Ziętek-Wielomska: Jaką kulturę buduje Krzysztof Karoń?

To, że mamy do czynienia z ogólnoświatowym kryzysem kultury wie każdy, kto nie wierzy w propagandę mainstreamowych mediów. Zdania na temat przyczyn tego stanu rzeczy, są już oczywiście podzielone. Podczas gdy jedni będą twierdzić, że wszystkiemu jest winny kapitalizm, inni – jak np. Krzysztof Karoń – odpowiedzialnością za to obarczają marksistów. Teza tego ostatniego zyskała na prawicy olbrzymią popularność. Może to budzić zdziwienie w sytuacji, w której Polska od lat 30 funkcjonuje jako neokolonia zachodniego kapitału – przede wszystkim niemieckiego, choć od czasu przejęcia władzy przez PiS obserwujemy i amerykański „desant” na Polskę. Polacy harują dużo więcej niż Niemcy czy Francuzi, a mają z tego dużo mniej, gdyż to, co wypracowują w większości wyprowadzane jest za granicę. Naród polski powinien więc stać w czołówce walki z neoliberalizmem, którego Polska bez wątpienia jest ofiarą. Tak się jednak nie dzieje – ani na lewicy, ani na prawicy temat neoliberalizmu de facto nie istnieje. Dlaczego tak jest? Przyczyna jest oczywista: zarówno polska lewica jak i prawica sterowana jest to samą, zagraniczną, neoliberalną ręką. Jednej i drugiej stronie podrzuca się określone stereotypy, które kanalizują gniew i niezadowolenie w wygodnym dla rządzących kierunku. Podczas gdy lewica walczy z „faszyzmem”, prawica toczy swoją walkę z „komunizmem”.

Działalność Krzysztofa Karonia idealnie wpisuje się w tę właśnie strategię. Sprowadzenie wszystkich procesów skomplikowanej rzeczywistości do prostego hasełka „marksizmu kulturowego” ma sprawić, że Polacy błędy obecnego systemu będą postrzegać jako … kontynuację PRL. Jak im zaradzić? Oczywiście poprzez „dekomunizację”, w tym przede wszystkim nauki. Na pomysł, żeby uwolnić się od kolonizatorów żaden z Polaków ma nie wpaść. Wręcz przeciwnie – po to, by zagraniczny kapitał mógł dalej doić Polaków, Karoń propaguje na prawicy kalwiński etos pracy. Jego definicja kultury, odwołująca się przede wszystkim do kategorii pracy, wprost wyrasta z tradycji kalwińskiego kapitalizmu. Masy trzeba zagonić do roboty, bo inaczej – skażone „marksizmem kulturowym” –  będą się lenić i czeka nas powrót do barbarzyństwa. A jak wiemy od protestantów, biedni są tylko ci, którym nie chce się pracować. Kwestia sprawiedliwego podziału efektów pracy nigdy kalwińskich kapitalistów szczególnie nie interesowała. Miało to swoje głębokie przyczyny, które bezbłędnie zdiagnozował Feliks Koneczny. Według tego polskiego naukowca, kalwinizm stanowił cywilizacyjną rejudaizację, z tą tylko różnicą, że w miejsce żydów wstawiono pracowitych kalwinów jako nowy naród wybrany. Im kalwin bogatszy, tym ma większą pewność, że „Bóg mu błogosławi”. Biednym można pogardzać, bo skoro dla samego „Boga” nic nie znaczy, nie należy mu się żaden szacunek. Kalwinizm to klasyczna monolatria, w której boga plemiennego zastąpił bóg kalwińskiego ludu pracującego.

Kapitalizm został zbudowany w oparciu o tę właśnie ideologię. Marksizm mentalnie także z niej wyrasta, z tą tylko różnicą, że odrzuca przekonanie, że praca w systemie kapitalistycznym stanowi źródło bogactwa. Marks słusznie wskazał na to, że robotnik haruje od rana do wieczora, a niewiele z tego ma – mniej więcej tak jak duża część polskiego społeczeństwa od ponad 30 lat. Tenże Marks słusznie zrozumiał, że nie chodzi o pracę, tylko o kwestię podziału owoców tejże pracy. Jego pomysł był prosty, lecz chybiony, w co nie będziemy się tutaj wdawać.

Podstawowy postulat Marksa – sprawiedliwy podział „wartości dodatkowej” – Karonia i jego wielbicieli szczególnie nie interesuje. I ma nie interesować, bo jeszcze któryś z nich zadałby sobie pytanie o to, czy przypadkiem nie jest tak, że rzekomo patriotyczny i narodowy rząd pisowski sam nie stanowi agendy światowego neoliberalizmu…

Jak wiadomo, wiele wynalazków III Rzeszy trafiło potem i na Zachód i na Wschód. Jednym z nich był pomysł, by Polaków odciąć od nauki i wyższej kultury, by nie byli wstanie stać się kimś więcej, niż tanimi robolami dla niemieckiej gospodarki. Patrząc na działalność Krzysztofa Karonia dostrzegam dokładnie tę samą metodę działania. Różnica jest tylko taka, że Polacy sami mają odrzucić wszystko, co z prawdziwej kultury jeszcze zostało, gdyż rzekomo za wszystkim stoją … komuniści. Nie mają czytać ani Konecznego, ani Dmowskiego i ich współczesnych badaczy. A o tym, jak bardzo ta metoda jest skuteczna, świadczą komentarze jego słuchaczy pod różnymi nagraniami krytycznymi w stosunku do swojego Mistrza. Znany jest już przypadek, że jeden z videoblogerów stracił swój kanał, bo ośmielił się skrytykować Karonia – jego zwolennicy wprost mu napisali, że będą tak długo pisać donosy do YouTuba, aż jego kanał zostanie zamknięty. Tak też się stało.

Żeby naocznie się przekonać, jaką „kulturę” buduje Karoń, wystarczy poczytać komentarze jego zwolenników umieszczone pod wywiadem, którego udzieliliśmy z Adamem Wielomskim Mediom Narodowym na temat tego, czy Karoń zrozumiał Marksa (https://www.youtube.com/watch?v=otgpQt537qg lub u nas na portalu: https://konserwatyzm.pl/zietek-wielomska-wielomski-czy-karon-zrozumial-marksa/). Nie ma wątpliwości, że „kultura” reprezentowana przez komentatorów „karonistów” nie jest zgodna z wymogami cywilizacji łacińskiej, która jest jedyną prawdziwie polską cywilizacją. „Kultura” ta wystarczy jednakże do tego, by być robolem u kapitalistycznego pana, pracując w przekonaniu, że zamachu na osobistą wolność i własność chcą dokonać … komuniści.

Z komentarzy tych jednoznacznie wynika, że Krzysztof Karoń zwalcza może „antykulturę”, ale kultury żadnej nie buduje… Jego słuchacze potrafią tylko powtarzać jak mantrę, że Karoń wszystko zrozumiał, i że dzięki niemu oni także też. Co z tego jednak konkretnie ma wynikać? Jaka praca u podstaw? Jakie świadome, celowe i skuteczne przeciwdziałanie? Tego im ich Mistrz nie powiedział. Czy przypadkowo?

Dla zobrazowania powyższych tez umieszczam kilkanaście – z około 600 – najbardziej „karoniańskich” komentarzy spod wspomnianego nagrania (pisownia oryginalna). Oczywiście nie można wykluczyć, że wychodzą one z tej samej – albo kilku – klawiatur. Warto zwrócić uwagę na ogólny kierunek atakowania osób krytykujących Karonia – wiele on mówi o „karonistach” jak i celach strategicznych związanych z promowaniem tego publicysty. Przeprowadzenie analizy tych komentarzy może nam ułatwić przewidzenie kierunku przyszłych ataków na wszystkie środowiska, które nie stanowią narzędzia w rękach prawdziwego organizatora Polski:

Ci ludzie zyja z Marksa i beda bronic tej ideologii po tak zwanych „trupach” poprzez relatywizacje tej zbrodniczej ideologii !”

„TAK! Tylko jasne podziały! Dobre – Złe. Nie ma niczego pośredniego!!!”

„tak to wygląda..naukofcy bez sensu babrają sieę w szczegółach żeby masy się nie kapnęły że jest\tak naprawdę to chodzi o to żeby nas wziąsc za mordę i pod but co tak klarownie wykazał P. Karoń. Mało im ku…a m..ć tego co narobili Lenin ,Mao ,Pol pot i paru innych psycholi. I dalej jakieś post komunistyczne popłuczyny rozbierają na drobne co myslał św. marks i jakie to było cenne. Na śmietnik z tym g..em, a tych wielomskich pogonić gdzie pieprz rośnie”.

„Drugą sprawą, tego dlaczego oni udają, że się zgadzają po części z Karoniem (bo tak na prawdę to maja go za buraka i nieuka, dlatego, że przecież tylko technikum skończył), to jest fakt, że nie rozumieją, czemu, tysiące ludzi słuchają Karonia, a nie ich, wykształconych specjalistów??? Odpowiedź jest prosta…. BO KAROŃ ZROZUMIAŁ JUŻ NA POCZĄTKU SEDNO SPRAWY I WYTŁUMACZYŁ TO JAK CHŁOPU NA GRANICY. Zwykli młodzi ludzie to pojęli a te akademickie wykształciuchy, NIE, bo są zapatrzeni w siebie i w swoje teorie, zamiast czasami nauczyć sie empatii i słuchania innych. I boją się, że jak nawrzucają Karoniowi to nie dość, że w sieci obrzucają ich gów..em, to jeszcze to samo zrobią im na uczelniach :)”

„Wielomski może sobie wiele mówić ale mi to wygląda na zwykłą zazdrość. Nie sztuka mieć tytuły itp, sztuką jest być mądrym i tą mądrością pociągać za sobą ludzi, potrafiących ją dostrzec i docenić.”

„Dlaczego wzięto się tak ostro za krytykę Pana Krzysztofa Karonia? Otóż dlatego, że w bardzo prostych słowach i sformułowaniach otworzył wielu Polakom oczy na prawdziwe zadania ideologii gender, będącej narzędziem do wprowadzenia terroru nowej odmiany  komunizmu, czyli zniszczenia wszelkiej tradycji, religii, rodziny i w ogóle osobowości człowieka, na rzecz wytresowanego niewolnika.”

„co to ma być ? żenada/debata/ustawka/przykrywka/reklama .. itd

(to już jaśniej, że programów wam nie zdejmują .. tak jak Rolę banują)

kogo to obchodzi co ci państw mają do powiedzenia ? a już szczególnie w temacie „żydowskiego/marksizmu””

„To jakies lewactwo i to zatwardziale !!! Chyba sa z katedry Uniwersytetu Warszawskiego od profesor Platek, ktora twierdzi oficjalnie, ze wiecej dzieci rodzi sie ze zwiazkow homoseksualnych niz z heteroseksualnych !!!!!! Tytuly naukowe w RP to jakas kpina jak to widac na zalaczonym obrazku ! Cholerni obroncy Marksa i jego zbrodniczej ideologii !”


„Słabo się robi że mamy takich naukowców. Wicie rozumicie …”

„Gleboka zazdrosc przemawia ustami panstwa  Wielomskich, ze to nie oni napisali ta pierwsza ksiazke w tym temacie.Oj nieladnie.”

„W wyniku ” marszu przez instytucje ” wyemancypowano Wielomskich od intelektu i logicznego myślenia, za to świetnie przygotowano ich do fantasmagorii.”

„nie ma jak rozmowa obojga komunistów profesorów z dziennikarzem komunistą . Mam nadzieje ,że wszyscy się emancypują od takich naukowców akademickich.”

„Skażeni akademizmem – lewicują. Budyń.”

„6 minuta a już tyle zostało powiedziane bredni, że nie wiem czy warto słuchać dalej. 1. Charyzmę się ma albo nie, grecy to nazywali łaską boską, charyzmy się nie da zbudować bez wrodzonego posiadania charyzmatycznych cech. Pan Wielomski tego nie wie. Co do marksizmu antykulturowego (nie marksizmu kulturowego bo marksizm niszczy a nie buduje, to – „W 1983 r. Jürgen Habermas na wykładach w USA uczył a potem napisał „”Filozoficzny dyskurs modernizmu” 1985- „Teoria krytyczna powstała w kręgu Horkheimera, aby przemyśleć przyczyny politycznego rozczarowania, jakie spowodowało fiasko rewolucji na Zachodzie, rozwój stalinizmu w Rosji Sowieckiej i zwycięstwo faszyzmu (faszyzmu w sensie frankfurckim wymyślonym przez Adorno a nie realnie istniejący we Włoszech i nigdzie indziej!)w Niemczech.”Teoria krytyczna miała wyjaśnić błędne marksowskie prognozy, ale bez odrzucenia marksowskich intencji”.!!!”

„Panie Krzysztofie Karoń ,bardzo Panu dziękuje,działa”.

„Gdzie bylicie  dotychczas ? geniusze. Pan Karon tysiącom ludzi pokazał to ohydne zjawisko antykultury, przepoczwarzania się tej zbrodniczej ideologii która zabiła setki milionów ludzi w nowe zjawisko..może jeszcze gorsze i grozniejsze..Może stał się zbyt popularny, zbyt grożny wiec wyłażą teraz tzw „naukowcy”  w cudzysłowiu bo intelektualnym bełkotem  usiłujecie pokazać że amator, że sie nie zna że nie rozumie…

Powiem wprost  won do swoich norek w których siedzieliście dotychczas i celebrowaliscie świetny marksizm , ludzie zaczynają rozumieć o co chodzi i to nie dzięki wam ale dzięki panu Karoniowi..

Nie obchodzą mnie detale i ich znajomosć. Ważne są sprawy zasadnicze, ogarnięcie całosci…

Zebrało się forum ekspertów i naukowców, którzy nam w koncu powiedza o co chodzi !!

Och jakże wspaniale…masy tylko czekają na takie intelektualne gó….o.. Won…dosć zakłamywania i oszukiwania..

Panie profesorze prosze się nie obawiać o gwałt na panskiej inteligencji…po prostu nie można zgwałcić czegos czego nie ma..

Dotychczas o kanale Media Narodowe miałem pozytywne zdanie..Tym jednym przekazem, tym kapturowym sądem zepsuliście wszystko !! Media Narodowe ? jakiego narodu ? Bo dla mnie to od teraz, raczej MENDA  a nie media”.

„Gdyby nie filmy P.Karonia nie mielibyśmy zielonego pojęcia o marksizmie a także o znaczeniu różnych słów-pojęć.Naukowcy z UW tylko siebie wzajemnie uświadamiają.”

„Wiele z rzeczy które mówi Karoń od dawna opowiadali nawet Korwin czy Michalkiewicz, ale nie robili tego tak dobitnie(?), no to jest talent Karonia, że potrafił to w ten sposób przedstawić, zaznaczając pewne rzeczy po których Korwin czy Michalkiewicz się często tylko prześlizgiwali. Ale Karonia zasługą jest też to, że wiedzę o Marksizmie uporządkował i nagłośnił tematy o których nawet oni nie wspominali jak właśnie o Spinellim.”

„Wielomscy próbują się wypromować… z czegoś trzeba żyć… mało kto pamięta, że należą do sekty SBeka Józefa Kosseckiego”.

„Nie moge się doczekać repliki przecież KK ich zje prawie mi ich szkoda …prawie bo proszą się ale cóż się dziwić w miare postępu rewolucji walka klasowa zaostrza sie co nie Wielomski ? po tym co tu gadasz katedre  powinni ci odebrać, tylko kto skoro ci co by mogli gadają to samo i ty to wiesz i tylko dlatego robisz to co robisz.”

„bzdury opowiadają intelektualny bełkot fakty i cytaty co pisał Marks -zbrodniarz ile ludzi przez tą ideologię zginęło(Narodowy Socjalizm Międzynarodowy Socjalizm ten globalny) oraz   proszę podawać konkrety a tego w dyskusji nie ma”.

„Krytykujecie Pana Karonia -pokazcie co sami napisaliście -jego ksiązka jest epokowe dzieło a z was wychodzi małosc ,taki dydaktyczny smrodek i zawiśc -dodajcie ,uzupełnijcie a nie krytyka bo nie ma tytułow formalnych ,bonie profesor czy doktor -a ilu may durni z tytułami?”

„Jaka zazdrosc! Masakra jak bardzo ta para wyksztalconych na naszych szacownych uniwersytetach ( jakies 500setne miejsce na swiecie ho ho!), nie moze zniesc ze ich osoby nigdy nie osiagna takiego szcunku jaki ma Krzysztof Karon. I ten zarzut o posiadanie haryzmy przez KK! Bol dpy mocno widoczny.”

„Bełkot bez ładu.Gadające głowy zarzucają jedynie masą informacji.Konkluzja-my są profesory.”

„Zastanawianie się nad tym  co ktoś myślał czy co chciał powiedzieć w tej sytuacji jest nie w porę ponieważ świat doswiadzyl już marksizmu i nic nie jest w stanie przemówić do normalnego człowieka bardziej niż doświadczenie gdyby bylo inaczej to jest batdzo źle”.

„Nie lubię tej parki peerelowców, zawsze mnie dziwiła ich stała niemal obecność w mediach narodowych.”

„NAWET  PO  BOLSZEWICKU  SIĘ  PRZYWITANO!!”

taa teraz widać ,że na uniwerkach uczą tzw profesorowie, którzy zastąpili prawdziwych mądrych ludzi a zostali profesorami bo byli komunistami aktywnymi , i takie ciołki są owocami tego procesu”.

„Wątpliwe Profesury i doktoranty. Tak sobie między sobą, śmieszkują,dokazują , figlują. a faktem jest ze przy debacie z Szanownym Panem Krzysztofem dostaliby merytoryczny wpierdol…”

„Media Narodowe – zaledwie przyczółek normalności w oceanie wszechobecnego bełkotu i ni stąd ni zowąd tacy goście??? Trochę szacunku wobec siebie i swoich sympatyków, Redakcjo. Miejsce tych państwa z pewnością jest gdzie indziej, a nie tutaj. Sierakowski niech ich zaprasza. Tracę szacunek dla takiej Redakcji.”

„Z panem Karoniem nie zgadzam się w wielu tematach, ale jak słucham tych dwoje to zadaję sobie pytanie na czyj kosz żyją te pasożyty. To w Polsce klasyczne. Ludki z papierami doprowadzeni do szału, że facet bez papierów śmie się odzywać i podnosi rękę na ich monopol. Abstrahując od pana Karonia,  podobnie w Ewangelii czytamy zarzut względem Pana Jezusa. „A kto ci dał pozwolenie na nauczanie?” No tak Chrystus był „tylko” cieślą….

Tych tzw polskich profesorów należałoby porządnie zweryfikować.”

„Bronimy marksia, bronimy…. Rockefeler zapłacił?”

„Czysta dialektyka . Ci państwo chcą się wypromować rozkładając  marksizm na atomy  zasypując słuchaczy wiedzą prawie nikomu niepotrzebną . No cóż, cybernetyka społeczna ma tą paskudną cechę, że próbuje tłumaczyć a nawet czasem usprawiedliwiać ustroje totalitarne, rozmaitych dyktatorów  czyli po prostu zwykłych nawiedzonych wariatów, psychopatów, morderców , którzy te ustroje tworzą .”

„Szanowni państwo! Napiszę krótko: Wam kury pasać, a nie „robić w nauce”!!! Jesteście żywym dowodem KOMPLETNEJ degrengolady w polskiej nauce….”

„Pan Wielomski ma ból dupy , że nie on powiedział to co Pan Karoń i że ludzie chcą słuchać Pana Karonia a nie unego. A ta pani coś o emancypacji bełkocze i żeby błysnąć miesza paleokonserwatystów i podejście do własności i będzie pokazywać powyższe wystąpienie całej rodzinie na święta. Brawo”.

„Proponuję gremialny disliking dla propagatorów neomarksizmu !!! Precz z neokomuną !!!”

„Co pod tyłkami zaczęło się grzać takie bzdury opowiadać. Ta wykształcenie szkół stworzonych przez Rosję Sowiecką po 1944 roku a niezrobionych od zera po 1989 roku nic nie znaczy jak chodzi o wiedzę. Papier dobrze wygląda, ale naprawdę gówno warty jak chodzi o wiedzę. Chyba, że Pan Wielomski uczył się na studiach przed wojną, ale chyba jest za młody. Wiedza to nie studia ani szkoła wiedza jest przede wszystkim poza szkołą. Całe to towarzystwo tych cwaniaków z uniwersytetów jest do kasacji i przeorania tak samo jak wymiar sprawiedliwości i inne polskie instytucje.”

„Dwoje marksistów od kosseckiego griluje lewaka panakaronia, nie da się słuchać tych duperali, „Marks myślał, Marks chciał, Marks uważał” mnie się przypomina szkoła podstawowa i pytanie co autor miał na myśli”.

„Ekipa od cybernetyka Kosseckiego zaciemnia obraz, opadanie masek trwa.”

„Fajnie, że 4 dni temu pojawił się wykład Pana prof. Marka Hodakiewicza jak to w USA onuję gemancypacja postępuje, że nawet lesbijki się buntują, ale Marks dobrze chciał. Dobrze, że Polińska profesura,  rozedrze szaty na schodach uniwersytetów w obonie ludzkiej moralności w nadziei, że pozostanie dalej na swoich stolcach. By tłumaczyć ciemnemu motłochowi jak ma postępować w drodze do oświecenia!”

Od miejsca z chomikiem: https://youtu.be/P3NCo9xgXog?t=466”.

Magdalena Ziętek-Wielomska

Click to rate this post!
[Total: 28 Average: 3.4]
Facebook

13 thoughts on “Ziętek-Wielomska: Jaką kulturę buduje Krzysztof Karoń?”

 1. Wreszcie ktoś powiedział [niemal] wprost, że rozwiązania, które proponuje p. Karoń są zadziwiająco podobne do znanego skądinąd hasła „Arbeit macht frei”, podczas gdy pan Karoń: „żeby być wolnym to trzeba sobie tą wolność wyprodukować” – cytuję ze słuchu, więc słowa mogą być niedokładne, ale sens został oddany.

  PS. oczywiście p. Karoń ma tez swoje zasługi.

  1. Kobieto to co ty piszesz to przyczyny i skutki tego co ma wpływ na Polskę Oczywiście masz rację a teraz sobie wyobrazić że to co muwi Karoń to też prawda a raczej brakujący tobie kawałek prawdy ,ale z tym idzie ruwnież globalizacja biedy i Nwo, czy coś co zamienia się w totalitaryzm , Ruwność która ewoluje w marsistowsko tęczową hybrydę z totalnie leniwym ,hedonistyczno egoistycznymi społeczenistwe. Skup się i spróbuj to połączyć, każdy z nas żyje na pewnym poziomie świadomości i każdy poziom świadomości ma unikalny punkt postrzegania rzeczywistości i swoje wie i ch…? Lecz ten punkt postrzegania rzeczywistości jest tylko fragmentem większej całości Pani się nie obraża na Karonia bo obydwoje macie rację i MARKS FILOZOF MIAŁ MNÓSTWO RACJI MARKS IDEOLOG TO. PSYCHOPATA

 2. „Kalwinizm to klasyczna monolatria, w której boga plemiennego zastąpił bóg kalwińskiego ludu pracującego.”
  Kalwinizm nie jest monolatrią. Monolatria zakłada wielobóstwo, ale „my” oddajemy kult tylko jednemu. Kalwinizm nie uznaje innego boga poza Bogiem chrześcijańskim.

  „Jednym z nich był pomysł, by Polaków odciąć od nauki i wyższej kultury, by nie byli wstanie stać się kimś więcej, niż tanimi robolami dla niemieckiej gospodarki. Patrząc na działalność Krzysztofa Karonia dostrzegam dokładnie tę samą metodę działania. ”
  Hm. Ja kultystą Karonia nie jestem, mam jednak pewne „ale”. Z tego co zrozumiałem to bardziej chodzi o pseudo-naukę i pseudo-kulturę. Nie powiedziałbym, żeby np. występ Pussy Riot w cerkwi traktować jako „wyższa kultura” a 90% humanistycznych bredni jako „nauka”. Jak niegdyś dzieła greckie, rzymskie, egipskie, perskie a nawet średniowieczne, renesansowe czy barokowe, budziły zachwyt i podziw w którymś pokoleniu, tak ja osobiście wątpię by np. „Czarny kwadrat na białym tle” stanowił źródło artystycznych uniesień dla ludzi z np. XXV wieku. Nie sądzę też, że „fascynujące teorie feministek” stały się dla ludzi przyszłości tak samo ważne, jak teorie Kopernika czy Einsteina. Jest to po prostu czysta makulatura i gdyby w alternatywnej historii te rzeczy nie powstały – nie byłoby wielkiej różnicy w postępie.

  „Żeby naocznie się przekonać, jaką „kulturę” buduje Karoń wystarczy poczytać komentarze jego zwolenników umieszczone pod wywiadem (…) lub u nas na portalu (…)”
  Hola, hola. W komentarzach na konserwatyzm.pl na chwilę obecną (tj. 07-08-2019 godz. ok 21) nie było komentarzy karonistów. Inicjującym był mój o możliwości utworzenia jakiejś formy polemiki między panami oraz ocena ideologii Konecznego. Kolejne komentarze związane były z Konecznym a nie z Karoniem. A akapit sugeruje, że i komentarze na Konserwatyzm.pl wykazują żenujący poziom lub postawę „robola”.

  Z ogólnym tematem artykułu się zgadzam. Karonizm, analogicznie jak inne ideologie rewolucyjne, nie ma wizji pozytywnej a jedynie negatywną. Jak liberałowie czy komuniści itd. chcą wpierw zniszczyć ład a potem na gruzach zbudować „nie-wiadomo-co” (kłania się „Nie-Boska Komedia”). Wspominał to chyba kiedyś pan Profesor Adam Wielomski, że Polacy mają coś (już nie pamiętam słowa – kompleks, syndrom ??) związanego z marksizmem czy komunizmem. I daje się to odczuć – kiedy komuś mówię, że Marks miał rację w kilku tematach to często zostaję atakowany.

  Nie przejmowałbym się jednak internetowymi gagatkami – oni mają (A) słomiany zapał (B) stałość chorągiewki. Za pół roki ci sami, którzy plują na państwa jadem, będą pluć jadem na pana Krzysztofa Karonia (bo np. skrytykuje Mickiewicza)

 3. Ze zdziwieniem obserwowałem to jak Karoń stawał się objawieniem na prawicy i wyrósł na autorytet. Czy nikt wcześniej nie znał zagrożeń płynących ze szkoły frankfurckiej, teorii Gramsciego, teorii krytycznej czy prądów zachodniej rewolucji kulturalnej lat ’60? Byłem zdumiony. Czy nikt nie czytał np. „Śmierci Zachodu” P. Buchanana?
  Tak marksizm kulturowy w Polsce stał się wytłumaczeniem wszystkiego a nie (jak powinno być) jednym z zagrożeń przed jakimi stoi cywilizacja łacińska i Polska.

  W dodatku w swojej książce Karoń pomija wątek znaczenia chrześcijaństwa. Interesujące jest to co powiedział w Klubie Ronina (jest nagranie). Mówił tam, że „ora et labora” wynikała z tego, że mnisi tylko zajmujący się kontemplacją świrowali, dlatego św. Benedykt wprowadził obowiązek pracy. What!?
  Karoń uprawia redukcjonizm materialistyczny. Niestety, walcząc z Marksem wszedł w jego logikę!

  Szacunek dla Wielomskich, że przywracają proporcje wg zasady świętego Tomasza z Akwinu „Rzadko zaprzeczaj, staraj się potwierdzać, często rozróżniaj”.

  1. Ze zdziwieniem @eNDek to ja czytam twoje bredniezuelnie tak jakbys pomylil Karonia z Wielomskim.Polska to naprawde skolowany Narod i nic dziwnego jak tacy jak tu robia Polakom wode z mozgu … to przykre!

 4. Tak ten Karoń, czasem całkiem do rzeczy gada, a czasem tak nie do końca do rzeczy.
  Co się tyczy Konecznego, to z nim niby wszystko w porządku,
  ale czasem trochę za dużo wiary, a za mało naukowości.
  Koneczny nie do końca rozumiał cywilizację chińską, co zresztą przyznał mi śp. doc. Kossecki.

 5. W sam punkt Pani Redaktor. Z życia: podczas rozmów ze znanymi mi dwudziestoparoletnimi „Karoniarzami” znamienne, że ci pozatrudniani na umowach śmieciowych (naprawdę nie do pozazdroszczenia) u pracodawcy z francuskim kapitałem, za zły los obwiniają konsekwentnie …. „żydokomunę” i ” panoszących się marksistów”. Zero autorefleksji nad rzeczywistym stanem rzeczy i pytaniem, z czego taki stan rzeczy NAPRAWDĘ wynika i co jest jego rzeczywistą ideologiczną podbudową. Na pytanie, czy nie brali pod uwagę, że być może problemem od 30 lat w RP jest raczej „żydokapitalizm” reakcja jest wybuchowa. Uważam, że nie bez powodu w cytowanych komentarzach przywoływani są michalkiewicz i korwin. O ile ten drugi to postać pomału nawet dla karoniowskich zwykle wolnorynkowców (a de facto nekońskich liberałów) pomału staje się co raz bardziej błazeńska, o tyle michalkiewicz – ostatnio niezwykle arogancki i butny – zdaje się od jakiegoś czasu ponadprzeciętnie rezonować na umysły młodszego pokolenia. Jego buta i arogancja jest tym bardziej irytująca, że zalecanym przez niego remedium na wszystkie bolączki jest … program głoszony przez korwina. Pani Redaktor, proszę nie ucinać polemiki z Panem Karoniem, niezależnie od postawy wyznawców sekty (to określenie również oddaje stan rzeczy).

 6. Kobieto to co ty piszesz to przyczyny i skutki tego co ma wpływ na Polskę Oczywiście masz rację a teraz sobie wyobrazić że to co muwi Karoń to też prawda a raczej brakujący tobie kawałek prawdy ,ale z tym idzie ruwnież globalizacja biedy i Nwo, czy coś co zamienia się w totalitaryzm , Ruwność która ewoluje w marsistowsko tęczową hybrydę z totalnie leniwym ,hedonistyczno egoistycznymi społeczeństwe. Skup się i spróbuj to połączyć. To jest że sobą połączone na niedostrzegalnych płaszczyznach ale jest że sobą połączone

  1. Kobieto to co ty piszesz to przyczyny i skutki tego co ma wpływ na Polskę Oczywiście masz rację a teraz sobie wyobrazić że to co muwi Karoń to też prawda a raczej brakujący tobie kawałek prawdy ,ale z tym idzie ruwnież globalizacja biedy i Nwo, czy coś co zamienia się w totalitaryzm , Ruwność która ewoluje w marsistowsko tęczową hybrydę z totalnie leniwym ,hedonistyczno egoistycznymi społeczenistwe. Skup się i spróbuj to połączyć, każdy z nas żyje na pewnym poziomie świadomości i każdy poziom świadomości ma unikalny punkt postrzegania rzeczywistości i swoje wie i ch…? Lecz ten punkt postrzegania rzeczywistości jest tylko fragmentem większej całości Pani się nie obraża na Karonia bo obydwoje macie rację i MARKS FILOZOF MIAŁ MNÓSTWO RACJI MARKS IDEOLOG TO. PSYCHOPAT Wahadło dziejów zbyt długo tkwiło po lewej stronie pomagania Ruwność i tak jak zawsze gdy tkwi zbyt długo wpacza i regeneruje się dlatego zwrot w prawo jak zawsze żeby skorygować naszą świadomość zbiorową oczywiście uwzględnieniając postęp jaki się dokonał po przeciwnej stronie

 7. Ma Pani pełną rację. Bez sensu prowadzić debat z ludźmi o dominujących motywacja ideologicznych. Obejrzałem krytykę Karonia przeprowadzoną przez Panią z męża na MN i od razu odpowiedź Pana Karonia. Pierwsza moja myśl, że sposób wypowiadania się o swoim przeciwniku w dyskusji tego drugiego daleki jest od wzorców cywilizacji łacińskiej. Miałem wrażenie wręcz turanskiej metody wgnitatania przeciwnika w ziemię. „Conanie, co jest najlepsze w życiu?
  -Zmiażdżyć wrogów. Patrzeć jak prowadzą ich przed ciebie. I słuchać lamentu ich kobiet.”. Na temat komentarzy pod filmem szkoda się wypowiadać. Poziom sekcji chatu na der Onet.

 8. Jakie ma znaczenie czy przyczyną naszej wędrówki przez lacrimarum valle jest marksizm czy neoliberalizm, czy jeszcze coś innego? Finis rectus atque supremus Deus est: Pater, et Filius, et Spiritus Sanctus. Tradycja Kościoła Katolickiego uczy jak żyć aby osiągnąć cel. Poświęcajmy nasz czas na poznawanie Tradycji i ćwiczenie się w cnotach, a będziemy mogli ze spokojem odejść z tego tymczasowego świata.

 9. Słusznie Pani zauważyła, że jesteśmy niemiecką kolonią ale cywilizacja zachodnia (chrześcijańska?) musi opierać się na biednych krajach wschodu żeby neomarksizm mógł funkcjonować i rozdawać dobra między kolorowych np: w Niemczech. Czyli komunizm i kapitalizm to to samo tylko w innej intensyfikacji, kij ma 2 końce. To propaganda do skłócania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *