Rękas: UkroPolin i SuperEuropa

Za każdym razem, gdy optymistom wydaje się, że kampania szpiegomanii i rusofobii już się w Polsce przesiliła – władza przypomina nam, że kurs prokijowski i antyrosyjski w żadnych okolicznościach nie ulega zmianie. Tak właśnie należy rozumieć pochwalenie się przez ministra Mariusza Kamińskiego tym samym sukcesem, co w marcu tego roku, czyli postawieniem przed sądem „16 szpiegów pochodzących zza wschodniej granicy”, oskarżonych zarówno o „przygotowania do wykolejania pociągów”, jak i próby skłócenia na wieki zaprzyjaźnionych Polski i Ukrainy.

By hegemon pamiętał

Kamiński przypomina, że trzyma rękę na pulsie, ale przypomina komu? Raczej nie polskiemu społeczeństwu i tak już dostatecznie zmęczonemu oficjalną miłością do Ukrainy i zastraszonemu zgodną linią polityków, mediów i prokuratorów. Musi chodzić o kogoś, kto naprawdę rządzi III Rzeczpospolitą. Ewidentnie przed zmianą rządu w Polsce Kamiński upomina się o pamięć anglosaskiego hegemona. Gdy Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe starają się zapewnić Waszyngton, Londyn i Kijów, że nie zmienią dotychczasowej linii – Kamiński i inni PiS-owcy muszą przebijać następców w gorliwości. Ten wyścig nigdy się nie kończy, a jego ofiarą padają zwykli Polacy.

Patrioci do więzień, przewoźnicy na bezrobocie

Tacy, jak Andrzej Łukawski, 70-latek, który od podstaw i społecznie stworzył Kresowy Serwis Informacyjny, przypominający m.in. o Rzezi Wołyńskiej. Właśnie został zatrzymany przez policję i skierowany do zakładu karnego, gdzie ma odbyć karę siedmiu miesięcy więzienia za wyrażanie publicznego sprzeciwu wobec banderyzacji Polski i oficjalnego zapomnienia o zbrodniach ukraińskich nazistów. Aresztowany został równie Jerzy Andrzejewski, działacz Bezpiecznej Polski, nowej antywojennej partii politycznej. Uprzywilejowanie kijowskiego reżimu w stosunkach z Polską ma wciąż charakter zdecydowanie represyjny wobec szerokich rzesz Polaków, takich jak polscy przewoźnicy, protestujący na granicach przeciw masowym nadużyciom na rynku przewozów towarowych, dzięki którym krocie zarabiają ukraińscy oligarchowie i współpracujący z nimi kapitał zachodni, podczas gdy cały proceder został zalegalizowany przez Komisję Europejską, przy braku sprzeciwu rządu w Warszawie.

Skutek i przyczyna

Bo w Warszawie nic w istocie się nie zmienia. Nadal szuka się „rosyjskich szpiegów” pod każdym łóżkiem, nadal za mówienie prawdy o Rzezi Wołyńskiej i banderowcach idzie się w Polsce do więzienia. Nadal politycy wszystkich głównych partii zrobią wszystko, by Kijów zarabiał kosztem polskich firm przewozowych, rolników i producentów. Nic się nie zmienia, bo nic się nie może zmienić, dopóki Polska znajduje się pod dominacją anglo-amerykańską. W tym też kontekście należy widzieć zresztą nie tylko relacje III RP – reżim kijowski, ale także stosunek władz warszawskich do Unii Europejskiej i programu jej federalizacji. Ostatnie głośne głosowanie w Parlamencie Europejskim, w sprawie przyjęcia sprawozdania z Konferencji na temat Przyszłości Europy, pozwoliło europosłom PO i PSL przebić występ ministra Kamińskiego. Czym bowiem jest 16 przeterminowanych pseudo-szpiegów czy kilku zamkniętych ukrainosceptyków – wobec tych kilkunastu europosłów nie głosujących przecież w obronie suwerenności Polski, ale w imię amerykańskiej hegemonii nad Europą?

W realiach podrzędności wobec Zachodu przyszłość III RP sprowadza się zatem do triady:

 • transnacjonalistyczne państwo paneuropejskiej biurokracji,
 • UkroPolin sterowany przez Anglosasów
 • lub (do czasu?) obecny mix obu tych niszczących Polskę konfiguracji.

Jedyną niewiadomą pozostaje zatem ilu jeszcze Polaków trafi do aresztu i ile polskich firm zbankrutuje.

Konrad Rękas

Click to rate this post!
[Total: 42 Average: 4.6]
Facebook

5 thoughts on “Rękas: UkroPolin i SuperEuropa”

 1. Podobno mądrość i doświadczenie przychodzi z wiekiem. Może, tyle że w naszym kraju to zwykle jest już wieko od trumny.

   1. No cóż, zawsze to lepsze od „dobry Niemiec to martwy Niemiec”, choć to już archaiczny stereotyp w przeciwieństwie do wymyślonego przez Pana o nas samych, który patrząc co wcześniej i obecnie wyprawiamy, wydaje się być przygnębiająco prawdziwy. Pozdrawiam.

 2. Przyszły mrozy na rosyjskim froncie. Czas na wycofanie się zachodu.

  Dobrobyt zachodu się skończył. Zaczną się nacjonalizmy.

  Władze z reguły wsadzają swoich następców.

  1. (…)Władze z reguły wsadzają swoich następców.(…)
   Ciekawe… u nas nie idzie odróżni złodzieja od polityka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *