z 2014 ROKU!!!
           Ponial tawariszcz, czy udajesz, ze nie wiesz o co chodzi??

           Cytat:
           -„ “Jeszcze nie widzialem, jak dlugo zyje, by kandydat na prezydenta W TAK WSCIEKLY SPOSOB BRONIL INTERESOW CUDZEGO PANSTWA!!” – Tu nie było żadnej obrony interesów cudzego państwa – jakie niby korzyści ma Rosja z tego, że kolesie na motorach złożą kwiaty?

           Prosze konczyc zdania i mysli…przedluzeniem panskiej mysli mialo byc: – jakie niby korzyści ma Rosja z tego, że kolesie na motorach złożą kwiaty NA GROBIE SOWIECKIEGO ZBRODNIARZA???…
           A to juz zmienia postac rzeczy i???
           Nie wymaga nawet odpowiedzi…
           Cytat:
           -„ proszę obejrzeć filmik jak Duda się kaja nazywając Polskę Polin”
           Skwituje to krotko: -gebelsowska narracja….
           …nie pamietam juz w szczegolach, bo sprawa odlegla, ale chodzilo o banalna sprawe, ze duda powolal sie na stara, zydowska chyba nazwe kraju, …tak samo, jak niemcy mowia o polsce polen, anglicy poland zydzi byc moze polin, a polacy polska…. a sami polacy o niektorych obcych prowincjach budziszyn, zamiast BAUTZEN, , akwizgran zamiast achen, bawaria zamiast bayern, czy w koncu NIEMCY ZAMIAST DEUTSCHLAND
           TRZEBA MIEC BARDZO zla wole I WIELKI DEFICYT ARGUEMNTOW, aby dopuszczac sie tak prymitywnego i belkotliwego argumentu!!!

           Cytat:
           -„ mamy wyznawcę teorii zamachu. A jakieś dowody na ten zamach?”

           1.
           Ide o zaklad, ze nigdy nie czytal pan RAPORTU TECHNICZNEGO z 10,04,2018 roku….
           2.
           Ide rowniez o zaklad, ze nigdy pan nie czytal nawet raportu millera, ktory jest zaledwie BELKOTLIWA NARRACJA w znacznej wiekszosci przepisana z raportu anodiny!
           3.
           Po przejeciu wladzy przez PIS ujawniono kompromitujaca wypowiedz millera do czlonkow jego zespolu, ze , tu cytat z glowy-„nie mozemy pozwolic sobie na to, by nasz raport roznil sie od rosyjskiego, INACZEJ CZEKAJA NAS POWAZNE KLOPOTY” …co tlumaczac z polskiego na polski, rosjanie zabronili polakom badania czegokolwiek, a jako JEDYNE zrodlo do napisania raportu po polsku mial posluzyc raport rosyjski, pelen klamstw i manipulacji …
           Oni nie potrafili zmierzyc nawet brzozy, w miare uplywu czasu podajac jej dlugosc od 5, 5 metra do 9 w koncowej fazie…. dlaczego?…gdyz na jaw (dzieki wlasnie macierewiczowi, pojwialy sie kolejne dowody na to, ze samolot NIGDY NIE BYL NA WYSOKOSCI 5 metrow przy brzozie…
           A poniewaz nachylenie, wg. Raportu millera samolotu w momencie scinania rzekomej brzozy bylo ca. 12°, samolot by w tym miejscu sciac brzoze, musialby wyfrunac spod ziemi!!!…to tylko jeden z setek drobnych przykladow…
           4.
           Udowodnione jest ponad wszelka watpliwosc, ze w 99% przypadkow ukrywania dowodow jakies zbrodni wskazywalo, ze tym, ktory to robil byl umoczony w zbrodnie….
           5.
           Pytajac sie o dowody w takim razie NAJWYRAZNIEJ TRIUMFUJESZ bo doskonale wiesz, ze DO DZIS ROSJA NIE ODDALA POLSCE ZADNYCH DOWODOW TEGO WYDARZENIA, ani wraku, ani czarnych skrzynek….
           Jak dlugo strona rosyjska, na ktorej terytorium doszlo do zdarzenia, nie odda w pelni cales wlasnosci RP, jest glownym podejrzanym ze dokonalo tej zbrodni….
           Rosja moglaby, gdyby czula sie niewinna, jednym pociagnieciem uciac spekulacje w tej sprawie, zwracajac polakom ich wlasnosc, ale tego nie czyni…..
           Oficjalny powod?
           Rosja sugeruje, ze gotowa by bylo raozwazyc oddanie tych rzeczy, jesli strona polska PRZEDSTAWI KONCOWY RAPORT TEGO WYDARZENIA z sugestia, ze ma on odpowiadac narracji rosyjskiej ….
           Nie dosc, ze jest to oczywista sciema, i nigdy, jak dlugo putin rzadzi, strona polska nie zobaczy swojej wlasnosci, to takie przedstawianie sprawy jest EWIDENTNA FORMA WYMUSZENIA NA POLAKACH WERSJI WYDARZEN PASUJACEJ ROSJI by nawet, jakby pozniej ukazal sie jakis skorygowany, polski raport, rosjanie mogli brylowac na miedzynarodowym forum, ze polacy „sa niezrownowazeni psychicznie, gdyz juz raz przyznali w swoim raporcie, ze byl to zwykly wypadek, a teraj, jako OCZYWISCIE rusofoby, prezentuja swoje urojenia”
           Ktos chcialby zaprzeczyc, ze by tak wlasnie bylo
           Co wy na to MILOSNICY ROSJI? …
           ……:))
           Podsumowujac temat smolenski:
           -„ Po prostu badanie katastrofy bez wraku to brak elementarnej wierności metodologii”
           Powaznie?…ja mysle, ze jestes dosyc na bakier z technika?
           …ale zakladajac i taka wersje….dlaczego nie ma wraku do dzis w polsce?
           Nie wysilaj sie czasem na odpowiedz, gdyz udzielilem jej powyzej …:)))))))))))))
           Cytat:
           -„ Czepia się Pan cały czas tego, co już zostało wyjaśnione i w kwestii Brauna i Węgrzyna”
           Nie…tzo pan udaje, ze na filmie nie widac tego, CO NARRACJI BRAUNA I WEBGRZYNA ZAPRZECZA …..na tym polega wlasnie twoj belkot, ktory z realizmem nie ma cic wspolnego …
           Pewne wydarzenia mialy po prostu miejsce i zadna narracja oszustow nic w tym nie zmieni…
           Cytat:
           -„ “ten facet, ktoremu udalo sie zebrac 100 tysiecy podpisow, …uzyskal ile?…0,3% poparcia(?), a w wyborach parlamentarnych zebral, jak dobrze pamietam 13000 glosow…” – demokracja ma być wyznacznikiem racji?”
           Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha….inaczej nie musze tego komentowac?
           Czy panska inteligencja pozwala na to, co chcialem powiedziec? ..::))
           Podpowiem: to nie o racje chodzi, A O SPOLECZNE POPARCIE…a spoleczenstwo WYRAZNIE POKAZALO BRAUNOWI CZERWONA KARTKE!!! …
           Tylko braun, albo jego zwolennik jest w stanie skonstruowac takie belkotliwe zdanie…
           0,3% nie jest wykladnikiem nastrojow spolecznych, poparcia?….
           Kiedy braun startowal na prezydenta gdanska, CHELPIL SIE 12-ma procentami….
           Problem w tym jednak, ze mogl uzyskac taki wynik, gdyz do tego urzedu nie startowal nikt z prawicy uwazajac ze start w tej sytuacji, gdy zamordowano adamowicza bylby po prostu niehonorowy…
           Jak widac, HONORU BRAUNOWI ZABRAKLO!
           Ale to typowa pozywka u brauna….
           Wystepujac swego czasu w berlinie, zgarnal do kieszeni zawartosc z kapelusza, ze 30 euro….oraz pozwolil sobie na to, by kobieta placila mu za obiad….
           Gdyby startowal PIS, to nawet zakladajac wygrana PO, PIS by uzyskal swoje 40 %, a braun, gdyby tez startowal-1% …
           Takie sa realia….ale wtedy ty bys napisal oczywiscie, zadajac polinteligentne pytanie: -„– demokracja ma być wyznacznikiem racji?”
           Otoz racja jest subiektywna…..
           Problem w tym, ze wy chcecie ta swoja racje narzucic spoleczenstwu silowo, a obecna wladza w sposob? …wlasnie…demokratyczny…poddajac sie ocenie spolecznej …

           Cytat:
           -„ PiS demokratycznie straci władzę. To musi być dla Pana szok poznawczy.”
           Czy takie glupawki to aby na pewno wlasciwy poziom dyskusji?
           Otoz nie mam ani centa z tego, ze rzadzi PIS….problem w tym, ze posiadam bardzo duzy potencjal logicznego myslenia i bedac NIEZAANGAZOWANYM ANI POLITYCZNIE, ANI FINANSOWO jestem sobie w stanie SKUTECZNIEJ WYROBIC OBIEKTYWNA OCENE WYDARZEN W POLSCE JAK PAN;czy redaktorzy tego forum, ktorzy sa i politycznie i finansowo i emocjonalnie BARDZO UZALEZNIENI OD WYDARZEN W POLSCE!!! …
           WY TUTAJ PROWADZICIE POLITYKE, OGLUPIACIE LUDZI, ktos was tez musi finansowac, albo kojarzycie sobie, ze to zrobi, gdy wasza opcja zdobedzie wladze….a ja sie zaledwie do tych tu absurdow ustosunkowuje…
           Tym sie wlasnie roznimy miedzy soba!!!

           Cytat:
           „Aby bylo smiesznie…..powolywal sie na monarchie brytyjska sugerujac, ze ona kosztuje obywatela brytyjskiego zaledwie (nie pamietam dokladnie) 64 pensy ….sugerujac, ze gdyby w polsce byla podobna monarchia, koszty rzadzenia w polsce drastycznie by sie obnizyly…..:))” – póki co na kretyna wyszedł właśnie Pan. Kilka komentarzy wcześniej twierdził Pan, że Braun powołuje się na monarchię brytyjską. W tym komentarzu również Pan tak twierdzi. A z przywołanej wypowiedzi nie wynika poparcie dla monarchii brytyjskiej tylko dla monarchii jako systemu władzy oraz stwierdzenie FAKTU, że utrzymanie monarchii jest tańsze”

           Jak widac, w miare jak rosnie u pana cisnienie, ROSNIE TEZ POZIOM NARRACJI….
           …ale co tam, jestem na czubkow odporny….
           Otoz….braun wielokrotnie powolywal sie na system monarchistyczny, A NA DOWOD WLASNIE, ZE JEST ON LEPSZY i TANSZY OD DEMOKRACJI POWOLYWAL SIE NA MONARCHIE BRYTYJSKA jakoby ona kosztowala podatnika 64 pensy!!!!
           Ze jest to zaledwie wesole miasteczko, NIGDZIE NIE POWIEDZIAL …
           Pan, jako zwolennik brauna powinien te szczegoly znac;I JE ZNA, ale panskim zadaniem tutaj, bedac swiadomym, ze to ludzie czytaja; JEST ROBIENIE CZYTELNIKOM WODY Z MOZGU!!! ….
           Na tym wlasnie polegala narracja brauna, gdy powolywal sie na monarchie brytyjska ….gdyz sugerowal, ze podobny system monarchistyczny widzi on i w polsce…
           Te slynne 64 pensy, mialy byc na taniosc monarchii koronnym dowodem …
           Ja sobie tego nie wymyslilem, USLYSZALOEM OD BRAUNA!!!!
           Dlatego, poki co, za „kretyna” robisz tu TY!!!

           …pomijajac tez ten panski wyglup, przejdzmy do NASTEPNEGO!!!…
           Gdzie ty czlowieku widzisz zalety monarchii, skoro i ona, aby obsluzyc potrzeby sprawowania wladzy, MUSI PRZEROBIC JAK NA TASMIE miliony wszelkich papierow, podan, wnioskow, obsydzic wszelkie placowki dyplomatyczne, urzuedy, szkoly…etc. ??? musi zarzadzac roznymi strukturami?

           …i teraz, czy czlowiek zatrudniony przez krola bedzie dziesiec razy wydajniejszy od zatrudnionego urzednika przez jakiegos ministra powolanego w demokratycznych wyborach???
           Czy nie czujesz czlowieku, ze taniosc monarchii z niczego nie wynika, gdyz aby obsluzyc caly aparat wladzy musi zatrudniac urzednikow, a ci sa wydajni podobniee iezaleznie od systemu, ktoremu sluza I TEZ PODOBNIE KOSZTZUJA??????
           Tylko w komunie mielismy przypadki wydajnosci ludzkiej 400%….w zadnej monarchii tego typu absurdy nie sa nikomu znane …a gdybys usilnie udowadnial cos innego, to by oznaczalo, ze???
           TWOJA MONARCHIA TO SYSTEM NIEWOLNICZY, gdzie ludzie, aby byc tansi od demokracji, musieliby zapieprzac za miske ryzu”””
           A jezeli tak, to przepisz sobie dowolny epitet, jakie skierowales w moim kierunku….zaoszczedze sobie …::)))

           Cytat:
           -„ “Roznica miedzy jednym a drugim jest taka, ze dysneyland sam sie finansuje, a przynajmniej powinien, a ten brytyjski cyrk nie” – a partie polityczne w demokracji to się finansują niby same? Hah! Ależ “samozaoranie”.”

           Acha…. samozaoranie powiadasz?…chyba z twojej strony, bo ….
           NAGLE zrozumiales, ze jednak monarchia nie jest za darmo i ze nie kosztzuje 64 pensy?
           64 pensy kosztuje zaledwie podatnika UTRZYMYWANIE PASOZYTOW…
           Ha ha ha ha ha….
           Wobec tego, na glupie pytanie odpowiadac nie musze…bo inny byl cel mojego stwierdzenia….do zrozumiania, jak widac, tylko dla orlow….

           Cytat:
           -„ Historia szczęśliwie pokazała, że niepodległość odzyskuje się pracą u podstaw a nie romantycznymi zrywami,”
           Ale z ciebie tandetny kuglarz!!!
           Gorszy od dyzia marzyciela ….
           Hmmm ….prosze to powiedziec pilsudskiemu!!!
           …ktory jak wyczul pismo nosem, ..zebral armie, dal po ryju komu trzeba i powstalo niepodlegle panstwo ….

           Cytat:
           -„ “braun zaczal rowniez atakowac WSZYSTKIE IKONY POLSKICH ZRYWOW REWOLUCYJNYCH czy wyzwolenczych, ktorzy smieli wystapic przeciwko jego ukochanej rosji…” – Rosji, którą sam Braun krytykuje? Schizofrenia.”
           ….hmmm …
           Co robil car, a bardzieju jego sluzby, gdy odkrywaly, ze ludzie organizuja sie w stowarzyszenia, organizacje antycarskie?….
           Zakladali wlasne antycarskie organizacje, byc w ten sposob moc kontrolowac caly antycarski ruch ….
           Schizofrenia?…czy brak znajomosci faktow historycznych?
           Zapewne nie widzisz analogii…tym gorzej dla ciebie…

           Cytat w kontekscie promocji ruskich rubli:
           -„ co ma piernik do wiatraka? Facet mówi o sile nabywczej pieniądza a Pan wyjeżdża z opisem Rosji.”
           NIE!!!! …”facet” mowi o sile nabywczej pieniadza w kontekscie zycia polakow pod zaborem ruskim…sugerujac, ze tylko pod tym zaborem mogl byc mozliwy rozwoj i bogacenie sie polakow….
           Polecam film, dostepny w sieci!!!

           Cytat:
           -„ w czasach faktycznej monarchii Polska była jednym z silniejszych państw w Europie”
           …to tak glupi argument, jak ten, ze „kon swego czasu byl najszybszym srodkiem transportu, dlaczego nie moglby byc i dzisiaj?”

           Polska byla w zupelnie inne sytuacji w czasach swojej swietnosci ….
           Dysponowala dosyc znacznym potencjalem ludzkim, MIALA NIEZORGANIZOWANYCH SASIADOW NA WSCHODZIE, ktorych mogla walic w czerep na swoich warunkach i rozwijac mocarstwo …

           Kiedy sie te warunki zmienily, kiedy u granic zaczely pojawiac sie coraz lepiej zorganizowane panstwa, a ludnosc polski w stosunku do sasiadow rowniez sie kurczyla UPADEK POLSKI BYL SPRAWA CZASU…
           To samo spotkalo rowniez i austrie, tylko nieco pozniej ….
           Kiedys mocarstwo, DZISIAJ POLITYCZNY KURDUPEL,

           Cytat:
           -„ jak już wspomniałem, nie udowodniono mu szpiegostwa, więc znów Pan łże”
           Tuskowi rowniez nie udowodniono rzekomo dziadka z wermachtu, prosesu nie bylo, …a jednak ten pan zachowywal sie jak wnuczek dziadla z wermachtu, dzialajac na rzecz niemiec, doprowadzajac polskie panstwo do finansowej zapasci!!

           …a poniewaz w dalszej kolejnosci jest tyle belkoto, ze nie ma sie do czego zupelnie odniesc, pomijam te panskie wynurzenia….

           I tak widze, po narracji, ze dostal pan rozwolnienia…..:))))))

          18. do
           Redakcja Konserwatyzm.pl pisze:

           28 maja 2020 o 11:31

           pan wybaczy, ale w zyciu bym nie wpadl, ze wlasciciel portalu moglby sie w tak chamski sposob odnosic do jednego z uzytkownikow, ktory prowadzi tu zaledwie polemike z inaczej myslacymi ….
           strach sie bac, gdyby wasze sropdowisko kiedykolwiek dorwalo sie do wladzy …
           ZAMORDYZM MUROWANY!!!
           po reakcji pana, powyzszego oponenta, tego niejaskiego „….sum”…i tego, co to tak u was ma za zadanie bronic konstytucji…postkomunistycznej …. widze, ze dawno nie gosciliscie tutaj konkretnego rozmowcy, wiec z wrazenia, pogubiliscie juz buty…i plujecie jadem ….
           to znak, ze moja narracja jest skuteczna….

           proponuje jednak w zamian ….obrazac swoja Zone…..
           z tym, ze wtedy ona byc moze zdzielilaby pana szmata przez leb, wiec sobie tak pan tylko tutaj brylujesz bezpiecznie na odleglosc wobec obcych …
           mimo wszystko…zycze milego dnia …choc moje wpisy totalnie wywracaja tu panu proruska narracje…co daje do zastanowienia, …kto pana finansuje….
           z tym, ze w przeciwienstwie do pana……mnie to nie obchodzi ….

           a moze byc, ze mamy inne normy? ….

           pozdrowienia od sputnika …:::)))))

          19. @JSC – były za to teksty z jednej strony o dożynaniu watahy a z drugiej o dziadku z Wehrmachtu. To się po prostu wpisuje w myśl „wraz z postępem rewolucji, walka klas zaostrza się”.

           „PONIEWAZ PRODUKUJESZ PAN ZAMIAST MNIEJ, TO CORAZ WIECEJ BELKOTU, zmuszony jestem odpowiadac na tylko TEGO BELKOTU FRAGMENTY!! …” – i tylko tyle Panu zostało – bredzić i próbować ignorować fakty.

           „Udawanie glupiego to widze, panska specjalnosc….
           Wiec przypominam, ze kultywowanie zbrodniczego rezimu jest w polsce zabronione,…i teoretycznie powinno byc karane…
           Obnoszenie sie z symbolika totalitaryzmow rowniez ….
           Skladanie kwiatow na pomnikach zbrodniarzy na narodzie polskim powinno byc zabronine i MORALNIE POTEPIONE!!!…
           A ty robisz z tego cnote!!!” – w głupocie to akurat Pan bryluje na tym portalu od kilku tygodni. Ci ludzie nie przyjechali kultywować zbrodniczy reżim, bo nie chcieli organizować manifestacji. Jeśli mieliby ze sobą sztandary czy jakieś widoczne symbole w przestrzeni publicznej, to nie blokuje się im wjazdu tylko nasyła policję, ktora wlepiłaby im mandaty i kazała usunąć rekwizyty. Ale Pan, jak typowy pisowiec, wszystko chce robić od nieodpowiedniej strony. Oczywiście nie odniósł się Pan do faktu sugestii, że grupa facetów na motorach jest wg Pana zagrożeniem dla państwa, co świadczy o państwie i Pana histerii. Na marginesie – Pana idole z PiSu potulnie mówią jednym głosem w większości głosowań dotyczących kwestii socjalnych czy podatkowych z Zandbergiem, który na manifestacjach obnosił się z symbolami komunistycznymi. Oczywiście do tego też się Pan nie odniesie mimo, że to jest realne zagrożenie dla państwa a nie kolesie na motorach.

           „Sa to potencjalni wywrotowcy, ludzie majacy szerzyc negarywna propagande na terytorium RP.” – i jaką propagandę szerzyli? Kogo zwerbowali? Co takiego zrobili? Bo póki co to wszyscy po nich jadą za komunizm a jedynie część po prostu twierdzi, że niech sobie będą głupi ze swoimi poglądami u siebie ale nie można durniom odmówić zapalenia znicza.

           „I TU NIE O TO CHODZI, czy pieciu kolesi faktycznie mogloby byc groznym, czy nie…chodzi o to, ze GDYBY SIE RAZ IM POZWOLILO NA PANOSZENIE SIE PO polsce w kilka osob, WKROTCE MIELIBYSMY ICH TYSIACE, a to juz o krok od UKRAINSKICH STANDARDOW z 2014 ROKU!!!” – no popatrz Pan! Jakoś przejechali od tamtego czasu już kilkukrotnie i… NIC SIĘ NIE STAŁO. Nie mamy tysięcy zwolenników Stalina w Polsce, bo przejechała grupka motocyklistów. Ale dalej Pan rżnie głupka i bredzi. Jednocześnie zapominając, że Pana ukochany PiS w myśl amerykańskiej racji stanu popiera Ukrainę, na której szerzy się banderyzm i wpuszcza do Polski setki tysięcy Ukraińców, z których co najmniej część to właśnie banderowcy. Ale w głupim umyśle to grupka motocyklistów raz na rok jest groźna, a Ukraińscy banderowcy non-stop liczeni w tysiącach są cacy. Matko, ale Pan jest niemiłosiernie głupi.

           „Prosze konczyc zdania i mysli…przedluzeniem panskiej mysli mialo byc: – jakie niby korzyści ma Rosja z tego, że kolesie na motorach złożą kwiaty NA GROBIE SOWIECKIEGO ZBRODNIARZA???…
           A to juz zmienia postac rzeczy i???
           Nie wymaga nawet odpowiedzi…” – nie, nie zmienia postaci rzeczy. I owszem, wymaga odpowiedzi. Pytam więc ponownie – jakie korzyści odniosła z tego Rosja? Bo póki co bredzi Pan o TYSIĄCACH komunistów, których nie ma, czym znów udowadnia Pan swoje problemy.

           „Skwituje to krotko: -gebelsowska narracja….
           …nie pamietam juz w szczegolach, bo sprawa odlegla, ale chodzilo o banalna sprawe, ze duda powolal sie na stara, zydowska chyba nazwe kraju” – nie, nie gebelsowska narracja, bo chodziło nie tylko o nazewnictwo ale fakt kajania się, opowiadania o wspólnej Polin zamiast Polsce i Duda, jak i zresztą cały PiS nie zająknął się jaką rolę odegrała społeczność żydowska w Polsce żeby zaprowadzić komunizm, co powinno Pana doprowadzić do furii.

           Ad zamach:

           1. Nie czytam i nie będę czytał żadnego raportu, który nie jest bezstronny i nie badał głównego dowodu. Takiego raportu nie ma i już nie będzie. Gdyby Pan nie kończył wyższej szkoły żonglowania ryżem i miał elementarny warsztat to wiedziałby Pan, dlaczego te wszystkie raporty są funta kłaków warte.

           2. I co to ma do rzeczy? Mówiłem o raporcie komisji Macierewicza, która to komisja drenuje budżet od lat bez żadnych efektów. Tym samym targnął się Pan na standardowe: „a u was biją murzynów!”.

           3. I co to ma do rzeczy? Nadal nie ma efektów komisji Macierewicza, która drenuje budżet od lat bez efektów.

           4. Proszę podać źródło. Inaczej też sobie rzucę, że udowodnione jest, że w 100% przypadków jeśli ktoś powołuje komisję, która dostaje pieniądze z budżetu i od lat przesuwa termin zakończenia prac, to jest złodziejem a nie człowiekiem, który chce sprawę wyjaśnić.

           5. Nie triumfuję, bo osobiście chciałbym, żeby ktoś rzetelnie sprawę zbadał. Polacy dali się wyrolować jak dzieci od samego początku tej sprawy i Rosjanie po prostu korzystają z okazji do destabilizacji sytuacji politycznej. Co niestety im się udaje. Jedynym wyjściem z sytuacji jest po prostu nieangażowanie się, bo przez lata zaniechań nic więcej nie da się zrobić. Nota bene – czemu Pan się nie drze tak energicznie jak o KOD o tym, że PiS mówił o zwrocie wraku i znów guzik zrobił, tak samo jak z rozliczaniem poprzedniego układu? 😉 Aaaa bo rozkazy są inne.

           „Nie dosc, ze jest to oczywista sciema, i nigdy, jak dlugo putin rzadzi, strona polska nie zobaczy swojej wlasnosci, to takie przedstawianie sprawy jest EWIDENTNA FORMA WYMUSZENIA NA POLAKACH WERSJI WYDARZEN PASUJACEJ ROSJI” – generalnie to Pana zdziwienie, że tak się prowadzi politykę, że wykorzystuje się błędy przeciwnika jest śmieszne i znów potwierdza, że jest Pan kompletnym naiwniakiem. Polska dała ciała od samego początku – celowo czy nie, tego się nie dowiem ani ja ani Pan i Rosja po prostu to wykorzystuje.

           „Powaznie?…ja mysle, ze jestes dosyc na bakier z technika?
           …ale zakladajac i taka wersje….dlaczego nie ma wraku do dzis w polsce?
           Nie wysilaj sie czasem na odpowiedz, gdyz udzielilem jej powyzej ” – na bakier z techniką i metodologią jest Pan jeśli uważa, że możliwe jest badanie wypadku bez głównego materiału dowodowego. Każdy naukowiec i śledczy wiedzą, że to jest dowód fundamentalny. I oczywiście żadnej odpowiedzi nie udzielił Pan, co jak zwykle pokazałem 😉

           „Nie…tzo pan udaje, ze na filmie nie widac tego, CO NARRACJI BRAUNA I WEBGRZYNA ZAPRZECZA …..na tym polega wlasnie twoj belkot, ktory z realizmem nie ma cic wspolnego …
           Pewne wydarzenia mialy po prostu miejsce i zadna narracja oszustow nic w tym nie zmieni…” – to na razie Pan, nie tyle udaje, co wychodzi na idiotę, bo jak już mówiłem, rozumienie tekstu na poziomie absolwenta szkoły podstawowej umożliwia wyłapanie różnicy między krytyką ideologii a poszanowaniem standardów cywilizacyjnych w postaci dostępu do pomnika/cmentarza. Niestety widzę, że jeśli w zdaniu pojawia się więcej niż jedna opcja, to nie radzi sobie Pan z rozumowaniem. Byłoby śmiesznie oglądać Pana przy programowaniu – wyglądałoby to jak szympans piszący sonet 😉

           „Podpowiem: to nie o racje chodzi, A O SPOLECZNE POPARCIE…a spoleczenstwo WYRAZNIE POKAZALO BRAUNOWI CZERWONA KARTKE!!! …” – a co kogo obchodzi społeczne poparcie, gdy rozmawiamy o monarchii albo słuszności czyichś poglądów? Z całym szacunkiem, ale większość ludzi nie ma bladego pojęcia o polityce i społeczne poparcie jest tyle samo warte co głosy na Eurowizji – ot konkurs popularności a nie faktycznego talentu muzycznego. Z polityką jest jak z muzyką klasyczną – jak się ktoś nie zna, to dla niego Bach jest nudziarzem a Disco Polo wspaniałą muzyką. Analogicznie – dla ignoranta politycznego konserwatyzm jest nieciekawy, bo np. nie obiecuje rozdawnictwa a PiS to wspaniała partia, bo rozdaje nie swoje pieniądze. Na marginesie przypominam, że to samo społeczeństwo dawało czerwoną kartkę PiSowi w czasach rządu PO i już niebawem ponownie PiS dostanie taką kartkę. Łaska demosu na pstrym koniu jeździ i branie tego jako wyznacznik czegokolwiek to zwyczajna kpina.

           „Kiedy braun startowal na prezydenta gdanska, CHELPIL SIE 12-ma procentami….” – nie chełpił a cieszył z wyniku, który przy stopniu manipulacji przy wyborach był bardzo solidny. Jest reportaż z komisji wyborczej chyba p. Agnieszki Piwar, co się odstawiało w komisjach, żeby odpowiednie osoby wygrały 😉

           „Problem w tym jednak, ze mogl uzyskac taki wynik, gdyz do tego urzedu nie startowal nikt z prawicy uwazajac ze start w tej sytuacji, gdy zamordowano adamowicza bylby po prostu niehonorowy…” – hahaha. Niehonorowy jest start w wyborach, bo były prezydent został zamordowany? Czy Pan jest aż takim idiotą, żeby łyknąć aż taką bzdurę? To co, Gdańsk miał zostać bez prezydenta? Na ile lat, żeby jakiś dureń z PiSu uznał, że „teraz jest odpowiedni moment, bo nie będzie to ujmą dla honoru”? Ale się fajnie Pan ośmiesza 😀

           „Wystepujac swego czasu w berlinie, zgarnal do kieszeni zawartosc z kapelusza, ze 30 euro….oraz pozwolil sobie na to, by kobieta placila mu za obiad….” – matko jedyna, co za idiotyzm. Pan pisze dla pudelka jednocześnie? Nie wiem o co chodzi z kapeluszem i płaceniem za obiad, ale ocenianie polityka po tym, że w osobistych relacjach facet pozwolił za siebie zapłacić to zwykłe chamstwo, bo to zwyczajnie nie jest naszą sprawą. Tak na marginesie – zasady dobrego wychowania mówią, że płaci za obiad ten, kto nas zaprasza, jeśli nie było ustalone inaczej. Rozumiem, że Pan wie, że to Braun zaprosił a jakaś Pani X zapłaciła? 😉

           „Otoz racja jest subiektywna…..” – mamy źródło Pana zidiocenia – relatywizm.

           „Problem w tym, ze wy chcecie ta swoja racje narzucic spoleczenstwu silowo, a obecna wladza w sposob? …wlasnie…demokratyczny…poddajac sie ocenie spolecznej …” – tak, to bardzo ciekawe. Przecież to Braun wymusza na mnie płacenie na reżimowe media rok w rok. Przecież to Braun dołożył ponad 30 nowych podatków od początku swoich rządów. Przecież to Braun stworzył ustawę o obrocie ziemią, która uniemożliwiła mi zakup ziemi rolnej. Przecież to Braun powołał komisję, na którą idą grube miliony i nadal nie ma efektów. Przecież to Braun zadłuża Polskę rozdawnictwem, dodrukiem pieniądza i pożyczkami. Przecież to Braun nie pozwolił Polakom celebrować zmartwychwstania Chrystusa ani odwiedzić grobów bliskich jednocześnie samemu wtarabaniając się na cmentarz w pełnej obstawie. A nie, czekaj… przecież to PiS rządzi. 😉

           „Otoz nie mam ani centa z tego, ze rzadzi PIS….problem w tym, ze posiadam bardzo duzy potencjal logicznego myslenia i bedac NIEZAANGAZOWANYM ANI POLITYCZNIE, ANI FINANSOWO jestem sobie w stanie SKUTECZNIEJ WYROBIC OBIEKTYWNA OCENE WYDARZEN W POLSCE JAK PAN;czy redaktorzy tego forum, ktorzy sa i politycznie i finansowo i emocjonalnie BARDZO UZALEZNIENI OD WYDARZEN W POLSCE!!! …” – Pana potencjał logicznego myślenia… xD Pan nie potrafi poprawnie zbudować analogii i śmie takie bzdury opowiadać. No, ale jakby głupi był świadomy swojej głupoty to by w efekcie głupi nie był. Pana rzekome „niezaangażowanie polityczne” to creme de la creme popisów głupoty – keep up the good work!

           „WY TUTAJ PROWADZICIE POLITYKE, OGLUPIACIE LUDZI, ktos was tez musi finansowac, albo kojarzycie sobie, ze to zrobi, gdy wasza opcja zdobedzie wladze….a ja sie zaledwie do tych tu absurdow ustosunkowuje…” – może choć na chwilkę uruchomi Pan mózg i zauważy, że z jednej strony wyśmiewa Pan konserwatyzm za nikłe poparcie a z drugiej twierdzi, że ktoś to poparcie finansuje, co jest nieopłacalne, bo przecież jest owo nikłe poparcie. Nie gryzie się to Panu? Jeśli nie, to czas naprawdę dać sobie spokój z komputerem i zacząć ćwiczyć umysł.

           „Tym sie wlasnie roznimy miedzy soba!!!” – różnimy to się akurat wieloma rzeczami. Szczęśliwie dla mnie 😉

           „Otoz….braun wielokrotnie powolywal sie na system monarchistyczny, A NA DOWOD WLASNIE, ZE JEST ON LEPSZY i TANSZY OD DEMOKRACJI POWOLYWAL SIE NA MONARCHIE BRYTYJSKA jakoby ona kosztowala podatnika 64 pensy!!!!” – nadal wychodzi Pan na kretyna. Monarchia brytyjska to jeden z przykładów. Omawiając ten przykład, Braun po prostu stwierdził fakt – niskie koszty utrzymania. Nie ma tym samym pochwały dla innych aktywności brytyjskiej monarchii i nie może być choćby przez fakt, że jest ona heretycka a Braun jako katolik punktuje to.

           „gdyz sugerowal, ze podobny system monarchistyczny widzi on i w polsce…” – o właśnie! PODOBNY a nie ten sam. Ten Pana niezwykle przenikliwy umysł dostrzega różnicę, czy tu też ma Pan problem? 😉


           Te slynne 64 pensy, mialy byc na taniosc monarchii koronnym dowodem …” – nie, nie miały być koronnym dowodem. Monarchiści optują za monarchią, bo uważają ją za system, który choć nie jest doskonały (żaden ludzki system nigdy nie będzie doskonały), to najlepszy możliwy.

           „Gdzie ty czlowieku widzisz zalety monarchii, skoro i ona, aby obsluzyc potrzeby sprawowania wladzy, MUSI PRZEROBIC JAK NA TASMIE miliony wszelkich papierow, podan, wnioskow, obsydzic wszelkie placowki dyplomatyczne, urzuedy, szkoly…etc. ??? musi zarzadzac roznymi strukturami?” – właśnie z powodu Pana braków merytorycznych nie zauważa Pan, że monarchia ze swej natury ma nie babrać się w rozrośniętą jak obecnie biurokrację, która jest kulą u nogi wszystkich Polaków. Nie zauważa Pan też, że edukacja nie tylko może, ale i powinna być sprywatyzowana, jeśli chcemy mieć ją na wysokim poziomie i bez układów jak obecnie, gdzie uczelnie są na żałosnym poziomie („najlepsza” polska uczelnia jest w 5 setce uczelni na świecie) i jest na nich miejsce dla takich niedouków i manipulatorów jak Środa czy Hartman. No, ale to też nie pasuje pod tezę.

           „…i teraz, czy czlowiek zatrudniony przez krola bedzie dziesiec razy wydajniejszy od zatrudnionego urzednika przez jakiegos ministra powolanego w demokratycznych wyborach???” – oczywiście, że tak, bo w monarchii istnieje odpowiedzialność za pełnione funkcje a nie tak jak w naszym państwie z dykty, w którym urzędnik za nic nie odpowiada.

           „Czy nie czujesz czlowieku, ze taniosc monarchii z niczego nie wynika, gdyz aby obsluzyc caly aparat wladzy musi zatrudniac urzednikow, a ci sa wydajni podobniee iezaleznie od systemu, ktoremu sluza I TEZ PODOBNIE KOSZTZUJA??????” – tak, tak. Właśnie dlatego komputeryzacja ZUS pochłonęła więcej, niż wysłanie człowieka na księżyc i ZUS nadal jest niewydajny a systemy komputerowe leżą. Wszystko to w tej wspaniałej demokracji 😉

           „Tylko w komunie mielismy przypadki wydajnosci ludzkiej 400%….w zadnej monarchii tego typu absurdy nie sa nikomu znane …a gdybys usilnie udowadnial cos innego, to by oznaczalo, ze???” – tu nie chodzi o jakieś normy z kapelusza tylko o o normalne funkcjonowanie. Przez wieki Europa była monarchistyczna i silna – była wzorem dla innych na świecie. Obecnie demokratyczna Europa jest chorym człowiekiem świata, wpuszczającym kogo popadnie dla zasiłków, które dla Pana są „STANDARDEM”. Ten wspaniały standard spowodował, że w ubiegłym roku rodowici Francuzi wyszli na ulicę, bo rząd ogolił ich świadczenia emerytalne, żeby było na rozdawnictwo. Super system 😉

           „TWOJA MONARCHIA TO SYSTEM NIEWOLNICZY, gdzie ludzie, aby byc tansi od demokracji, musieliby zapieprzac za miske ryzu” – w jakiej monarchii katolickiej tak było – proszę o przykłady a nie jak zwykle pustosłowie i gdybologię.

           „NAGLE zrozumiales, ze jednak monarchia nie jest za darmo i ze nie kosztzuje 64 pensy?” – ojoj, ale się Pan cudnie wije, żeby tylko nie odpowiedzieć, że demokracja wychodzi o wiele drożej i jest niewydajna a Pana argument był chybiony, bo sugerował Pan, że tylko monarchia generuje koszty 😉

           „Hmmm ….prosze to powiedziec pilsudskiemu!!!
           …ktory jak wyczul pismo nosem, ..zebral armie, dal po ryju komu trzeba i powstalo niepodlegle panstwo ….” – temu samemu Piłsudskiemu, za którego Rozwandowski odwalał robotę i mobilizował rozbitą pod względem morale armię? Temu Piłsudskiemu, który zamiast cały czas być na straży, to siedział w ciepłych pieleszach u kolejnej kobiety? Czy temu, który przeciwników politycznych zamykał w Berezie i sam ma na sumieniu wiele zgonów politycznych? Ja wiem, że to jest mokry sen PiSowców, ale proszę otrzeźwieć i zauważyć, że Piłsudski nikomu po żadnym ryju nie dał, żeby odzyskać niepodległość, bo siedział podówczas w więzieniu i to starania Dmowskiego oraz NDcji przez długie lata uczenia Polaków po wsiach i miasteczkach czym jest Polska i jej tradycje były kluczowe.

           „Co robil car, a bardzieju jego sluzby, gdy odkrywaly, ze ludzie organizuja sie w stowarzyszenia, organizacje antycarskie?….
           Zakladali wlasne antycarskie organizacje, byc w ten sposob moc kontrolowac caly antycarski ruch ….
           Schizofrenia?…czy brak znajomosci faktow historycznych?
           Zapewne nie widzisz analogii…tym gorzej dla ciebie…” – ale numer. Teraz jest już sugestia, że Braun krytykuje Rosję, bo sam jest pro-rosyjski. No nieźle. Oczywiście nadal skrzetnie pomija Pan fakt, że każde polskie powstanie kończyło się tym, że Polacy mieli gorzej niż przed powstaniem 😉

           „NIE!!!! …”facet” mowi o sile nabywczej pieniadza w kontekscie zycia polakow pod zaborem ruskim…sugerujac, ze tylko pod tym zaborem mogl byc mozliwy rozwoj i bogacenie sie polakow….” – nie, nic takiego nie padło. Pana sugestia to tylko efekt Pana głupoty, po raz kolejny zresztą. Mowa była tylko o porównaniu siły nabywczej pieniądza. Oczywiście do faktu pieniądza wirtualnego się Pan nie odniósł, bo znów nie pasuje pod tezę.

           „…to tak glupi argument, jak ten, ze „kon swego czasu byl najszybszym srodkiem transportu, dlaczego nie moglby byc i dzisiaj?”” – głupia to jest Pana analogia, bo porównuje Pan pralkę do lodówki i radośnie obwieszcza, że lodówka jest lepsza, bo w pracle nie da się zamrozić mięsa. Systemy polityczne porównuje się uwzględniając przede wszystkim ludzką naturę. A ta jest jedna i niezmienna i pokazuje wyraźnie, że demokracja nie jest właściwym systemem, bo do rządzenia, tak samo jak do leczenia ludzi, należy mieć KOMPETENCJE. Zwykły Kowalski ich nie ma, więc nie powinien móc decydować o kształcie państwa.

           „Polska byla w zupelnie inne sytuacji w czasach swojej swietnosci ….
           Dysponowala dosyc znacznym potencjalem ludzkim, MIALA NIEZORGANIZOWANYCH SASIADOW NA WSCHODZIE, ktorych mogla walic w czerep na swoich warunkach i rozwijac mocarstwo …” – ci niezorganizowani sąsiedzi na wschodzie regularnie wszczynali bunty i bratali się np. z muzułmanami, którzy byli realnym zagrożeniem dla ówczesnej Polski i Europy. I mimo takich problemów, Polska sobie radziła. Obecnie nie bylibyśmy w stanie prowadzić równorzędnej wojny w zasadzie z żadnym z sąsiadów, który realnie może nam zagrażać.

           „Kiedy sie te warunki zmienily, kiedy u granic zaczely pojawiac sie coraz lepiej zorganizowane panstwa, a ludnosc polski w stosunku do sasiadow rowniez sie kurczyla UPADEK POLSKI BYL SPRAWA CZASU…” – ależ Pan farmazony opowiada. Generalnie Pana wywód sprowadza się do tego, że Polska mogła być silna tylko wtedy, gdy sąsiedzi byli słabi a rozbiory wzięły się stąd, że sąsiedzi w końcu zorganizowali państwa. Zupełnie oczywiście ignoruje Pan fakty, np. istnienie silnych państw sąsiednich w średniowieczu. Marsz do podstawówki douczyć się a nie wypisywać bzdury po forach, bo kształcił się Pan za pieniądze m.in. z podatków mojej rodziny i krew mnie zalewa, że tyle pieniędzy poszło na takiego głąba.

           „To samo spotkalo rowniez i austrie, tylko nieco pozniej ….
           Kiedys mocarstwo, DZISIAJ POLITYCZNY KURDUPEL, ” – brak zauważenia, że to się stało przez rozbicie i… demokratyzację. Ojej 😉

           „Tuskowi rowniez nie udowodniono rzekomo dziadka z wermachtu, prosesu nie bylo, …a jednak ten pan zachowywal sie jak wnuczek dziadla z wermachtu, dzialajac na rzecz niemiec, doprowadzajac polskie panstwo do finansowej zapasci!!” – haha, genialne! Dziękuję, że Pan to napisał, bo tym samym w kilku słowach pokazał Pan pisowski sposób myślenia. Nawet jeśli czegoś komuś nie udowodniono, to i tak będzie mu się coś imputowało, bo „zachowywał się” w taki a nie inny sposób. Typowa manipulacja, jak z wyjściem Kaczyńskiego na cmentarz, co świetnie od strony psychologicznej manipulacji w mediach jest przedstawione na youtube. Jak się nawet palnęło głupotę, to działanie jest takie samo – „nawet jeśli przy kradzieży złapano cię za rękę, to mów, że nie twoja ręka”. Standardy moralne takich delikwentów są żałosne. A tak na marginesie – PO jak przegrało wybory, to nie było ludzi żebrzących na ulicach, bo tak jak PiS, wykorzystywali dobrą koniunkturę po kryzysie Lehmann Brothers. I tak samo jak PiS, zadłużali Polskę. Tusk z Kaczyńskim od dawna powinni chodzić pod rękę.

           „…a poniewaz w dalszej kolejnosci jest tyle belkoto, ze nie ma sie do czego zupelnie odniesc, pomijam te panskie wynurzenia….” – jasne. Przeprosiny za bzdety o aborcji – brak. Komentarz do zadłużania państwa – brak. Komentarz do chamskiego i wręcz bydlęcego zachowania Kaczyńskiego na cmentarzu – brak. Komentarz do opisu REALNEJ postawy w stosunkach międzynarodowych – brak. Wszystko okraszone „nie ma się do czego odnieść”. Ależ wygodne i kretyńskie zarazem. Wiem jednak, że robi to Pan z bezsilności, także znów wykazuję się zrozumieniem, bo jak już pisałem – w naturze głupiego buraka jest zachować się jak głupi burak. Ale złośliwie zapytam – kredyty wzięte i rodzina utwierdzona w przekonaniu, że to „mechanizm stymulowania budżetu domowego”? 😉

           „I tak widze, po narracji, ze dostal pan rozwolnienia…..:))))))” – Pan generalnie widzi rzeczy, których nie ma 😉

      2. (…)oczywiscie, ze jest niekwestionowanym prezydentem wszystkich polakow, bo reprezentuje interesy ich wszystkich …dbajac o ich bezpieczenstwo, o sprawy socjalne…(…)
       Jak Duda wybrał się do Australii po Adelaidy Gróbarczyk miał go za zdrajcę POLSKICH stoczniowców… a swoją drogą teraz jest pora wybrać się na wizytację POLSKICH Zakładów Lotniczych Świdnik.

       1. mieszkaliscie przez 30 lat w totalnym zasyfionym panstwie, przezartym korupcja jak w rosjji, czy na ukrainie….
        tysiace z was dostalo z tego powodu zawalu serca i raka, …
        …ale macie tak krotka pamiec i tak pelne D…. w miedzy czasie, ze domagacie sie aby ta wciaz biedna i niedoskonala polska funkcjonowala jak szwajcarski zagarek ….

        faktem jest, ze jesli tej wladzy uda sie utrzymac jeszcze ze dwie kadencje, moze trzy, i pozbedzie sie tych morderczych, komunistycznych w koncu zlogow, ten kraj bedzie duzo inaczej wygladal, wszystko bez wyjatku bedzie lepiej i sprawniej funkcjonowalo….
        odpowiedzi na swoje pytania szukaj w gazecie wyborczej ..na 100 procent cie zadowoli, w to wierze….

        1. Odpowiedzi wolę szukać gdzie indziej np. tu… https://nowyobywatel.pl/2020/05/20/plusy-ujemne-kolei-plus/
         I na tym polegać ta cała Dobra Zmiana?

         (…)w miedzy czasie, ze domagacie sie aby ta wciaz biedna i niedoskonala polska funkcjonowala jak szwajcarski zagarek ….(…)
         A nie było tego szwajcarskiego zegarka w Niebieskiej Teczce Szydło? A może rzeczywiście to był jeden wielki error 404?

         1. co to jest ten „nowyobywatel”?????

          czy to nie czasem jakas nowomowa finansowana z ruskiego portfela?

          drogi panie,
          …link nie jest dowodem w sprawie…aby nim zostal, prosze odniesc sie do tematu, a link co najwyzej zamiescic pod spodem …jako jakas sugestie…
          takie sa normy!!
          przypominam zasady obowiazujace na maturze…
          -za sam link dostalbys pan lufe z egzaminu dojrzalosci!!!bo umieszczenie linku egzaminatorzy odczytaliby za twoj lekcewazacy do nich stosunek i brak umiejetnosci przeprowadzenia wywodu…

          prosze tez poczytac sobie ratingi o polsce w miedzynarodowych publikacjach,
          zastanowic sie, SKAD PIS BIERZE PIENIADZE NA WSZYSTKIE SWOJE PROJEKTY, skoro organizacje miedzynarodowe twierdza, ze polska gospodarka ma sie doskonale… a do 2015 ropku „piniendzy na nic nie bylo”

          a swoj belkot pominac, bo nawet nie wiem, co chcesz pan szydlo zarzucic!!!

          1. (…)a do 2015 ropku “piniendzy na nic nie bylo”(…)
           A teraz VATman zdobył całe 3 biliony…

          2. (…)bo umieszczenie linku egzaminatorzy odczytaliby za twoj lekcewazacy do nich stosunek i brak umiejetnosci przeprowadzenia wywodu…(…)
           W wymaganiach była bibligrafia to dostali bibliografię.

          3. siadaj JSC,
           lufa…..
           masz jeszcze szanse…zaliczyc mature…
           ale w nastepnym roku….
           czy zdazasz nadrobic jednak zaleglosci? …::)))
           ……:))))

  1. ooooooooooooooooooo…….
   ….co za przepiekna polszczyzna!!!!…
   przepraszam, ale czy ty robisz tu za….klauna?
   ….…..:::)))))))))))))))))
   najwyrazniej pomylilo ci sie to miejsce z jakims forum poprawnej polszczyzny …:::)))
   proponuje wypowiedziec sie cokolwiek w poruszanych tematach ….wtedy sprawdzimy na ile bedziesz kompetentny, czy przepiekna polszczyzna, jaka zaprezentowales wlasnie, jest twoim jedynym atutem ….. ..:::))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *