Wielomski: O rzekomo katechonicznym sojuszu polsko-amerykańskim, który załamał się z powodu nowelizacji ustawy o IPN. Ironiczne zapiski z facebooka

01.03.2018.
Jeśli sojusz Polski z USA zależy od cofnięcia ustawy o IPN to pokazuje to najlepiej ile ten sojusz jest wart i jaką mamy w nim pozycję.

Współczuję amerykańskim konserwatystom. Głosując na Trumpa byli pewni, że głosują na Donalda, a wybrali Ivankę.

06.03.2018.
Nasz najbliższy „sojusznik” wprowadził nieformalne sankcje dyplomatyczne wobec Polski. Suwerenne państwo odpowiada podobnymi krokami. Powinniśmy przekazać Amerykanom, że Donald i Ivanka Trump nie mogą liczyć na audiencję w Belwederze. No i natychmiast ostentacyjnie szukać sojuszników w Berlinie i w Moskwie. Czas wstać z kolan, tak jak zapowiedział Prezes.

Jeśli Prezes skapituluje przed amerykańskim ultimatum i ustawa o IPN zostanie znowelizowana lub pisowski TK uzna ją za niekonstytucyjną, to Jarosław Kaczyński powinien zakończyć karierę polityczną, podać rząd do dymisji i rozpisać nowe wybory. No i ogłosić, że „rewolucja wstawania z kolan” właśnie zakończyła się tak jak Powstanie Krakowskie w 1846 roku.

|O rządowej dotacji w wysokości 20 milionów PLN dla amerykańskiego banku JP Morgan|

20 milionów PLN z kieszeni polskich podatników dla amerykańskiego banku. Ot, mamy i „dobrą zmianę” i „wstawanie z kolan” w jednym.

07.03.2018.
Prowokacja der Onetu czy wyciek danych z tajnej dyplomacji?

Uwierzę, że rewelacje der Onetu to taki wymyślony z sufitu fake news, dopiero gdy A. Duda lub M. Morawiecki wejdą do Białego Domu bez zmiany ustawy o IPN.

08.03.2018.
Zakazy wstępu do Białego Domu dla Prezydenta i Premiera nie mają znaczenia politycznego skoro Prezes nie dostał takiego zakazu. Ośrodek decyzyjny w Polsce nie ucierpiał.

10.03.2018.

Wiele wskazuje, że stosunki amerykańsko-polskie są w totalnym kryzysie z powodu rzekomego naszego rewizjonizmu Holocaustu. Ale tak poza tym, to wierzymy w Amerykę i jesteśmy pewni, że US Army obroni nas przed rosyjską inwazją. Ustawy o IPN nam nie darują, ale będą umierać w naszej obronie?

Adam Wielomski

Click to rate this post!
[Total: 21 Average: 4.1]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *